Jump to content

Staklena gitara?


Recommended Posts

nema tu bez basswooda nista!

 

pa očigledno ima kad se ibanez iscimao da to napravi i da košta 2k+ € i da satriani to svira. Može dobra gitara i bez drveta, kao što je dokazano nebrojeno puta tokom 60+ godina evolucije mejnstrim električne gitare.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa očigledno ima kad se ibanez iscimao da to napravi i da košta 2k+ € i da satriani to svira. Može dobra gitara i bez drveta, kao što je dokazano nebrojeno puta tokom 60+ godina evolucije mejnstrim električne gitare.

 

Nema realno... kao ni ona Vai-eva od plexija isto, iz razloga sto je to marketinsko/kolekcionarsko delo ibaneza, a ne ozbiljan instrument

otuda i samo limited serije tih gitara (ova konkretno u 200 komada), sa ozbiljnom cifrom radi kolekcionara i onih koji bi da se razlikuju, kurce, da im visi na zidu  itd... 

I sigurno ti je jasno zasto to satriani svira kad je on model Ibaneza, a ne zato sto to tako dobra gitara kakvu nije probao.

Da me ne razumes pogresno, ta gitara radi, i radi dobro (nisam probao ali kapiram da je tako, posto je zvuk na koncertima full)

ali oni niti snimaju sa njima, niti odsviraju vise od jedne pesme na tim istim koncertima, nego je to vise show-off momenat i holivudsko dizanje mase po meni bar (kao i vai sa laserima isto sto radi uz taj plexi)... 

 

Da moze dobra gitara da bude od necega sto nije drvo, moze, ali eno na tjubu nebrojeno klipova gitara od alumunijuma, betona i sto jednog razlicitog neakusticnog materijala, i to dokazuje da sve one samo rade, tj proizvode zvuk, ali njega daju magneti, a ne taj plexi, beton ili sta vec kroz vibracije... :)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

i upravo si sam sebi uskočio u usta i rekao da ipak "ima bez lipe" (edit, zajebo se ja, napisao "sa" umesto "bez"). A ako je on koristi live, to znači da je gitara daleko bolja od bilo kog proseka, a kamoli da se upoređuje sa retardfrendli home projektima što ih ima po YT. To šta se koristi za snimanje nije bitno u ovoj priči niti je tvoj komentar na mestu što se tiče slike koju je ace1 postovao.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

A to je bio moj subjektivni komentar da nema bez lipe nista,  bar za taj JS

ibanez, meni bi licno ova plexi samo stajala na zidu umesto slike, pa otud komentar ... jer taj plexi na dzitri je samo eksperiment, da

to valja bas toliko, ne bi mi zudili toliko za mahagonijem, jovom ili tom lipom i odavno bi se one pravile samo od plexija :)

 

To sto je koristi live, sam vec objasnio zasto mislim da on/oni to rade, a i realno, njegov plexi od ko zna kog

masterbuildera u fabrici i taj limited u prodaji nisu istog kvaliteta to je sigurno, to znas i sam, kao i uopste sa gitarama sto jeste.

 

Edit na tvoj edit :D : nisam ni ja skontao na pocetku sta si napisao kapirao sam da je greska... a i sto je najgore, ja nisam hteo da napisem ono sto jesam.. vec da te gitare rade samo zbog magneta, a ne zbog akusticnih sposobnosti tela od kog su napravljene... 

neke su bolje, neke su losije sigurno, ali opet, nijedna nije dovoljno dobra kao ona od drveta, dokaz za to je sto ih nema od plastike, i drugih materijala u masovnoj serijskoj proizvodnji

Edited by C Y N I C

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

to da je njegov model i off the rack model u maloprodaji različit možemo samo da vrtimo u krug, to ni jedna firma neće priznati ikada da je maloprodajni model lošiji, a ja pravo ti kažem nisam primećivao da su gitare od preko soma i po evra loše ili da ne pašu tim originalima.

Isto kao kad bi rekao da su JEM gitare za Vaija bolje od onih u radnji, opet, sve jem gitare koje sam ja čuo su perfektne i način izrade je superb.

 

I ne slažem se sa tim da su drvene gitare bolje od nedrvenih, samo su drugačije, a da je sve preko toga klasični nostalgičarski tradicionalizam i šuplja sentimentalnost koje treba da zamru i ustupe mesto napretku. I dolazimo do onog starog, ako ti je sranje muzika, neće te spasti ni instrument pravljen od hristovog raspeća, dok ako ti valja muzika, dobar instrument će je samo poboljšati :D



Okupajte se, metalci

upravo, fenseru!!!!

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

to da je njegov model i off the rack model u maloprodaji različit možemo samo da vrtimo u krug, to ni jedna firma neće priznati ikada da je maloprodajni model lošiji, a ja pravo ti kažem nisam primećivao da su gitare od preko soma i po evra loše ili da ne pašu tim originalima.

 

Nece priznati to je jasno, ali mora biti razlike izmedju handbuilta i sa trake... jesu skupe gitare kvalitetne, a da li pasu orginalima ili ne, to mozemo da nagadjamo samo i kao sto si rekao vrtimo u krug, ali po meni je JS i njegov izbor i sud o instrumentu bitniji  Ibanezu od Cheighlee-evog ili cynic-ovog i da li ce se njima svideti njihov JS1000... :)

 

Isto kao kad bi rekao da su JEM gitare za Vaija bolje od onih u radnji, opet, sve jem gitare koje sam ja čuo su perfektne i način izrade je superb.

 

Da li su bolje ne znam, nikad nisam drzao Vai-ev instrument u ruci, mozda jednog dana :) ali serrijske da su brutalne nema sta, imao sam srece da probam 5-6 jemova, moraju da se krote koliko su mocne :) i btw, jem>JS 

 

I ne slažem se sa tim da su drvene gitare bolje od nedrvenih, samo su drugačije, a da je sve preko toga klasični nostalgičarski tradicionalizam i šuplja sentimentalnost koje treba da zamru i ustupe mesto napretku. I dolazimo do onog starog, ako ti je sranje muzika, neće te spasti ni instrument pravljen od hristovog raspeća, dok ako ti valja muzika, dobar instrument će je samo poboljšati :D

 

A i ja sam ti najmanje tradicionalista i nostalgicar za celu tu pricu od svih, digitalija je danas = analogiji bre! :D

samo ne po pitanju o kojem pricamo.. kad budem imao dokaz, osecaj ili bilo sta slicno da je taj plexi, alu ili bilo

sta drugo blizu, slicno drvetu ili jednako kvalitetno kao i ono u smislu zvuka, nema frke, odmah oko vrata... do tada .... na zid :)

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Gledao, pametno prica lik, svira opasno, ali nazalost, dist na ovoj gitri mu zvuci kao kroz zoom 505 :D a dist je my cup of tea mora da bude kremast! :)))

clean donekle i vuce na strat./tele pricu, ali nema onog sparkle-a karakteristicnog za aldeeer! :D

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Jadno zvuci dist realno, to je poenta i preko tjuba a i (tada) uzivo sigurno... tj sinteticki i plasticno, mogao je da se nakaci na nekog opasnog

lampasa + pedalboard i da peva kao john mc'laughlin  i imao bi mozda bolji zvuk... ali nije :)  

 

Clean jeste ok, pucketa to na bridge pickupu, twang i sve, ali kapiram da bi ti skontao i priznao razliku izmedju drveta i plastike uzivo na 1 na 1 testu da imas

priliku izmedju plexija i aldera na primer i da bi dao + drvetu spram ostalih vestackih materijala :) 

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...