Jump to content

Kako do posla u USA


Recommended Posts

Sto se odlaska u inostranstvo tice, treba samo da se uhvati pravi trenutak. Onda je lako, u protivnom je dosta zajebano.

 

Dobio je on vec u Kanadi projekat u Montrealu ali je odustao.

 

Svi hoce da idu u USA jer misle da je tamo kao u filmovima, sto je greska u startu. Film je jedno, a realnost drugo. Kanada je mnogo bolja za zivot u odnosu na USA. Imaju bolje zdravstvo, skolstvo, socijalno, penziono, visi standard i nivo obrazovanja od debeloguzih amera, mnooooogo manju stopu kriminala, manju nezaposlenost, itd... Minimalna satnica u Kanadi je $10.50, u Americi $7.25. Montreal je lep grad, jedino sto je u Kvebeku, pa mora i francuski da se zna :)

Link to comment
Share on other sites

nisam mislila na zvanje nego da mogu da znam bolje informacije nego sto on misli. uglavnom, nema moj dragi rodbinu Srbe tamo vec Amerikance.

takodje, ja sam zapravo smislila najlaksi moguci nacin, samo teram nekoga da uci i polaze drzavni, meni opusteno :tf:

Sad ozbiljno, o kakvoj tezini pricamo, u poslednjih oar godina se masa, ali bukvalno masa ljudi iz mojih osnovnih i srednje skole preselila i snasla tamo. da ne pricamo kako svuda mozes mnogo lakse da odes kad si visokokvalifikovana i njima potrebna radna snaga, a mnogo zemalja uvozi lekareNajlakse je sedeti, ne preduzimati nista i vikati tesko je.

o ovome o cemu hajli pise ni ne razlisljam jer niti znam lika niti znam koliko pouzdane informacije ima. kada bih stvarno resila da idem, pokupila bih sve iz proverenih izvora, izmedju ostalog od tog druga koji zs mesec dana polaze ispit. a hajlijevim postovima ne pridajem uopste vaznost od onog trenutka kad je napisao "nije nam retardirano zdravstvo, mama mi je radila u urgentnom i imamo dosta prijatelja lekars" kao argument da nam nije retardirano zdravstvo.

nisam video postove pre edita, ali me iskreno ni ne zanimaju nešto spec. Kakvu god rodbinu da ima, za pripajanje porodici mora da ima kevu, ćaleta ili rodjenu sestru/brata, sve ostalo nema veze za sticanje boravišne vize. Takodje, taj postupak traje poprilično dugo, a opet ostaje taj problem tog ispita (ne našeg državnog, koji je nebitan, već onog koji je Dule pomenuo, koji u USA do jaja košta da bi ga spremio kako treba), i naravno ponude za posao. Jer, kad završiš nostrifikaciju, neće se oko tebe otimati Johns Hopkins, već ćeš morati da ideš ko zna gde. Mislim da je za lekare mnogo bolja opcija Evropa/Kanada/Australija, naročito ovo poslednje jer su kvote ogromne za sve struke, i papiri se brzo završavaju (isto naravno pričam napamet, imam izmišljenog drugara koji se sad prijavljuje u junu kad izlaze kvote, a naravno nemam ni nikakvu rodbinu u USA, niti sam tamo ikad bio)

A ja to gore za kevu nikad nisam napisao, imaš search pa mi nadji taj post, slobodno. Do tada, molim da moju kevu ne uzimaš u usta, u bilo kom kontekstu, hvala.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

nisam video postove pre edita, ali me iskreno ni ne zanimaju nešto spec. Kakvu god rodbinu da ima, za pripajanje porodici mora da ima kevu, ćaleta ili rodjenu sestru/brata, sve ostalo nema veze za sticanje boravišne vize. Takodje, taj postupak traje poprilično dugo, a opet ostaje taj problem tog ispita (ne našeg državnog, koji je nebitan, već onog koji je Dule pomenuo, koji u USA do jaja košta da bi ga spremio kako treba), i naravno ponude za posao. Jer, kad završiš nostrifikaciju, neće se oko tebe otimati Johns Hopkins, već ćeš morati da ideš ko zna gde. Mislim da je za lekare mnogo bolja opcija Evropa/Kanada/Australija, naročito ovo poslednje jer su kvote ogromne za sve struke, i papiri se brzo završavaju (isto naravno pričam napamet, imam izmišljenog drugara koji se sad prijavljuje u junu kad izlaze kvote, a naravno nemam ni nikakvu rodbinu u USA, niti sam tamo ikad bio)

A ja to gore za kevu nikad nisam napisao, imaš search pa mi nadji taj post, slobodno. Do tada, molim da moju kevu ne uzimaš u usta, u bilo kom kontekstu, hvala.

Ima smisla ali da li bi bio ljubazan da navedes koju si literaturu koristio, cisto da bi znali koliko si relevantan source? :D

  • Upvote (+1) 1

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i rekla americki drzavni ispit (sto je ispit koji je i dule rekao), a ne nas. da si razmisljao dok si citao, video bi. jeste lakse za ove zemlje koje si nabrojao ali mi amerika deluje bolje. za kevu cu ti naci kasnije kad budem za kompom, koliko se secam bilo je na temi kad je dule linkovao sto je onaj lik ubio lekara pre oko god dana

sto se tezine tice, primera radi, lakse je zavrsiti privatni fakultet nego drzavni, ali ne biramo svi laksi put

Edited by mnjah
Link to comment
Share on other sites

sad si me zeznuo, priznajem :)

pa i jeste za njegovo dobro, meni je posao ovde ok. a lekarima je pakao. ako su tvoji lekari, sigurno znas. a narocito je pakao u poslednjih 10ak god a ne deluje mi da ce biti bolje u skorijoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

drugar se bavi IT-jem, i ide u Australiju, više sam mislio na to da se lako završavaju papiri za permanent radnu sa kojom možeš da menjaš poslodavca, što generalno zanima nas non-lekare :)

I drži se Nemačke bolje, čitaj o plavoj karti :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

#klinton

sestra mi se sprema za neki usmle ispit...bolesna prica. ali kontam ako ga polozi i ako uspe da nadje posao ovde da ce biti korektno skroz...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

https://blog.techmeabroad.com/work-in-the-usa-no-h-1b-left-so-what/

na koju vizu ide tvoj dečko Marinice, O-1, ili ima meksički pasoš ? :tf:

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...