Jump to content

Stiže ranked matchmaking!


tOMABRE

Recommended Posts

Stize ranked matchmaking!

 

 

 

Ranked Matchmaking is Coming

The next major update will add a ranked matchmaking feature to the game. This mode is aimed at experienced players who want to play in a more competitive environment and know their matchmaking rating (MMR). Dota 2 matchmaking has always calculated MMR and used it to form matches; in ranked matchmaking we make that MMR visible.
 

Here’s what you need to know about ranked matchmaking:

Ranked matchmaking is unlocked after approximately 150 games.
All players in the party must have unlocked the mode.
Currently, only All Pick, Captains Mode, and Captains Draft are available.
You may not participate in ranked matchmaking while in the low priority pool.
Coaches are not allowed in ranked matchmaking.
Matches played in normal matchmaking do not impact your ranked matchmaking MMR, and vice versa.
Your ranked MMR is visible only to you and your friends. The MMR used for normal matchmaking is not visible.
When you first start using ranked matchmaking, you will enter a calibration phase of 10 games. During this time, your ranked MMR will not be visible.


http://blog.dota2.com/2013/12/matchmaking/

Link to comment
Share on other sites

Zasto smara? Mislim, stvarno me interesuje, jer se secam da si i ranije rekao da ti je ranked ideja sranje, pa me zanima zbog cega?

 

Ne volim tryhardere, ne volim kad je elo vidljiv u competitive igrama, kada igrachi igraju zarad ela a ne uzivanja u doti. A problem flejma ce se povecati zbog ovoga, zato shto ce svi jedni druge da krive shto im opada elo, postace cancer partije ko u lol-u. Tako da zbog svojih zivaca izbegavacu ranked :D

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

ako dobro tumacim ovo, tvoj elo ne moze da vidi niko sem tebe i ljudi iz friend liste

 

Ne Shomy to, nego ti ja govorim o psiholoshkom uticaju tog ela na ljude koji ce igrati taj ranked. Ja verujem da ce svi da se trude da igraju shto bolje i da budu shto bolje partije tu, da podignu taj svoj elo ali opet ima to i dosta negativnih strana zbog kojih cu ja izbegavati taj ranked. A prvi od tih razloga je flejm, da me smara mutant kako njemu opada elo zbog mene i ti fazoni zbog kojih sam i batalio lol.

  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

dobro, toga ce uvek biti, mada treba da te boli kurac realno. meni ako neko prikenja u lolu odma ga mjutujem, ne secam se da sam se iznervirao nekad. Stoji da je u lolu to otislo predaleko, imaju cak i termin za to, "ladder anxiety", razviju psiholoski problem i ne smeju da igraju ranked jer se plase da ne dropuju elo :D

i da se ogradim, ne dajem ti ja minuse

Link to comment
Share on other sites

dobro, toga ce uvek biti, mada treba da te boli kurac realno. meni ako neko prikenja u lolu odma ga mjutujem, ne secam se da sam se iznervirao nekad. Stoji da je u lolu to otislo predaleko, imaju cak i termin za to, "ladder anxiety", razviju psiholoski problem i ne smeju da igraju ranked jer se plase da ne dropuju elo :D

i da se ogradim, ne dajem ti ja minuse

 

kakav termin :D, ali nisam to doziveo postho nikad ja nisam neki visok elo imao, tj bio sam konstantno u 1100-1250 ela, nishta posebno, uzmem igram mech i lik me flejmuje ko budalu kao on je profi a ja sam bot, a pazi isto smo elo, 1200 znachi obojica smo 2 bota ali dzabe ne vredi budali objasniti.

 

Ne brini za minuse, opushteno :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...