Jump to content

Monk T6 Group Farming - Palm Support Build


Recommended Posts

Od kako je igra izasla, uspeo sam da probam do sad tri monk builda, specificna po elemental dmg-u. Fire sa 130% elemental dmg, furam T3 bez problema, ali je problem CC / Surviving.

Lighting, furam opusteno T4, ali kad sam hteo da krenem T6 to vec nije tolko bilo efikasno, da ne pricam sad o tome kolko Monk ima problema, i kolko zavisi od geara sta ce da izrola, prvenstveno sto moramo da gledamo i sekundarni stats resistance koji mora na itemima da nam bude svude isti.

Elem stigo danas da probam Monk T6 Palm Support build, i mogu reci da sam jako zadovoljan.  Vi vodite grupu, buffujete grupu i pravite bolestan Damage, ali ne DPS. Sa ovim buildom i itemima T6 Riftove sa mojim drugarima radim 5-10 minuta, jako zavisi kakav je density mobova u istancama, uspeli smo i za 3 ipo minuta da sabijemo rift, medjutim kao sto rekoh ako ima malo mobova moze da potraje :/

 

Sve sto treba da radite je da buffujete mobove sa palmom i da ih privlacite, Blinding flash je tu da vrati spiti nazad, CC mobove, a i Inner Sanc da poveca dmg, i uspori iste.

 

Exploding Palm:

Sta Exploding Palm radi? Prosto Mob krvati 9 sekundi, ako u toku krvanje bude ubijen od vases drugara on eksplodia i napravi dmg, kolko je mob HP * 0.50%.

U prevodu, ako mob ima 10000000 x 0.5 = 5000000 physical AOE dmg.

 

Tu je Fist "Fist of Az'Turrasq" koji vam povecava dmg eksplozije sa 50% na 75-100%

 

Ono sto je bitno budziti je i Physical ele. % dmg. i Elite % dmg. Ja na mom karakteru trenutno imam 60% Physical dmg i 45% Elite % dmg i Fist koji mi daje exploding palm 91% od mob HP-a, sto znaci da na mobu koji ima 10 milion HP-a palm napravi sledeci dmg.

 

10000000 * 0.91 * 1.60 * 1.45 = 21112000

 

Cooldown Reduction:

Ovo je jako bitno da, zbog spirit regeneracije, ja trenutno ne koristim spirit regen skill, vec mi je CDR na 72.25% sto mi omogucava da spamujem Inner Sanc, Blinding Flash, i Epiphany.

Epiphany mi regenerise brzo spirit, stavio sam runu 50% dmg reduction.

Blinding Flash, sa runom da mi daje 7 spirita za svakog moba koga zakaci + Spirit Stone, koji mi daje 80 spirita kada upotrebim blinding flash.

Sa ovim ja spirit imam non stop da spamujem: Cyclone Strike + Exploding Palms

 

Kako ovaj build radi u group T6 Run, mozete pogledati u video zapisu koji sam napravio na brzinu. Iskreno ovo je meni jedino resenje da igram monka na T6 u grupi, jer em ne ginem, em radim nesto :)

 

 

Verovatno mnogi od vas znaju za ovaj build i kako ovo radi, medjutim hteo sam eto da podelim sa novajlijama, kako Monk moze da radi nesto dok ne dodje taj Patch 2.1

  • Upvote (+1) 1
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

zasto igras support monka bez strongarm bracera :D bolje ti je da skines blinding flash i stavis generator, onda mozes da skines i te bracere i stavis strongarmse, svaki put kad pulujes kripove procuju. Takodje, bolje da si kraftovao captain crimson belt i pantse, jer onda mozes da koristis asheara bootse i glovse, dobijes dosta statova za dz. Takodje, tu ces dobiti dosta toughnessa, tako da mozes da promenis runu na Epifaniju, skines taj dmg reduction jer neces crkavati sigurno, i stavis soothing mist da healujes party.

takodje, spec je retardiran jer mozes da full craftovanim gearom da udjes u t6 party i svejedno ce raditi, cak i bez tog fista

Link to comment
Share on other sites

koja je poenta ici bez fista? da glumis dmg totem? 

 

skupi blackthorne set, nadji string of ears, mozda sledgefist. video sam da jedan lik ide sa goldskinom + goldwrapom, ne znam koliko je pouzdano. 

mislim da ti ne treba toliki cdr, ubaci negde i reduce resource cost. 

 

probaj ovaj bild - http://us.battle.net/d3/en/calculator/monk#WkdRfV!UbcV!cYbcZa

Link to comment
Share on other sites

 

Tu je Fist "Fist of Az'Turrasq" koji vam povecava dmg eksplozije sa 50% na 75-100%

 

ovo je lose napisano - Exploding Palm's on-death explosion is increased to 75–100% of the enemy's maximum Life.

posto na t6 mobovi imaju 200 miliona hpa (lupio sam), ti mozes da tagujes 3 ekrana, i napravis lancanu reakciju - tehnicki pravis najvisi dmg. ostala bi trebalo da fokusiraju tagovane neprijatelje.

Link to comment
Share on other sites

@Shomi, za brejsere moram da cekam da mi padnu jer sam salvage kad nisam koristio ovaj build, jos samo fizikal skil da daju bice ql. Isto tako za miki maus amulet mi zao tri su mi pala ja sam ih salvage, sad placem :( Videcu i sad taj epiphany sa healingom, kad imas resi i veliki hp nije frka (mada opet ne stizu mobovi mnogo da klepaju, brzo ginu), plus taj passive sto zalecis da daje grupi dmg je dobra stvar. Napravicu i taj belt i boots i gloves nisam razmisljao, fala sa tip. Cak razmisljam dal na barba da ih napravim zbog str, nema logike da nosim dex gear jer nema efektam a dobio bi dodatni tafnes zbog armorija.
Ne verujem da cu skinuti helm i blinding flash svidja mi se ovakav spirit regen uvek imam da spamujem sve :)

@bliss, imam blackthrone, ali ne vidim potrebu za njim, mobovi vrzo poginu u 4man parti sa tri witch doctora da ovi i ne stizu da pale zemlju, jedino sto eksplodiraju al avoidujem ja to sa dashing strike.

@coyote, da realno buffujes parti, drzis mobove i debufujes, jedan mob umre lancano svi ostali :p

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...