Jump to content

Kanal sa hearthstone gameplayevima i streamovima :)


MarvinPvP

Recommended Posts

Sve ce biti HD

 

Za sada sam sam snimio first look

 

 

Kad se malo uhodam u igru radicu malo podrobnije analize svega, za sad samo sprdanje :)

 

Iskusan sam TCG igrac, skoro deceniju aktivno igram maltene sve sto mi je pod ruku doslo, fina karijera, ziveo od toga jedno vreme itd.

 

Hearthstone je, za one koji ne znaju, simplifikovana verzija WoW TCG-a (sa fizickim kartama jelte) koji je skoro ugasen zvanicno, vise se nece stampati ni stare edicije, nove se nece praviti, iako je igra bila jako uspesna i igrana sirom sveta, (pa i kod nas!)

 

WoW TCG je adaptacija Magic: The Gatheringa (verovatno svi vec znate ovaj shit al ajde da kucam kad me drzi inspiracija)

 

Iz WoW TCG je izbaceno mnogo toga, sa ciljem da gameplay bude laksi za ucenje i igranje, i da se ne gubi vreme tokom igranja:

 

- nema "faza" kao u srodnim igrama koje vas ogranicavaju sta u njima mozete raditi npr main faza za pozivanje bica, spellova, i battle gde generalno samo bijete, nego sve radite u "glavnom" potezu, niste ograniceni kojim redosledom to zelite

 

- nema resursa kao u wow/mtg koje droppujete iz ruke jednom po potezu da bi mogli da ih iskoristite kao manu

 

wow je imao questove, mtg je imao landove.

wow questovi mogu da se urade i okrenu facedown da budu obicna mana, bilo je dosta questova iz vanille.

takodje mozete bilo koju kartu da spustite u resurse facedown ako nemate questova, sto mtg nije imao, pa se jako cesto dogadjalo da dobijete ili previse ili premalo landova u prvoj ruci

mtg landovi su basic i non-basic ali to nije ni bitno sad really

 

hearthstone vam daje svaki potez po jednu manu vise, max 10 koliko sam skontao

olaksali su taj deo deck buildinga i samog povlacenja

 

- mulligan ili starting hand re-draw

 

wow i mtg su to dozvoljavali, ali da vucete jednu kartu manje na pocetku, i morate menjati celu ruku

da bi dodatno simplifikovali dali su vam da birate sta menjate, ko u pokeru

 

- mana coin

 

ovo je odlicna stvar zaista, da igrac koji igra drugi ima nesto kao kompenzaciju :)

 

- ne svidja mi se deckbuilding.

 

iako ne moramo drzati resurse ipak mi je nekako nabijeno da drzim u deku samo 30 karata

i to max 2 od svake, voleo bih da ima opcija da se drzi npr od 30 do 40, cisto radi vise opcija i da se spreci deckout posto ima mnogo smarackih heal-do-sutra dekova

 

 

Eto, prvi put zalazim u ovaj podforum, pozdravljam vas sve i nadam se da cemo se igrati ;)

Jos uvek trazim deck koji bih igrao, eksperimentisem sa buildovima, mana build posebno, nekad mi se desava da mi stane partija, pa idem redovno na tablu za crtanje...

NOTE: preporucujem da se blizzardu ne daju pare za ovu igru.

toliko su igraca sjebali gasenjem WoW TCG-a, sto nije kul, to mogu uraditi i sa hearthstonom kad im se cefne.

A vama tad ne ostaju fizicke karte kao u WoW TCG-u :)

Just a thought.

 

 

Link to comment
Share on other sites

bice zanimljivo ako krenu klipovi sa nekim taktikama i analizama partija

 

gl!

 

hvala killY

sad me ti podseti na ove silne wow hardcore igrace iz onih godina kad se wowtcg pojavio tek

kad sam svracao po igraonicama tako i pokazivao ljudima kao eee ima wow tcg ljudi, napravili su cak i raid na onyxiu

svi me gledaju i krste se generalno, neki pogledaju i vide kul slike (dosta slika je preuzeto iz WoW TCG-a)

a sad svi poleteli na HS :D ljudi se menjaju ipak

 

posto imam sick fuck internet, veceras loadujem par partija isto.

Link to comment
Share on other sites

Gledam da uz svaki potez objasnjavam sta radim i zasto radim

ako pogresim i skontam da sam pogresio kazem da sam pogresio, i zasto sam pogresio, sta je moglo drugacije da se odigra

cak i hipoteticki ako vec imam dobijenu partiju kazem sta bih mogao da odigram

 

bilo je nekih ludih partija, idem da spavam :)

 

also

 

malo sam sprdao drugara na teamspeaku

imam sa priestom kartu koja na random kopira kartu od protivnika i dodaje tebi u ruku

dobio sam od njega assassinate (rogue karta 5 mane sprzi miniona)

 

i u teamspeak rekao "jao brate dao si mi beskorisnu kartu"

na sta on odgovara "aaa dobio si poison jel?"

 

sto mi je u tom trenutku otkrilo sta ima u ruci (taj assassinate i taj poison) i otprilike dalo signal na sta treba da budem spreman

 

Sad ce naravno neko reci ili pomisliti da je ovo overthinking ili overkill, ali mnogo toga moze da se cita ko u pokeru uzivo.

naravno ovde je to teze zbog toga sto ne vidite i ne cujete protivnika, sve sto imate su njegovi potezi u principu.

 

Jedan primer citanja iz poteza bi bilo npr

 

imate obojica po 2 miniona, i recimo da vas ima neki ability tipa kobold geomancer mrtvi onaj sto daje +1 spellpower (YOU NOOO TAKE CAANDLE)

i on ima isto 2/2 miniona i odbija da ga trade-a za vaseg.

 

opcije su sledece:

 

a) los je igrac [sto tek naknadnim greskama mozete utvrditi]

b) prokleti je healer kog boli uvo za taj +1 dmg, i verovatno signalizira da ima masni heal ko druid :)

i ono sto je interesantnije

c) svestan je da mu njegov minion treba ziv za nesto:

 

   - powerup od drugog minion kasnije

   - da od njega napravi taunt miniona

   - da ga napumpa necim

 

 

 

Takodje, da sad evo napisem, postoji stvar koja se zove conservative play.

Masa heroja ima okvirno jeftin 5 dmg na heroja.

E sad koja je fora sa time.

 

Protiv healera bi to SKORO PA SIGURNO sigurno trebalo sacuvati za late game. (i onaj shield dodje ko heal majku mu)

Protiv ostalih je frka, jer ako ih previse pritisnete,

vise ce se posvetiti odbrani, pre ce da dignu tauntera nego nekog chargera  kroz kog prosetate

Oni od 2 mane su dzabe i bice ih lako odigrati late game kao finisher (neocekivani ugl).

Za to vreme protivnik (ako se bavi tom tehnikom) ce probati da predvidi sta to cuvate u ruci,

na osnovu toga koje karte su staple (*staple=ono sto se igra u svakom deku no questions asked) i koliko ste istih potrosili iz deka

takodje u kalkulacije ulaze i minioni i neke nestandardne karte koje ce on racunati da igrate u jos jednoj kopiji

Vecina ce da pomisli da biste taj damage odmah iskoristili i opustice se

 

U jednoj partiji sam tako kuvao burst (bice na youtube) i slamovao lika za 25 u potezu i zavrsio ga.

 

Pricam tako jos neke naucno-fantasticne stvari vezano za konzervativni play, card advantage, field advantage, field presence

Necu vam bas sve otkriti ovde ;)

 

Arenu jos nisam probao, trazim huntere i warlocke da ih dobijem, na kraju cu drugara da zamolim da udje u friendly samnom i da mi preda meceve xD

 

Jos jedan savet za late game protiv magova

ako ste low hp gotovi ste, on svaki krug roka po 1 dmg ping u vas, nece ga verovatno biti briga za field presence, lupace vam frost nove i arcane explosione svima :D


Nadam se da ce nekog zainteresovati klipovi iz ovog community-a, mozda se igra bude sirila kod nas, iako smo trziste na kom je groblje TCG-ova generalno :)

Nismo narod za takve stvari nekako, nazalost... Iz fransize sam pa znam.

Nema kinte za to skupljanje, mada to nije jedini problem.

Deca su zatrovana LoL-om, CS-om koji se igrao kad sam ja bio njihovih godina, u poslednje vreme gruvaju Minecraft i SAMP koliko sam skontao.

I naravno divljanje po tribinama JSL :P

 

Mozda je malo off-topic, sorry za to.

 

 

Ako vas nesto zanima, pitajte, odgovoricu koliko mogu

Card knowledge mi je nikakav i dalje, istrazujem igru i dalje, videcete da nagadjam u klipu sta druid ima od karata (mislim sveo sam na moonfire, wrath, starfire, cyclone, roots i procenio sta to moze da radi)

Link to comment
Share on other sites

www.twitch.tv/MarvinPvP Livestream danas igram par sati, radim questove, na kraju ce biti Arena. 

 

Uploaduje se zaostali kontigent klipova vec pola sata-sat.
Za pocetnike idealno da bace pogled na poneki klip
Popunjen je content svime i svacime, dovoljno zaliha ima, tako da od sada cu na kanal rokati samo Arene, Ranked, i eventualno neka dobra normal partija. Stream ce biti aktivan, sve sto igram snimam i onda cu malo vise probirati sta cu uploadovati na kanal. Za sada ima 20ak klipova, to je dovoljno za pocetak, uvek ima taj mali procenat ljudi koji ima vremena i zelje da odgleda sve, neko ce da ispreskace...
 
Za dalje cu da osmislim konkretan talk oko aspekata igre od najosnovnijih stvari do onih "ozbiljnijih".
Nesto sam vec ispricao kroz klipove do sada, ali to se moze sabiti i koncentrisati u par "emisija".
Malo cu i da oladim od igre, prozdrala mi toliko vremena juce i danas :)))
 
Pozdrav, odo da sredjujem po kanalu nazive i tako dalje :)
Edited by MarvinPvP
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Trenutno se uploaduje najava Arena vikenda kod mene od 13-14h.

Odlucio sam da bude subota, celodnevni show, od kad se probudim i sredim pa dok ne potrosim sav gold, koga interesuje moze da svrati u bilo kom trenutku, racunam petak ne bi valjao, ljudi u skoli, na faxu, poslu...

Krenuo sam sa paladinom, pogledajte drafting i prve 2 partije, svidja mi se deck jako, mislim da mi ovo moze biti prvi 10win arena :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...