Jump to content

Google Drive pitanje


Slađan

Recommended Posts

Baš sam se trudio da sam provalim u čemu je fora, pošto sasvim dobro baratam GDriveom ali jedna stvar me baguje totalno sada za koju sam pre mislio da je jednostavna i jasna, pa rekoh da pitam ovde, kontam da neko zna u čemu je štos.

 

Elem, recimo da imam dva Google naloga, Nalog A i Nalog B. Pa onda:

 

- Nalog B napravi folder u GDriveu i šeruje sa Nalogom A

- Nalog A aplouduje nešto u taj folder

- ... ali se prostor popunjava/zauzima na Nalogu A, ne Nalogu B čiji je taj folder... ?

 

Zar ne bi trebalo da se oduzima prostor onome ko je vlasnik šerovanog foldera, nebitno ko dodaje u njega?

 

Takođe, još nejasnije mi je bilo kada sam sa Naloga B obrisao to što je dodato sa Naloga A, otišao u Trash i ispraznio sve, a na Nalogu A se više nije pojavljivao taj fajl, niti ga je bilo u smeću ali po zauzetosti prostora vidim da je i dalje tu negde, nekako, zauzima prostor. I onda najbolidnije - kada potražim taj fajl po imenu u searchu, on se pojavi ali ne mogu da mu izvalim lokaciju niti folder na My Driveu, na kojem zauzima prostor a nema ga nigde sem kada ga nađem kroz search.

 

Pa me sd to malo smara jer dodati fajlovi meni oduzimaju prostor, a ne na tom nalogu čiji je folder. Jel to neki bag ili ima neka fora? Inače sumnjam da je neka sinhronizacija servera, prošao je ceo dan od dodavanja, pa brisanja tih fajlova.

 

 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...