Jump to content

Designer Insights with Ben Brode #4


kruko

Recommended Posts

Danas se na zvaničnom Youtube kanalu Hearthstonea pojavila 4. po redu epizoda serijala Designer Insights, sa starijim dizajnerom Benom Brodom, nezvaničnim “zaštinim licem” Hearthstonea. U prethodnim epizodama govorio je Brode o zanimljivim temama, kao što su: zašto “loše” karte moraju da postoje, kako Team 5 prilazi balansu i nerfovanju karata, kako izbeći “power creep” i kako premostiti […]

The post Designer Insights with Ben Brode #4 appeared first on KlanRUR.

[url={url}]Procitajte na sajtu[/url]

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Svaki put ga istovarim u komentarima, i obrisu mi jer ih pogadja u centar. Samo sam trazio da naprave zvanicnu MMR i RNG listu da javno prikazu koliko je zapravo sve random tj da priznaju da postoji couterdeck sistem da bi ljudi mislili da nisu dovoljno dobri i ulagali novac u igru da bi navodno postali bolji. Ali svaki put im to napisem :)

Edited by yusportman
Link to comment
Share on other sites

Zar im nije lakše da matchmaking jednostavno ne postoji? Manje više bi bilo isto kao counterdeck sistem.

Takođe, ako postoji counterdeck sistem, zapravo ćeš, na dovoljno velikom uzorku, biti favorizovan u 50% slučajeva. Takođe, šta sa igračima koji imaju sve karte i nemaji više na šta da troše, njih sistem svrstava u favorizovane i mečuje ih sa jadnim likovima?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Genralno mislim da je matchmaking najveci problem igre. Ja imam oko 600-700 odigranih partija za otprilike 2 godine, bas sam casual igrac i kada naletim na golden Hero varijantu, jaaako se iznerviram. Najvise bih voleo da se ili matchuje po ingame timeu pa ko je debil neka stalno gubi, ili total random sve zajedno.  Bar da izbace zvanicne MMR I Matching liste pa da se vidi u cemu je fora. Igra je vec odavno presla u newgamer unfriendly :/

Link to comment
Share on other sites

Pa ima vrlo, jer znaci da je ta osoba odigrala sa tim herojem bar 1500-2000+ partija a da ne pricamo o total ingame partijama koje bi mogle biti par hiljada laganica. Sto bi u poredjenju sa mojih gore napisanih 600-700 ingame odigranih partija znacilo da se tek za nekoliko godina mozemo sresti u matchupu, ako odzim tempo oko 10 partija nedeljno a ta osoba ne bude igrala uopste. Ipak je razlika u igrackom iskustvu nenormalna. Poenta je bila jednostavno u casual mode gaming sistemu. Ljudi koji spavaju na igrici treba da igraju protiv spavaca. To se bar lako ubaci u sistem kada moze da se proveri ko je cesto ingame. Win rate jeste mogici uzrok matchinga ali je debilna stavka, Isto kao Barselona da igra sa Zvezdom ili sa nekim timom iz Burkine Faso, jer imaju isti win rate O.o, smesna prica.

Link to comment
Share on other sites

Bre casual ti je sranje ako hoćeš dobar mmr jer tu ljudi igraju sve i svašta, najbolje je kao početnik zapravo da igraš na laderu, jer otprilike su slilčni ljudi na nižim levelima ladera.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ubacuje te sa random ljudima koji su blizak ili isti rank kao ti. Ne vidim u cemu je problem tu.

Na casual ce da te ubaci sa random likom koji isto igra casual, posto je nebitan, i nista se ne dobija i ne gubi tako da nije uopste bitno protiv koga igras. Ako neces da igras protiv golden heroja samo rokni concede na pocetku partije u kreni novu da igras, nista neces izgubiti tako :D

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...