Jump to content

world of tanks is7 oprema i sposobnosti


Recommended Posts

kod modula klasican setup :

Rammer , Vertical Stablizer, Ventilacija

Sto se skilova kod posade tice to vec zavisi od toga koliko imaju kvalifikacija. Ako ima svaki od njih 3 sekundardna skila na 100% onda uzimaj brothers in arms na svima ako nemaju zaboravi ga.

Repair skill mora na barem tri clana posade na 100% ili 80% na cetiri. Sto vise to bolje naravno,

Od ostalih skilova i perkovi korisni su smooth driving kod vozaca i steady aim kod gunnera. Ova dva skila efektivno daju jos jedan vertical stablizer sto znaci da nisanis veoma brzo. Kod radio operatera i loadera dobro je imati safe stowage na 100% , a ako nemas 100% skill onda samo uzmi kamuflazhu. Kod komandanta sixth sense je uvek koristan ali radi samo kada imas skill na 100% a recon radi non stop. Kamuflazha je isto ok alternativa.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Што да заборави БиА ако нема друга три комада на сто? БиА додаје свој бонус и на главну професију. Мислим да добро ради посао и као први скил, поготово ако тенк није од неких коме су рипејр, камо или фајрфајтинг маст хев. И што камуфлажу на ИС-7?

Смут рајд ми исто више иде за неког медијума који пуца ''с кука'' често, а брз је. ИС-7 је далеко од брзог (осим кад му даш да се залауфа на равном, али опет, нећеш ти никад с њим да виглујеш преко поља и напуцаваш се у покрету са ликом на 200м.

Нисам експерт, али пола овог што си набројао ми не иде у главу никако:) Истина да нисам баш најбољи другар са новим скиловима и перковима и да нисам возио ИС-7 дуже од пола године, тако да могуће да се трипујем...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Што да заборави БиА ако нема друга три комада на сто? БиА додаје свој бонус и на главну професију. Мислим да добро ради посао и као први скил, поготово ако тенк није од неких коме су рипејр, камо или фајрфајтинг маст хев. И што камуфлажу на ИС-7?

Смут рајд ми исто више иде за неког медијума који пуца ''с кука'' често, а брз је. ИС-7 је далеко од брзог (осим кад му даш да се залауфа на равном, али опет, нећеш ти никад с њим да виглујеш преко поља и напуцаваш се у покрету са ликом на 200м.

Нисам експерт, али пола овог што си набројао ми не иде у главу никако:) Истина да нисам баш најбољи другар са новим скиловима и перковима и да нисам возио ИС-7 дуже од пола године, тако да могуће да се трипујем...

BIA je meni omiljeni perk ali nisam bio precizan. Mislio sam da ako imas tri skila na 100% a mislio sam primarni na 100% sekundarna 2 na 100% onda je bia ok da se uzme, tj to sam hteo da napisem pa sam pogresio.

Ako imas samo jedan sekundarni na 100% previse je skupa. Na duze staze je najbolji skil naravno, ali istovremno je i najskuplji tako da to ide pod ruku.

Nisam rekao da je kamuflaza must have. Rekao sam za repair da je must have.

Sto se tice firefightinga to je za sovjete i dalje vejst skil.

Sto se tice kamuflaze dobra je na IS7 ali nije must have. Moze da se uzme na radio operateru ili komandantu posto oni imaju losiji izbor. Naravno najbolje skilove ima vozac.

Sto se tice smooth ride ... smooth ride i steady aim zajedno na 100% daju JOS jedan vstabilizer. Sto znaci da nisanjenje je znacajno brze. Ovo nije bitno samo za medium tenkove vec i za teskase ( vertical stablizer je najbolji modul u igri za sve medium i teske tenkove i bas zbog toga je dostupan samo na tier7 ili tier8 + ).

Vertical stablizer radi ne samo pri kretanju tenka nego i dok se stoji a okrece se kupola. Omogucava brze dejstvovanje po neprijatelju preciznije sto je naravno neverovatno bitno (krace nisanjenje znaci da je teze neprijatelju da se povuce a da ti mozes da opalis i da pobegnes u zaklon brze , krace nisanjenje znaci da si i manje stacionaran pa si pokretljiviji itd). Naravno kada imas i vstab i ove skilove na 100% svaki tenk moze veoma precizno da gadja iz pokreta sto je ponekad vrlo korisno.

Inace nisam ni ja ekspert za IS7 ali to je ono sto sam ja uzeo ;D

hvala uzeo sam tu opremu.

Moj nick u wotu je pantzerbgd011

Stormscion

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Како то мислиш ''скуп перк'', не капирам принцип:) Ја га често узмем као први избор, али добро, то је можда зато што сам отишао на руске медове, па ми ова три и не значе нешто (поправку радим са конзумаблом, а ако га немам, онда ћу ионако да гинем ако ме тракују, камо шта ће ми за бролинг, а фајрфајтинг исто нисам осетио потребу да ставим) и онда реко дај БиА, он је, овако, генералан, а ради неко посо:)

Нисам знао да је толико битно додатно смирити нишан на бролинг хевијима, ја ИС-7 увек замишљам како се јури око неке зградетине са другим ИС-7 и гађају се са по петнес метара:) Тј. док га нисам продао, таква ситуација је била у 90% фајтова:)

Иначе, ја сам једно време фурао спол лајнер уместо вентова и генерално је добар, штета што имају само три слота за опрему:) Чак су и барови добри јер дају хит поинтсе на гусјенце.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa treba ti vise exp da ga levelujes nego ostale, i to bas primetno. Zato je i dobra ideja da se uzme kao prvi skill, manje mu treba nego svaki sledeci put. A dodatno, ne radi dok nije 100% naspram nekih koji rade pa ti se cini kako nije dobar izbor a jeste, najbolji izbor od svih jer povecava basic skill, driver 100% + 10% od komandanta + BIA i sve je brze :D naravno speed limit je i dalje tu ali akceleracija je bolja, bolje se okreces, odzivnije je govno.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Како то мислиш ''скуп перк'', не капирам принцип:) Ја га често узмем као први избор, али добро, то је можда зато што сам отишао на руске медове, па ми ова три и не значе нешто (поправку радим са конзумаблом, а ако га немам, онда ћу ионако да гинем ако ме тракују, камо шта ће ми за бролинг, а фајрфајтинг исто нисам осетио потребу да ставим) и онда реко дај БиА, он је, овако, генералан, а ради неко посо:)

Нисам знао да је толико битно додатно смирити нишан на бролинг хевијима, ја ИС-7 увек замишљам како се јури око неке зградетине са другим ИС-7 и гађају се са по петнес метара:) Тј. док га нисам продао, таква ситуација је била у 90% фајтова:)

Иначе, ја сам једно време фурао спол лајнер уместо вентова и генерално је добар, штета што имају само три слота за опрему:) Чак су и барови добри јер дају хит поинтсе на гусјенце.

Pa skup jer moras na celoj posadi da ga imas na 100%. Sto znaci da je x puta ( u zavisnosti od broja clanova posade ) skuplji nego drugi perkovi. Primera radi u tenku sa 5 clanova posade ide izbor

BIA

vs

Sixth sense + Safe stowage + Preventive maintenance + Vengeful + Deadeye

Znaci 5 puta je skuplji nego bilo koji od tih perkova. Tako ja bar gledam na to :)

Vecina ljudi na IS7 fura rammer vstab i egld, tj to su jurili dok nisu ubaceni novi skilovi. Ja sam uvek vise voleo vent i mislim da je to malo overkill , posto je vent odlican :)

Spallliner je ok. To mi je must na mausu recimo al bilo sta sto treba da tenkuje damage ok je spall liner i naravno ako neko bas voli na e50... moze da se igra kao ramming machine :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Pa treba ti vise exp da ga levelujes nego ostale, i to bas primetno. Zato je i dobra ideja da se uzme kao prvi skill, manje mu treba nego svaki sledeci put. A dodatno, ne radi dok nije 100% naspram nekih koji rade pa ti se cini kako nije dobar izbor a jeste, najbolji izbor od svih jer povecava basic skill, driver 100% + 10% od komandanta + BIA i sve je brze :D naravno speed limit je i dalje tu ali akceleracija je bolja, bolje se okreces, odzivnije je govno.

Па тако и ја гледам. Остали заједнички трипови су само ови стари скилови, који опет и нису нешто, како за који тенк, рецимо за Т-44 ми ниједан није претерано привлачан, па сам рокно БиА као први. Нешто као зајебанији вентилатор. Да, пошто је перк, онда почиње да ради тек на 100%, ал ко да је то битно...

Нисам знао да више кошта, нисам приметио.

Pa skup jer moras na celoj posadi da ga imas na 100%. Sto znaci da je x puta ( u zavisnosti od broja clanova posade ) skuplji nego drugi perkovi. Primera radi u tenku sa 5 clanova posade ide izbor

BIA

vs

Sixth sense + Safe stowage + Preventive maintenance + Vengeful + Deadeye

Znaci 5 puta je skuplji nego bilo koji od tih perkova. Tako ja bar gledam na to :)

Vecina ljudi na IS7 fura rammer vstab i egld, tj to su jurili dok nisu ubaceni novi skilovi. Ja sam uvek vise voleo vent i mislim da je to malo overkill , posto je vent odlican :)

Spallliner je ok. To mi je must na mausu recimo al bilo sta sto treba da tenkuje damage ok je spall liner i naravno ako neko bas voli na e50... moze da se igra kao ramming machine :)

А то мислиш под ''скупљи''... Не знам, али ја имам хај естим за све што може цела посада да набаци:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Vrednosti penetracija AP i APCR municije opadaju linearno sa distancom.

Na 500 metara 25% je smanjena vrednost penetracije.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Sovjeti ili Nemci za pocetnika, Francuzi su znatno tezi za igranje a Ameri su te nesto izmedju , takodje su po meni manje fleksibilni (furaju svoj stil igre po svim granama veca je sansa da ti se ne svide).

Probaj teskase prvo, ako te smori spor stil igre kada se malo uhodas probaj mediume pa se odluci koji ti se stil igre vise svidja.

Ako si strpljiv i volis borbu sa velikih udaljenoti onda nemacki teskasi , ako nemas strpljenja volis agresivan stil igre, volis hit and run taktike iz blizine onda sovjetski mediumi. Nemaci preferiraju borbi sa vecih udaljenosti dok sovjeti uglavnom vole da ulaze u klinch. Nemacki medium tenkovi aktivan stil borbe sa daljine dok su sovjetski teski tenkovi (samo IS linija dok je kv slicna nemackim teskim) za proboj i cisto napadacki tenkovi.

Ovo sto sa napisao je naravno brutalno generalizovan opis :)

http://postimage.org/image/oob3472qf/ Jel ovo moje dobro ili da menjam ?

Commander respecuj ga i zameni recon sa sixth sense, jer recon ce da radi i kada je delimicno istreniran a sixth sense ne radi trenutno nista, po meni taj skil za gledanje koji su moduli pokvareni je dosta los uzeo bi repair umesto toga. I radio operater uzmi repair skil umesto toga za view range. Nije to los skil naravno al repair je za teske tenkove veoma bitan. Za ostalo se ne bi cimao.

auch , pa to je dosta , znaci da uzmem BOA posle treceg iskustva?

pa tako kada budes imao solidnu posadu mozes sve da ih respecuejs i uzmes boa

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ја никако не бих препоручио њемце почетнику. Руси су њуби френдли, немци баш и нису. Отуд ''рашн бајас'' топици на све стране, зато што нов лик који седне у руса побије пет ликова, а исти тај лик кад седне у швабу згине после дванаест секунди. Французи јесу зајебани. Амери онако, ја бих их ставио између руса и њемаца.

Мој савет за најлакше ускакање за узде би били руски хевији. Или било чија артиљерија (мада је артиљерија посебна прича, јер има другачији гејмплеј од свега осталог).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da je to pitao pre 6 meseci i ja bi mu tako prepocuio ruske hevije, ali sada kada su brutalno nerfovali celu KV liniju a bufovali nemce vise nije tako jednostavno :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Не бих се сложио са тим:) Мислим, КВ је нерфован, али је и требало да буде. А погледај мауса и е-100:)

Али небитно, нисам мислио на трип баф/нрф него на ''седање за волан''. Сам модел играња је другачији, чак и ако је швапски тенак бафован триста пута, он и даље захтева искуснији приступ и не опрашта колико руски.

Е, само да кажем да је суперпершинг један најцарији цар од тенка и трол тролова над троловима џа растафарај или како то већ иде [:D]

shot_015-2.jpg

Океј, стил вол са 17 хитова није не знам ни ја шта, али поглејте ми хелт [:D]

Не знам колико је тастатура поломљено у овој партији :tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ма јок, пре неког, нпр. 7-8 тиера (најмање 5-6 мада је и то лол) немој да рачунаш на ''националне карактеристике'' тенкова, то је мање-више све боранија фазон. После се кристалише приступ и трип тенкова. Лупам, као што у ВоВу на петом нивоу игра нема везе са животом, оно, једна класа ваншатује све остале, друга нема ниједну магију, трећа убија дваес мобова у секунди али не може једног лика, четврта нема демиџ уопште него само хил итд. Па се после на каснијим нивоима ствари искристалишу.

Него, можда да ти рецимо напишеш један кратки састав како ти замишљаш гејмплеј на вишим тиерима, шта би волео да радиш (да будеш брз и да пуцаш често са мало демиџа по гранати или да идеш два на сат и имаш готиван армор или да си брз и немаш армор а имаш огромну ватрену моћ итд итд итд), па да ти ми кажемо који тип возила и из које нације треба да гађаш.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Vatrena moc mi je znacajna, smara me kad jednog te istog ubijem iz 20 pokusaja :D, sto se brzine tice... voleo bi da nisam preterano spor armor mi nece biti toliko znacajan ako primenim taktiku da ih gadjam sa velike udalejnosti sa jakom raznornom moci sa dosta kretanja. Ukratko tako nesto... vidim da su ovi ruski tenkovi ubice, likovi me sa ovim kv1 i kv2 redovno karaju :s

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

У принципу, добар алфа демиџ (значи, једним поготком одузимаш много, али пуцаш ређе) имају руси и амери, немци су углавном начичкани снајперским тенковима који пуцају брзо, али одузимају мање. Е сад, ти би и да снајперишеш и да не будеш спор и да одузимаш доста:) То тешко да може:)

У принципу, немци су спорији, добри са даљине, мањи алфа, већи роф (рејт оф фајр)

руси су сви за близину, дакле улетиш негде и крљаш се

амери имају добре утоке, бушне шасије, али куполе су им јаке (овако је било раније, не знам да ли се то мењало)

французи НЕМАЈУ АРМОР, брзи су, фора са њима је што добијају буренце на вишим тиеровима (тако да пукнеш типа пет пута за дес секунди, онда релоадујеш четрес секунди фазон)

Можда би ти одговарали амерски ловци на тенкове? ТДови углавном имају велики алфа демиџ и прецизни су. Амери имају линију која има куполу.

Можда немачки медијуми, прецизни су у пичку материну

руски медијуми су за скирмишинг сви у грани, оно, убодеш па одеш, јуриш се око куће, трчиш на артиљерију, гађаш преко рамена другара итд, то ти сигурно не пије воду.

руски хевији са вишим тиерима крећу да губе прецизност и то баш оно фино и греота је да не улећеш са њима у фајт.

У суштини, ако ти не смета то што немаш турет, пробај руске ТДове. Ако ти смета, пробај америчке ТДове са туретом. Можеш у ствари било шта од амера, углавном су они добри генерално кад се говори о пуцању...

Ово што си ти рекао, највише ми личи на амерски стил, да блејиш негде релативно далеко и да правиш доста штете једним поготком.

Али невезано за нацију, пуцање на даљину са великим алфа демиџом је углавном резервисано за ТДове. Ако можеш да се навикнеш на тај стил игре, узми било чију ТД грану.

  • Upvote (+1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...