Jump to content

Pomoc oko palete boja (corel) znam da se ne koristi ali treba mi bas c


chegster

Recommended Posts

50H63qz.jpg?1

Znaci šta se dešava, u Corelu iz nekog razloga crvena je narandžasta, plava je ljubičasta i crna je sivkasta, srazmerno tome i ostale boje su poremećene. Mislio sam da sam ja poludeo ili da je monitor međutim pored je print screen is PS-a gde se lepo vidi crvena na 255 dok je levo 255 crvene narandžasto. E sad ima tu gomila nekih fora sa paletama i šta ja znam ali ja kad uzmem novu boju da pravim isto dobijem narandžastu za crvenu kako god probam. Nije problem u paleti tipa cmyk-rgb i slično jer sam probao sve da promenim. Ja sam težak nub za corel, možda je neka glupost pa ako neko zna hvala unapred!

p.s. update. kad sacuvam fajl u .wmf boje su normalne u painu...

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Problem je u tome shto Corel i Photoshop rade u razlichitim color space-ovima. To moze da se reshi tako shto cesh staviti isti color space u Photoshopu i Corelu (boje ce i tada izgledati drugachije, ali ce se shtampati pravilno). Ako radish sa shtampom, sve shto treba raditi je izabrati odgovarajuci Pantone preset i njega primenjivati u Corelu i Photoshopu.

edit: ako ne radish za shtampu, eksportuj sve u Illustrator i radi kao chovek, a ne kao Srbenda iz '97-me...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...