Jump to content

Gamescon 2014


Recommended Posts

Koliko je meni poznato, pored nekolicine firmi i nas iz RUR-a (i Stalje koji se sam javio) ima još jedan do dva momka koji nešto samostalno piče na GamesCom ali to je otprilike sve od naše male ekipe.

 

Nema tog nekog boljeg organizovanja, ukoliko na to misliš. U svakom slučaju pitaj šta god te interesuje, možemo tamo da se nađemo i tako to, pošto sam put svako ide na neki svoj način ali ćemo tamo mahom svi biti prva tri a poneko i četvrti dan sajma.

Link to comment
Share on other sites

Malo pricam sa zwerkom tako mi je nesto i on napisao. Kao sto njemu rekoh hteo sam da idem tamo na boom i da vidim da li mogu da se uguram u gaming industriju. Plus sam oduvek zeleo da odem na neko takvo okupljanje, a da idem nesto solo me i ne interesuje preterano. Moram da vidim da li mogu da prevarim nekoga da krene sa mnom ili takva neka varijanta :) 

 

Posto ste dosta puta isli, ocekujem da imaju neke zabranjene zone za general public i slicne stvari? Da li moraju neke propusnice da se nadju i da li vredi ici kao obican smrtnik? :)

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Malo pricam sa zwerkom tako mi je nesto i on napisao. Kao sto njemu rekoh hteo sam da idem tamo na boom i da vidim da li mogu da se uguram u gaming industriju. Plus sam oduvek zeleo da odem na neko takvo okupljanje, a da idem nesto solo me i ne interesuje preterano. Moram da vidim da li mogu da prevarim nekoga da krene sa mnom ili takva neka varijanta :) 

 

Posto ste dosta puta isli, ocekujem da imaju neke zabranjene zone za general public i slicne stvari? Da li moraju neke propusnice da se nadju i da li vredi ici kao obican smrtnik? :)

 

sta ti ustvari hoćeš? :) gamescom je consumer sajam, nije hiring, teško da ćeš tamo naći posao ili tako nešto.

 

naravno da postoji biz deo u koji ulaze ljudi sa biz kartama, koje su skuplje od običnih. mislim da je biz karta na primer 50e dok je obična 10e.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja da je consumer sajam i sve to, od slanja aplikacija i ostalih gluposti nisam imao srece. Tako da mi je palo na pamet na prepad da odem tamo i da vidim da li mogu nekako da se uguram u neku od tih kompanija :) Plus sto cu se vrlo verovatno dobro provesti :) Naravno da su sanse mizerne, ali nikad se ne zna

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

Biz deo nema veze sa zaposljavanjem. Ta prica o zaposljavanju mozda prolazi ako drzis neki fansite ili nesto za neku igricu pa se prijavis kod community managera nekog, pa te oni zapamte, pa se upoznas sa njima na GamesCom-u, pa pocnes neku pricu o zaposljavanju mozda. Dosta ljudi iz fansite sfere uspe da se zaposli ili u community managementu ili QA delovima firmi. Inace je QA entry level position za game developer studije. Ovo sve vazi za ljude koji zive u zemljama gde je firma i govore tim jezikom. Ako hoces da se odavde zaposljavas kao outsourcing onda nadji lokalne firme koje rade outsourcing za game development. Ima ih nekoliko koje se bave 3d modeliranjem i programiranjem i to najbolje na infostudu prati oglase za to. Da bi se neka firma odlucila da te zaposli kao stranca i da ti sredi papire i dovede te kod sebe moras da budes strasno dobar. S druge strane, da si ti tako dobar do sad bi vec imao taj posao :)

 

Ako ides kao gamer na gamerski sajam onda ces imati sta da vidis i da se zezas posteno. GamesCom poseti 250 hiljada ljudi i sve igre koje ce izaci u sledecih godinu dana su prisutne. Kao gamer - to je sjajna zabava. Naravno - treba izdvojiti 300-500 eura za put, boravak i hranu tako da je to dosta skupa zabava, ali ako ti to nije puno para onda svakako nemoj da se ustrucavas. Doduse, karte za petak i subotu se vec rasprodate.

 

Evo nesto za zaposljavanje, ali opet kazem - to je sve za lokalce.

 

http://www.gamescom-cologne.com/en/gamescom/presse/presseinformationen/gc_pressinformationen.php?aktion=pfach&p1id=kmpresse_gamescom_e&format=html&base=&tp=k3content&search=&pmid=kmeigen.kmpresse_1404744166&start=0&anzahl=10&channel=kmeigen&language=e

Edited by MikroStalja
Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja da je consumer sajam i sve to, od slanja aplikacija i ostalih gluposti nisam imao srece. Tako da mi je palo na pamet na prepad da odem tamo i da vidim da li mogu nekako da se uguram u neku od tih kompanija :) Plus sto cu se vrlo verovatno dobro provesti :) Naravno da su sanse mizerne, ali nikad se ne zna

 

Ukratko

- Na consumer delu su štandovi proizvođača igara i tu možeš da probaš te igre. U 99% slučajeva zaposleni su lokalci nemci angažovani preko neke agencije da sprovode ljude, gledaju da neko nešto ne ukrade i slično, znaju nešto malo o igri. U retkim slučajevima su neki community manageri koji organizuju nešto - tipa, okršaje u Call of Duty i slično. Nema praktično nikoga od ljudi iz firme na čijem si štandu.

- U biz delu su štandovi istih tih proizvođača ali namenjeni biznisu (distribucija, prodaja, etc). Tu naravno ima zaposlenih iz firme čak i nekih bitnih faca, ali tu imaš dva problema: a) ne možeš da uđeš tek tako nego bi morao da ubediš "vratara" da ti iscima nekoga od njih da sa tobom pričaju o poslu i b) tamo nema nikoga iz HR/recruitment sektora tih kompanija pa će odgovor verovatno biti "kod nas na sajtu su objavljene slobodne pozicije".

Sa druge strane, ako hoćeš da odeš na GamesCom što kaže stalja zbog sajma, gledaš igre, ovo ono, pa ako uleti neka mogućnost za priču o poslu uleti, onda kul. 

 

Doduše, nisi nam ni rekao šta bi bio u gaming industriji, jel si programer, artista, marketing ... ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...