Jump to content

IGN kimijee Stream v2


IGNkimijee

Recommended Posts

 
- Dankeczbg (EU/NE)
- Jarvan IV (EUW) 
 
* F.A.Q. 
1. Zasto bi iko hteo da gleda silver igraca kad nas je vecina tu?
- Upravo tako, nikoga ne silim da dodje, strimujem iz zabave vecinu novijih igrica koje neki ne mogu da igraju (uskoro. Watch dogs), ukoliko ipak trazite neke basic (osnove) skills, mozete doci i rado cu vam odgovoriti na neka pitanja, ako vas zanima bas ucenje, predlazem Nidzu, (ADC) Ideology-a(MID/JUNGLE) ili neke od poznatijih pro playera.
 
2. Da li radis neke giveaway?
- Radim, koliko god je to u mojoj moci kao sto vecina zna u srbiji vlada kriza nema se para, pa su najcesce ti neki giveawaysi ili beta keyevi za druge igrice ili steam wallet giftovi(igrice na stimu) , RP giveaways cu moci poceti da radim tek kada ispunim obecanje svojim duznicima(Danilo ilic 5eura rp, David panic 400rp i Marko frost tica400rp) , naravno ima tu i giveawaya nekih naloga za LoL (al s'obzirom da je to zabranjeno na ovom forumu necu zalaziti dublje u tu temu) i naravno ima malih utesnih nagrada za one kojima to znaci(XXX nalozi ) *smeh* .
 
3. Koliki ti je upload i zasto je slika "losa" ?
- Trenutno se sluzim SBB (go*no) internetom koj ima 10mb dw, i 1mb upload, slika je losa iz razloga da bih mogao strimati bez laga(360/480p) , naravno moguce je strimati i u 720p(al onda bih imao ping u game-u 120) , tako da kad strimujem offline igrice onda je HD. 
- PS. Nekad ce i slika biti suvise mala sto je do mog starog monitora(kockasti samsung)
 
4. Oprema?
- Malo sam se pomucio i jos uvek moram doprineti poboljsanju svoje masine, za sada to je ovako:
*AMD phenom x4 955 3:20ghz
*16gb ram 2x 8gb
*AMD radeon 7970 3 gb 384 bit
*Klasicni gaming mis od 10eura
*Klasicna logitech tastatura
*Surround system (kucni bioskop) 
*u*srani mikrofon 
 
5. Prati te losa reputacija, dosta psujes i rageash kako na saigrace tako i na viewere?
- Svestan sam toga i trudim se da se iz dana u dan iskupim koliko je to moguce. losa reputacija je tu jer svako ima svoj nacin izrazavanja recima , sto bi se reklo na finjaka, toga nema kod mene (nisam ucen, al se tako ponasam psujem mnogo dok pricam), za rageanje mogu samo da kazem da je to osobina svakog coveka , kod nekoga je to retko kod nekoga je cesto, kod mene je naprimer cesto.. imam jako slab fitilj (takoreci) prema viewerima sam iskren, kad se nadje hejter uvek cu ga izprozivati , jer za mene je to poniz(mucim se radim strimujem da bi zabavljao publiku, i onda dodje neko izhejtuje) to me najcesce i izbaci iz takta. Trudicu se da toga bude sve manje, i da skupim sto vise samopouzdanja.
 
6. Mrzis admina tetreba?
- Ne mrzim ga, imali smo par nesuglasica u proslosti i mojom greskom sam ga napao a on ni kriv ni duzan.. sve najbolje za tetreba kao i stefana sa kojim saradjujem koliko mogu i uvek cu mu izaci u susret ukoliko je to u mojoj moci, kao sto bi i on mogao meni izaci u susret sada(*SHLIHTANJE*) *smeh* 
 
7. Stream link?
- www.twitch.tv/kimijee 
 
8. Kada strimujes?
- Jos uvek nemam raspored strimanja trudim se da to bude svaki dan po 2,3 sata, ipak imam i ja obaveze uskoro mi krece skola(ne idem u srednju, vec na kurseve, Web design/video montage/graphic design/pc service) ali me mozete pratiti na www.facebook.com/IGNkimijee
 
9. Gledam tvoj strim cesto, zasto vristis ko *etard kada igras?
- Verujte mi meni to zvuci mnogo drugacije nego na strimu xD
 
Primer: 
 
<span style="color: rgb(238, 238, 238); font-family: 'Trebuchet MS', tahoma, arial, verdana, sans-serif; font-size: 12px; line-height: 19px; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.298039);">

 
Last wordsposlednje reci, ili reci za kraj) Trudicu se da budem aktivan na ovom forumu i na Srpskoj League of legends sceni da bi skoro svako saznao da ipak ima jedna Budala koja ce zasmejavati publiku 
 
Sve najbolje, Kimi.
PS. (ovo nije ispalo onako kako sam ocekivao)
  • Downvote (-1) 4
Link to comment
Share on other sites

to je kao 'mali' info o streameru, cisto da se zna ^__^

 

ovi top svetski igraci stavljaju i svoje fejzbuk/tviter/jutub/pejpal i ostale pizdarije pa ih masa svakodnevno prati/uplacuje i uzimaju dosta para na tome :D

 

Kako misliš "dosta" para? :) 

koji je to red veličine i za koji broj "gledalaca"?

Link to comment
Share on other sites

pa neki streameri imaju po 10-20k gledalaca redovno, recimo TheOddOne i Voyboy imaju uvek minimum 20k, ali ja se ne secam kad su poslednji put imali ispod 30k :)

 

e sad, subscribe-ovanje je ~5$, ne znam koji deo pripada njima a koji twitchu/azubuu/komekod, plus im masa "donira" putem pejpala/cekagod (bude ludaka koji uplate po par stotina, cak i hiljadu), naplacuju "casove" po par stotina dolara, reklame firmi (kontam da i oni daju neki dinar da im se pojavi reklama) i tako..

 

uglavnom nakupi se tu dosta :D secam se da sam davno gledao neki eu stream (ne secam se koga tacno, valjda ocelote), i da je rekao da uzme izmedju hiljadu i dve eura mesecno i da se moze opusteno ziveti od toga :) a to je njima samo dodatak :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

pa neki streameri imaju po 10-20k gledalaca redovno, recimo TheOddOne i Voyboy imaju uvek minimum 20k, ali ja se ne secam kad su poslednji put imali ispod 30k :)

 

e sad, subscribe-ovanje je ~5$, ne znam koji deo pripada njima a koji twitchu/azubuu/komekod, plus im masa "donira" putem pejpala/cekagod (bude ludaka koji uplate po par stotina, cak i hiljadu), naplacuju "casove" po par stotina dolara, reklame firmi (kontam da i oni daju neki dinar da im se pojavi reklama) i tako..

 

uglavnom nakupi se tu dosta :D secam se da sam davno gledao neki eu stream (ne secam se koga tacno, valjda ocelote), i da je rekao da uzme izmedju hiljadu i dve eura mesecno i da se moze opusteno ziveti od toga :) a to je njima samo dodatak :D

 

Ne znam kako sam propustio ovaj reply, hvala ovom novom spameru :)) To je ok keš, ali pitanje je da li je zaista to ta cifra, jer gde je tu računica isplativosti za ove druge strane? Suštinski 20k nije neki specijalno veliki broj.

Link to comment
Share on other sites

Cisto informativni ti momci koji streamuju su dobri preko 10k dolara mesecno. To je kad im je los mesec, naravno tu racunam sponzorstva sva i streamovanje i ostale gluposti. Ovu informaciju sam dobio od momka koji je iz te price, pa ako njih par laze mene lazem i ja vas. Ali, ne vidim razlog za tim. Tako da eto, to je cifra otprilike. Inace isplativost je na tome sto oni pustaju reklame na tim streamovima koji imaju dosta gledaoca i twitch im daje neki procenat. Tako da je obostrana zarada.

Dr.Mr.

Link to comment
Share on other sites

To je sve OK i super i ja se nadam da je tako i to je lepo, BUT ... jedini problem koji ja tu vidim je što postoji veliki broj strimera sa okvirno tim ciframa koje navodno dobijaju. I onda to na gomili čini veliku količinu novca koju zaista ne znam da li uopšte mogu da izbudžetiraju ti sponzori koje oni imaju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...