Jump to content

Sapphire R9 270x Problem overheat


Geno

Recommended Posts

Drugar ima sledecu specifikaciju: FX-6300 @3,5ghz , 8 gb ddr3, R9 270X 2gb ddr5 Vapor-X, ASRock 985GM-GS3 fx, Chieftec GPS600A8
Prvi problem mu se desio sa freeze-ovanjem u sred igre ili surfovanje ili nicega, pa je sve ocistio sredio zamenio paste CPU i GPU i nakon toga se graficka greje do 100 C u recimo Dying Light igri (posebno u njoj), nije preterao sa pastom i tim glupostima sve okej cisto je sve, dobar protok vazduha blabla midi tower...

E sad ja imam sledecu spec: MSI 870s-C45 (fx), phenom 960t be, 8gb ddr3, isto napajanje GPS600A8 i graficku R9 270 bez X-a MSI, i kada mi ubacimo njegovu graficku kod mene sve radi besprekorno bez ikakvog freeze-ovanja i sa normalnim temepraturama do max 70 C u high detaljima igrica, obojica imamo crimson 15.12 drajvere...
Onda smo ubacili moju kod njega i radi sve okej,u dying lightu 66 C bez ikakvih gresaka na highu blabla....Ali imao je problem da mu ocita moju graficku, pa smo morali kod njega da reinstall drajvere, sto kod mene nije moralo (nzm zbog cega)...i to je to u sustini, sta tu moze biti problem da mu dize na 85+ C? Mi vise nemamo ni ideje ni predstave stvarno sta moze biti, sumnjamo da je nesto do maticne ili graficka al zasto radi kod mene odlicno? Da nije problem samo u igri toj? I pre zamene paste na GPU nije radilo kako treba i freeze-ovalo je, posle zamene paste ne freezuje al dize temperaturu i zuji pri visokoj temp.
 

Edited by Geno
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To je 100% zbog loseg kucista. Imao sam isti problem sa r9 390. Najbolji savjet koji vam mogu dati jeste da otvorite kuciste i da tako stoji i imac male temp. Takodje mora praviti custom obrtaje na gpu u afternurneri. Tako sam ja rikesio problen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...