Jump to content

The Invincible


Dule_smor

Recommended Posts

Spoiler

meni je super sto su odlucili da se odvoje od knjige donekle jer onda nemas taj pritisak da moras da preneses svaki dogadjaj iz knjige 1:1 i da te onda mazu govnima fanovi knjige jer nesto nije onako kako su oni zamisljali, nego je kao iz malo druge perspektive, malkice drugaciji tajmlajn, a opet bas blizu izvornom materijalu.

mada su pokidali Regis III , okruzenja, brodova i taj retro sci-fi stil sto se mene tice, robote, ceo taj alien svet je bio super bas. eventualno bih voleo da je bilo neke malo vece interakcije sa ljudima koji gube razum (sem na pocetku igre) jer mi je ono jedenja sapuna i celo to psihicko sakacenje ostavilo solidno jak utisak, ali su uglavnom posle prikazivali samo mrtve ljude (sto je i opet razumljivo, jer ono, numeju da hodaju, jedu, niti znaju da su gladni, itd, ne bi ni preziveli kako god okrenes). arctani, antimati i to su do jaja odradjeni i imaju tu "neunistiv robot, ne mozes mu nista" zastrasujucu energiju, narocito kad onaj antimat prepolovi onog arctana i napravi rupu. zaista sam bio u fazonu da ce da opali i Jasnu (da prostite) ili da ce da urade nesto sa tim, al jbg.

ako se dobro secam iz knjige, Rohan je preziveo najvise zbog toga sto bese nije imao nikakav strah niti je imao pretece misli kad god je imao susret sa metalnim muvama, pa ga zato nisu ni sjebale, nesto slicno se i Jasni desavalo mada opet, moglo je jos par pravih susreta sa njima. skeniranje metalnog rastinja i sve to je isto carski, iako su mogli i tu da odrade neki mali twist i da ostanes mindblown jer je sve ispovezano i deo veceg "ekosistema", itd.

svakako sjajna adaptacija iako je walking sim, ali super cuprica skroz!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Jel si citao jos nesto od Lema? Solaris, Glas gospodara, Eden, Fijasko, sve su na slican fazon, odnosno nemogucnost ljudske civilizacije da pojmi nesto tudjinsko i stupi sa time u kontakt. Definitivno jedan od top 3-4 sf pisca, makar meni. A pisao je i eseje, drame, filozofske rasprave, stvarno je svestran bio. Inace je zavrsio medicinu po nagovoru oca, ali nikada nije radio kao lekar. Zanimljiva je njegova prepiska sa Filipoom Dikom u nekom SF casopisu 70ih gde ga je Dik napusio kako je neki fejk komunisticki bot, a Lem ga je nesto spustio, zaboravih tacno kako:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

haha, zavlacio ga Lem znaci!

nisam citao jos uvek nista drugo, ali Solaris mi je isto na listi. ako mislis da bi nesto bilo bolje citati pre toga, slobodno reci! generalno mi je The Invincible bas super legao

Spoiler

generalno mi prija taj stil naucne fantastike koji nije u fazonu "omg, mi ljudi smo toliko bitni, mi idemo u svemir, svi tudjini cekaju na nas da nas pozdrave, mi smo najbitniji, svi cekaju da vide sta imamo da kazemo, omgomg". npr, Klarkov Rama mi je bio dobar sto se toga tice, sve vreme raste pritisak, stalno neka nova otkrica, ali stalno sve vise novih pitanja, vreme istice, moramo da palimo, nista nismo naucili, jbg, kraj. Roadside Picnic brace Strugacki isto dosta jaka knjiga, odlican je taj "prljavi" sci-fi i to kako ni ne mora da ima iceg romanticnog u naucnoj fantastici, nego ono, mi smo nekim stvorovima bili ToiToi klonja na putu do grckog mora, deal with it

Link to comment
Share on other sites

Da, da...a ako ti se svideo Nepobedivi mislim da ce ti Fijasko isto biti super...treba samo preziveti prvih 50ak strana knjige koje su malo smor i nisu toliko bitne za glavnu radnju. Solaris je isto super, nema greske sa Lemom. Ok, malo su me smorile one njegove robotske bajke, Cyberiad, kapiram da je fazon polusprdacine, ali nesto mi nije leglo osim par prica.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...