Jump to content

Norme za radnike


Recommended Posts

zato sto ti ljudi rade zajedno vec 7 godina :) a ja sam balavac koji je tu nepunih godinu dana :) i da, verovatno bi tako i bilo :) svestan sam cele situacije, ali mi smeta takav rezon i princip "sta te boli kurac sto se drugi muce, gledaj sebe" koji i kasapi celo ovo drustvo :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

zato sto ti ljudi rade zajedno vec 7 godina :) a ja sam balavac koji je tu nepunih godinu dana :) i da, verovatno bi tako i bilo :) svestan sam cele situacije, ali mi smeta takav rezon i princip "sta te boli kurac sto se drugi muce, gledaj sebe" koji i kasapi celo ovo drustvo :)

Imaj u vidu da čak iako izboksuješ unapređenje ostaješ okružen ljudima kojima si se zamerio.

BTW odnosi u firmi su kao mikro društvo: Ako želiš da napreduješ moraćeš da budeš mnogo taktičniji.

Link to comment
Share on other sites

Nema porucivanja hrane sa lukom; moras da pratis kada koleginice dobijaju, kada ne dobijaju, i u odnosu na to da gradis pristup. Ne zelim nikome da se zamerim, vec samo ocekujem da svi rade priblizno jednako, sa nekim malim odstupanjem, a ne da jedna strana gine, a druga da se hladi.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Zbog toga je i nastao problem, zato sto je neko od glavesina to video, i onda su mi rekli da smanjim beleske za izvestaj prilikom rada. U fazonu, ne moras da belezis svaki rekonsilijeshn of debt, slanje kartica, racuna, kada mi vidimo da ti to uradis za manje od minut, a neko to radi 5 minuta, zato sto ce, u medjuvremenu, neko drugi uzeti poziv umesto njega, iako je njegov primaran posao da radi to i na tom je mestu godinama unazad. I onda, zamisli, dodje neki balavac iz piljare i radi taj posao bolje od te osobe, i onda to prosto bode oci.

A pritom, taj isti balavac ne kenja kada je gadna guzva, i kada rade to isto, dok ostale kolege provode po 5 sati konstantnog javljanja do prve pauze. Da ne pricam o peglanju tudjih imbecilnih gresaka. Tipa, "jao, unela je 96 boca, umesto 66" zato sto ima bangave prste za numped, a pritom radis duplu potvrdu za nalog prilikom evidentiranja porudzbine. Pritom, neko iz logistike treba to da utovari.

Znam da serem, i da trebam da budem srecan sto uopste radim negde, ali eto, mrzim olos, tacka.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Jbpm!!!

Pa ja svakodnevno svasta slusam i ne mogu da prestanem da se cudim....

btw, ja sam za Forda cula samo kul pricu i to da je prvi sam smanjio radno vreme sa ko zna koliko sati na 8h dnevno, i da je povecao radnicima dosta plate i da su onda bili dosta produktivniji

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...