Jump to content

Mouse sens i UT...


Recommended Posts

Dakle, evo sta sam iskopao daavnooo na jednom UT-related sajtu... :

Originally posted by Harlock

I was bored one night when I couldn't sleep, listening to people talk about low sensitivities and such for games.  Reading discussions on boards about the idea of mouse sensitivity vs aim, and decided to play with mouse sensitivities in UT.  The reason I did this, was because I was tired of 'skipping' my crosshairs across the screen at certian sensitivities.  This is pieced together from several sources, and most of the credit goes to Mr. Hopkins for his theories and equations.  The first thing I wanted to know was about how the mouse treats input/output.

The mouse outputs a digital stream of data. If your hand moves left, the mouse says "left", "left", "left", etc. @ mouse dpi multiplied per inch (800dpi*inches in the case of my logitech).  The windows driver gets hold of this stream of "left"s and moves the cursor left on screen, according to the windows driver

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo koliko se lik iscimao oko toga...

Heheh, mislim da sam jednom pokusavao da bindujem da mi se smanji sens kada prebacjem na snajper, ali sam odustao od te ideje zbog tog kratkog seckanja koje se uvek desi... ("There is a small glitch between weapons switches. Not sure why it does that.")

Nego, podsetilo me ovo na dane kad sam imao sens 17... jeb'o te pas... sad na tolikom senzitivitiju ne bih mogao da se krecem po mapi... a najgore je sto je dosta ljudi pokupilo od mene taj sens (koji sam trendseter). I znam da je Marky u danima kad je igrao drzao 34 :D (ko ce prvi da napise neku teoriju kako je sens obrnuto proporcionalan velicini kite? :)

Link to comment
Share on other sites

btw shto se tiche smanjivanja sensa kada se promeni na snip, to sam i ja namestio, ali kada krenesh da budzish igricu u najsitnije detalje, prestaje da bude zanimljivo, meni je najbolji ut bio ut kada nismo umeli sami da napravimo server, nego smo cimali snezu da nam ga napravi, boze koliko nas je tada boleo kurac za sens sa snipom, i sens sa ostalim weaponima :(((

Dopefish lives!

Link to comment
Share on other sites

pa zato sam skoro i prestao da igram... te mi ne odgovara txtura asmd-a, te bi da stavm drugu exploziju za RL, pa ajde da onda iskljucim dim od roketa, pa zasto ne bi smanjio rakete.. ipak je onda mnogo bolja preglednost.... i ode sve u q :\

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

Au ovaj neiskusni psiho ...

btw, sto se tice sensa, ja svako malo kad ukljucim quake2 da se prisetim "starih dana" moram da smanjujem sens sa nekih 14-15 na 2 posto je ono neverovatno ... plus sam dzarao i onaj m_yaw da se brze okrece levo/desno ...

Ne vredi, omatorilo se ;}}

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

heheh ali to je taj monster kill, glavno merilo skilla u UTu.

kad cemo na neki anril? ili cekamo da svi nabavimo aDSL k'o taba pa da se gadjamo od kuce..

i da, pitam se da li u Deusu jos uvek cuvaju one demoe.. ja sam pre jedno 2 meseca otisao sa praznim CDom da ih srezem, i ladno nije bilo struje... :)

Link to comment
Share on other sites

ne cuvaju demoe :(

ja otishao sa hardom pre jedno 3 meseca, imali su neki krah, i sve se obrisalo :(

evo za sledeci weekend sigurno uT!

ej ocu ja da igram ne budite cave zopvite!

Nema nista gore nego kad si na izletu u shumi i doddje delfin i pojede ti sendvice sa tunjevinom.

Dajte mi dopunu za t191.

Napolju je toliko hladno da ljudi umiru od smrti!

Ja najvise volim "siroticu" sa euro-dzemom.. Kako sam smrso ko da sam izaso iz leukemije

~oLd.GaTeX~

Link to comment
Share on other sites

pa hocu i ja

nt.hc

=====================

Ne daj nikom da te vredja, jer te niko ne

zna..

Pa ti si se stondirao i u igrici..

DZOKOLEND

aniHANI, HANIma3x

Koji je sprat danas?!?

U slucaju nuzde POLULITI!!!

NOGICA, NOGICA..

Hannibal:

Kakav vam je batak?!?

Prodavacica:

Nemamo to trenutno!!!

Maha:

-E brate jel imas kezva?!?

-Brate nemam pare..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...