Jump to content

NA vs EUW


Frubi

Recommended Posts

Aj da pitam i ovde... posto sam od bete na NA serverima gde mi je ping 190-220 , dobio sam token da se prebacim na EUW ( gde sam igrao sa ortakovog acc i gde je ping 30-60 ). Za sada nisam primetio neku razliku, mozda zbog toga sto ortak nema sve rune ( nemam rune za brzinu itd. ) pa mi radi cudno ... sta se konkretno dobija sa smanjenim pingom ? Obicno igram support , top ili junglu , i to sa herojima koji i nemaju toliko skillshotova (ww, nasus, taric, sona, soraka, darius, itd ).

 

Takodje kada budem presao na Euw i krenem ranked odakle krecem ? da li opet igram prvo 10 partija , pa me onda posalje u neku diviziju ili kako ?

 

Takodje me zanima da li su kvalitetnije partije na EUW u odnosu na NA , jer na NA ima gomila trolova afkera (verovatno jer ima mnogo online igraca ) i kakav je protok koliko se ceka na ranked itd.

 

Aj javnite hvala unapred

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

uh pa.. ja sam od pocetka igre na EU serveru tako da ne mogu da zamislim digram sa pingom 190-220. kad su eu serveri bili down igrao sam na NA smurfu i ono, pakleno mi je bilo zbog prevelikog pinga, tako da sto se tice toga EU(W) all the way

 

za rejting nemam pojma kako ide kad menjas regiju

 

partije su verovatno isti kurac ko na amerikama, i na EUW/EUNE ima puno trollova/afkera/leavera/feedera/stavec tako da ono... mada mislim da je skillwise euw jaci

 

na ranked partije se ceka u zavisnosti od lige/divizije u kojoj si i da li si solo ili u duoq, ali u principu svuda je do 1 minut(jako retko predje preko), sve do recimo d1/2 ili challenger gde kontam da se ceka vise

 

toeto valjda

Link to comment
Share on other sites

Ja igram na NA vec prilicno dugo, i nema laga ako je ping manji od 200, tj. dok je u zutoj zoni. Sve preko 200 ms laguje. Igrao sam i na ortakovom na EUW i isto je. Tako da kontam da je zuta zona pinga na NA serverima jednaka zelenoj na EU. 

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Igraces jedan placement match na ranked, i u zavisnosti od tvog MMR posle tog meca ces dobiti Ligu/Divizuju (MMR - matchmaking rating iliti stari elo rating koji se ne vidi, ali ga svi imamo i dalje... Ako si gold V on je 1500, ako si gold IV 1600 itd itd... Ali npr. ako si gold V i imas negativan score i mnogo si gubio, rating ti je pao na 1300 recimo (redovno igras sa i protiv silver igraca), posle tog placement match-a ces biti smesten po tome, tj negde u silver).

 

Sto se tice pinga, sve preko 120 se primeti opako, bar meni pa kontam i vecini igraca, jer ces svaki skillshot dobiti u glavu tj. neces ga izbeci na vreme...

 

Sto se tice servera, EUW je trenutno najkvalitetniji sto se svega tice... Skill level je najjaci, znatno manje trollova, dece i idiota (pricam o platinum lvlu u odnosu na NA/EUNE)... Cekanje za ranked je u proseku minut, retko duze... Cekanje na ulazak na server, skoro pa i nema, osim ponekad vikendom par minuta i kada izadje novi heroj prvih par dana i taj vikend koji dolazi bude i po 10-40minuta (samo jednom mi se desilo i to jako davno da sam cekao oko sat i kusur samo da se ulogujem).

 

Sve u svemu, ne bih igrao nikad vise na EUNE pa i da mi plate, a NA isto toliko los *mozda i gori* sto se tice trollovanja i kretena + 3x veci ping.

 

Eto nadam se da je od pomoci :)

  • Upvote (+1) 1

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Igraces jedan placement match na ranked, i u zavisnosti od tvog MMR posle tog meca ces dobiti Ligu/Divizuju (MMR - matchmaking rating iliti stari elo rating koji se ne vidi, ali ga svi imamo i dalje... Ako si gold V on je 1500, ako si gold IV 1600 itd itd... Ali npr. ako si gold V i imas negativan score i mnogo si gubio, rating ti je pao na 1300 recimo (redovno igras sa i protiv silver igraca), posle tog placement match-a ces biti smesten po tome, tj negde u silver).

 

Sto se tice pinga, sve preko 120 se primeti opako, bar meni pa kontam i vecini igraca, jer ces svaki skillshot dobiti u glavu tj. neces ga izbeci na vreme...

Dovde se slazem, ostalo ni u zlu.

 

Zasto? Pa jer je usluga na EUW golo govno, oduvek bila. Neretko pucaju serveri, desavaju se bagovi, drkeljisu nesto non stop, a kompenzacija za sve to je u najmanju ruku prejadna. Skill level je bolji od NA/EUNE/Turska(i ostalim "malim" serverima, da se tako izrazim) ali su Azijati daleko ispred nas. I kad pricam o skillu mislim konkretno na Diamond ili bolje. Ja sam sada zakuco u plat V (a igrao sam qual za dajmond) zahvaljujuci gomili livera/trolova/afkera i drugim vrstama idiota. Tako da, dajmond V+ i tu bi partije trebalo da su uglavnom normalne i da se drasticno smanji broj retarda.

 

Naravno, sve ovo je MOJE (subjektivno) misljenje, a ti vidi sta ces i kako ces :)

Da sam na tvom mestu, definitivno bih se prebacio, ako ni zbog cega, onda zbog normalnijeg pinga ^__^

Link to comment
Share on other sites

hehehe HVALA svima na odgovorima !

 

Prebacio sam se i krneuo sam sa igrom ... odigrao sam 5 meceva, bio sam 4divizija ( i to sam imao 98 lp 1 pobeda falila za kvalifikaciju za 3.diviziju nvm ), 1st placemnt match sam dobio bacilo me je u 5 silver diviziju. Odigrao 4 ranked partije , dobio sve 4 , dobio otprilike izmedju 25-30 poena po pobedi . Utisci su sledeci :

-bolji odziv , kao da su mi se refleksi ubrzali

-preciznije , fleshevi sada lepo rade fleshujem se gde zamislim ( a ne ko na NA fleshenm se i zakucam se u zid i poludim ), last hit mi je mnogo bolji , lakse bezim iz teamfightova

-sto se tice saigraca za sada sam imao na svih 5 partija skroz komunikativne i ok igrace , definitivno su more skilfull nego u istoj diviziji na NA , to znam jer smo 3 partije gubili i napravili par odlicnih poteza i dobili sve 3 partije , likovi manje troluju i lakse se dogovaramo pre pocetka partije

 

to su za sada neki opsti utisci , mali mi je sempl kada dodjem do 50-ak partija javicu detaljnije ... uglavnom nisam se pokajao... inace kada sam prebacio ostalo mi je SVE kao sa NA , znaci zapamtili su rune , masteries itd. a citao sam da se to sve brise i moras opet da ih pravis / selektujes.

 

go go go

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa ne razumem zasto se ne bi slozio sa bilo cim... Osim ako mozda ne igras 15 sati dnevno, pa primetis vise problema na serveru... Ja igram oko 3-5 sati dnevno recimo, vikendom mozda i duze... Razume se, ima problema sa vremena na vreme, ali nije toliko strasno da je nepodnosljivo i da bi radije otisao na drugi server umesto ovog... O tome pricam :)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

ne razumes? nisam objasnio? hriste

 

server je ocajan bio pogotovo poslednjih mesec-dva, neigrivo, konstantno pucaju partije i to samo na EUW.. dok na svim ostalim serverima (da, svim jebenim ostalim serverima) sve ide glatko.. a razlog je jer je euw najveci i konstantno se masivno povecava broj igraca, sto oni ne mogu da kontrolisu uvek..  A njima je naravno glavni focus na NA servere i tamo je ubedljivo najbolja usluga.  Na ostalim (izuzev Azije, ustvari ni ne znam kako je ona tacno podeljena) ni nema toliko igraca (kad se poredi sa euw) tako da tamo ni nemaju nesto posla

Edited by rogi~
Link to comment
Share on other sites

hehehe HVALA svima na odgovorima !

 

Prebacio sam se i krneuo sam sa igrom ... odigrao sam 5 meceva, bio sam 4divizija ( i to sam imao 98 lp 1 pobeda falila za kvalifikaciju za 3.diviziju nvm ), 1st placemnt match sam dobio bacilo me je u 5 silver diviziju. Odigrao 4 ranked partije , dobio sve 4 , dobio otprilike izmedju 25-30 poena po pobedi . Utisci su sledeci :

-bolji odziv , kao da su mi se refleksi ubrzali

-preciznije , fleshevi sada lepo rade fleshujem se gde zamislim ( a ne ko na NA fleshenm se i zakucam se u zid i poludim ), last hit mi je mnogo bolji , lakse bezim iz teamfightova

-sto se tice saigraca za sada sam imao na svih 5 partija skroz komunikativne i ok igrace , definitivno su more skilfull nego u istoj diviziji na NA , to znam jer smo 3 partije gubili i napravili par odlicnih poteza i dobili sve 3 partije , likovi manje troluju i lakse se dogovaramo pre pocetka partije

 

to su za sada neki opsti utisci , mali mi je sempl kada dodjem do 50-ak partija javicu detaljnije ... uglavnom nisam se pokajao... inace kada sam prebacio ostalo mi je SVE kao sa NA , znaci zapamtili su rune , masteries itd. a citao sam da se to sve brise i moras opet da ih pravis / selektujes.

 

go go go

hteo sam da ti kazem da ti se samo cini da je ping od 200 ok... zato sto ne znas za bolje... :D

sto se tice saigraca imao si srece... :D ali to je soloq... najgore ti je kada si u prvoj diviziji bilo koje lige... zato sto ti tada upada dosta likova iz divizije V... oni su ili bustovani ili su dosegli svoj maksimum i svesni su da nemaju sanse da se pomere na gore...

inace trolovi su sjajni, mamine i tatine princeze koje su zeljne paznje useravaju ovu igru...

nevezano za temu, ako je neko kulturan i napise npr: can you pls let me xy... uvek sam rad da mu ispunim zelju... ali ako vidim: "me adc no matter what" pickujem instant adc-a iako sam bronze V skill adc... crko majci na rukama... debilcina hoce da te uceni sa 10-20 lp-a... jebem mu dete nerodjeno...

za NA ne znam pravila, ali za EUW je ovo pravi recept:

-pick order>zelje cestitke i pozdravi...

-ako prvi pick pickuje za svog premade-a koji je 5i, onda ce igrati ono sto je potrebno timu ili cete vas trojica da ih trolujete jako... prvi pick ne moze da rezervise dve pozicije ukoliko se tim ne slozi... moze samo da popusi kurac ostatku tima... to stoji u tekstu...

-ako neko place i preti, ti radi onako kako je najbolje za tim... u 90% slucajeva pretio je praznom puskom... ako ipak odluci da troluje idi duo top/mid/jungle sta god... ne popustaj retardu, zato sto ce da se userava i sledecu partiju u nekog finog i dobrog coveka... posto si bacio minimum 20 minuta svog zivota na izgubljenu partiju useri se u trola sa last hitom... ja sam pobedio tu partiju ako nafarmujem vise od degena... jebo lp...

-NIKADA nemoj da dodgujes, lp se dobija i gubi, bez obzira sto ne vidis razliku, mnogi idioti su vec dobili dozivotni ban...

-jungler nikada nije kriv zato sto gubis lane i nece ti pomoci ako rage-ujes i okrivljujes druge zato sto si sakat...

-NIKO ne moze da zajebava jungler-a... zato sto: 1. nece dobiti buff 2. nece dobiti gank 3. svaki put kada si u blizini lane-a uzeces mu wave kripova... :tf:

-ako neko flamuje, a ti si slabiji sa zivcima (kao sto sam ja npr) oteraj ga u kurac biranim recima i stavi ga na ignore... gubis vreme na kucanje ociglednih stvari umesto da si ocistio 2 wave-a/kampa/gankovao/sta god...

-ako je mid srusen i tvoja 4 drugara stoje i dalje na sredini, pushuj top/bot, MOZDA ce se tvoji "drugari" dozvati pameti... ili ce baciti partiju, ali ti tu ne mozes mnogo da ucinis...

preterao sam... napisacu manifest neki drugi put... :P

morao sam da izmalerisem sebe, dve promo partije dva afkera/trolla... dal sam tolko nesrecan jebme ti da ti jebem.... grrrrrrrrrrrrr popenio sam

bustovao sam neke drugare... kao da te riot troluje... dobijem fazon 5 partija za redom i prvi promo... i onda ti sloze 2 tima sastavljena od seselja i cekua koji dele botlane... samo vidis "moi jangleraux" i sve ti je jasno... :D

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ovo na kraju , imam par ortaka koji dele tvoje misljenje , cak i ja sam se na svojoj kozi uverio , jer sam od s3 odigrao oko 1000 ranked-a , i bukvalno u 80% partija kada je u pitanju promo serija se desi trolovanje/afkovanje/flamovanje... kao da vide mame im ga :P ... inace bolja je igra na EUW , kvalitetniji igraci, manje trolova(opet ih ima dosta ) i sto ti kazes mora popustats u mnogo slucajeva ... odaberem support i ne razmisljam puno :P .

videcemo jos iamm malo partija sada sam preso u IV silver pa cemo videti dalje kako ide...

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...