Jump to content

Narucivanje robe iz USA - sta god dostavljaju u USA, mogu da vam nabav


misaking[X]

Recommended Posts

Elem, 

 

Sta god hocete da narucite sa neta / neke radnje u USA, a da ne dostavljaju u Srbiju sada mogu da vam zavrsim da dobijete u roku od 2-3 nedelje, ajde da kazemo mesec dana da ne bude (sto mi nije stiglo za 14 dana, nego za 22). 

 

Sta god moze da se poruci na kucnu adresu u USA, znaci moze da se poruci. Sto se tice prozivoda moze i Nite Quill tablete, elektronika, paste za izbeljivanje zuba. Otkud znam, izbor je ogroman. 

Naravno ovo ne radim jer sam dobri samaricanin, nego na svaku porudzbinu se ugradjujem 5% od ukupne cene. Sto je mislim posteno za cimanje i sve sto ide uz to. 

 

Sve sto sam uzimao do sada nije naplacivano nista ekstra (carina, porez itd.) Mada nikad ne reci nikad, sve zavisi da li ce bas da zakace da otvaraju svaki paket itd. 

 

Ako nekog zanima sta kako, neka pita. Stvari se placaju unapred, sto je normalno. Posaljete mi sliku (link, ime proizvoda itd) i to narucim nakon sto smo ustanovili da je to to. 

 

Ne znam da li ikog interesuje, ali rekoh da postavim topic pa da vidimo. Sto se tice placanja, moze preko racuna / licno u bgd za sada. Preuzimanje stvari moze postom, licno. Lako cemo se organizovati. 

 

 

Eto to bi bilo to, ako sam nesto propustio pitajte. 

 

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Ovo znaci 100 $ patike ti uzmes 5 $ i dodje mi na adresu ili jos platim postarinu?Ili 100$ plus harač države pa ti onda svojih 5%?

 

Tj da elaboriram:na 100$ vrednosti robe koliko jos platim da bih to imao u rukama kod moje kuće?

Edited by Face.
Link to comment
Share on other sites

Da,da . Kao sto je vitjy rekao. Za sada sve sto sam narucivao nije imao harac drzave. To ne znaci da neki order nece imati. Sve zavisi ko gura pakete kroz carinu. To ne mogu da garantujem, mada za sada nisam nista ekstra placao. Koliko na netu, toliko te izadje. 

 

 

Gledas checkout total i na to dodas 5%. To je to.

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Mišo, vidi PM

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da sam dobro razumeo, pa ću da pitam.

 

Ako poručujem sa sajta koji dostavlja u Srbiju, da li plaćam poštarinu do Srbije ili do adrese u USA?

 

na primer:

 

1.cena artikla je $100+$60 poštarina do SRB = $160

2.cena artikla je $100+$15 poštarina do USA = $115

 

plus ta provizija naravno. Dakle, varijanta broj 1 ili 2?

Link to comment
Share on other sites

Hahahah! Iskreno vise mi je da ucinim drugim ljudima da uzmu ono sto ih zanima, nego da napravim milione.

Znam koliko je frustrirajuce da ne moze da se naruci nesto sto nekom treba. Zbog toga sam i organizovao ovo, jer pola stvari koje meni trebaju nisu dostupne.

 

Cisto simbolicno 5% da pokrije troskove koje imam i za utroseno vreme. 

 

Sto se tice narucivanja, posto nisam jos uvek za druge ljude uzimao stvari. Preko vikenda cu sve da utanacim, pa od ponedeljka moze da se organizuje. 

 

Ako neko ima nesto da pita, samo napred.

 

Ivane provalio si me!

 

 

 

P.S. Moram da proverim da li postoji neki ozbiljan problem koji mogu da imam. Posto je ipak neka vrsta trgovine.

Edited by MishaKing
  • Upvote (+1) 1

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

A koliko bi se cekalo da to nesto sto se poruci stigne iz USA?i kako si mislio da se resava to sa placanjem?ti placas pa ja dajem pare kad stigne ili ja tebi odmah uplatim ili dam na ruke u Bg?

 

 

Sad sam video,covek sve lepo napisao gore...:)

Edited by Face.
Link to comment
Share on other sites

Oduzilo se malo ovo sa informacijama da li mogu ja da dobijem po tintari, rekli su mi da cu do srede znati ove sve detalje. Sto realno znaci do sledeceg petka :D Cim dobijem sve potvrde da je ok, krecem u pustolovinu pomaganja rurovcima :D

  • Upvote (+1) 2

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stigle su mi neke sitnice koje sam narucio, pa su mi na cifru od 100 usd naplatili carinu i sve takse jos celih 60usd. Tako da izgleda od ove cele price nista. Dobre volje sam bio, ali mislim da se ljudima nikako ne isplati i da mogu da uzmu kod nas. Ako bas nekom nesto specijalno treba iz USA, neka me cima na PM pa da vidim sta mogu da uradim. 

 

Neke porudzbine nisu bile oporezivane kao sto mi je receno, ali evo zalomilo se da meni bude. Tako da necu da se upustam u nesto ovakvo. 

 

Drage volje sam hteo da pomognem, ali ako iko odluci nesto da naruci neka me cima kao sto rekoh na PM, pa da vidimo da li postoji mogucnost. 

 

Radije bih da se ne upustam, ali ako nekom ne znaci kolika ce carina da bude i shipping mogu da pomognem. 

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Ако се добро сећам, граница је 50€ ако ти шаље правно лице, а 70€ за физичко, исправите ме ако грешим. Код те границе си се зајебао Мишо.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stigle su mi neke sitnice koje sam narucio, pa su mi na cifru od 100 usd naplatili carinu i sve takse jos celih 60usd. Tako da izgleda od ove cele price nista. Dobre volje sam bio, ali mislim da se ljudima nikako ne isplati i da mogu da uzmu kod nas. Ako bas nekom nesto specijalno treba iz USA, neka me cima na PM pa da vidim sta mogu da uradim. 

 

Neke porudzbine nisu bile oporezivane kao sto mi je receno, ali evo zalomilo se da meni bude. Tako da necu da se upustam u nesto ovakvo. 

 

Drage volje sam hteo da pomognem, ali ako iko odluci nesto da naruci neka me cima kao sto rekoh na PM, pa da vidimo da li postoji mogucnost. 

 

Radije bih da se ne upustam, ali ako nekom ne znaci kolika ce carina da bude i shipping mogu da pomognem. 

 

Ja sam skapirao da si ti stalno na potezu srbija-amerika pa da ces tako donositi stvari.

Tebi neko u americi to prepakuje i posalje privatno? Kako su onda na carini znali da je paket od 100usd? Nije mi bas jasno kako si hteo da izvedes ovo osim ako si totalno prevideo da kada porucujes sa neta da stigne u srbiju ide carina+pdv, a ja te nisam tako skapirao posto si rekao gore "ako ne isporucuju u srbiju".

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...