Jump to content

Shadowrun Returns


support

Recommended Posts

Najbolje resenje za ovakav tip igre kao sto je i FTL imao za sebe najbolje resen save sistem :D dodaje na replay vrednost jer nije ti dana mogucnost da save scum-ujes. Koliko je sve vezano za atmosferu i dozivljaj sveta u kome se igra odvija ogroman plus tako je neverovatan minus pokusaj da sve vezano za karakter i ostale likove predstave u jednom GUI-u koji je neka stilizacija PDA od pre Hrista. Pojma nemam cija je ono bila ideja, mene bi bio blam da se javim. Toliko je kontra intuitivan, naopacke osmisljen i manjka u najglupljim stvarima koje su najprostije da se urade da je ono strasno. Ides okoliko, svet te obasipa detaljima, nigde nista od toga ne ostane zapisano. 

 

Razumem da je naglasak na prici i igri kao alatki da mi napravimo buduce epizode i slicno ali brate jel toliki problem diary da postoji koji bi zapisivao slatke male gluposti koje doznas. Ili spisak karaktera koje si dosad sreo a koji se menja kako se stvari i dogadjaji vezani za njih odvijaju. Jedna matora igra je imala to, svaki lik je imao svoj unos koji si mogao da citas a ako lik umre ili ako nesto otkrijes vezano za njega unos se dodaje. Sad da se setim nema teorije. 

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

sjajna prica, zaplet, atmosfera, muzika, likovi, celokupni smek.

 

pored linearnosti i zatvorenog tipa sveta sto smara i ovakvom tipu igre cini vise stete nego koristi, ono sto mi najvise smeta je sama mehanika koja je katastrofa. 2-3 akciona poena, idiotski sistem kretanja (jedan AP je korak i 10 koraka), katastrofa AI.

 

izbor oruzja, oklopa i cyberwarea je otuzan, karakteristike istih takođe. oruzja imaju domet, kapacitet, damage, jedan tip municije (koje imas neograniceno, lol) i to je to. 

 

upste ne postoji potreba da koristis neke zanimljive klase, nema prostora za njih. sve sto je potrebno su dva lika sa ranged weapons skilom, mag da ih krpi i to je to, kakvi crni dekeri, shamani. rigeri...

 

izbor rasa mi je takodje nejasan, ne znam zasto bi iko birao humane (osim karma bonusa na pocetku, big deal) kad je max za sve atribute zakucan na 9, a nijednoj rasi nijedan atribut ne ide ispod 9 i nema penale?!

 

bilo bi dobro da se u toku igre nailazi na malo vise informacija po kompjuterima, beleskama (u fallout stilu), sto bi dodatno doprinelo atmosferi.

 

sve u svemu, za pare koje su dobili - tanko.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Exp set Berlin bi trebalo da se pojavi već oktobra koliko vidim na zvanično sajtu.

 

Inače grupa fanova entuzijazista je rešila da se baci na ambiciozan i masivan projekat da preko editora stvori ogromnu kampanju u kojoj bi se faktički izgradio čitav svet shadowruna zasnovan na originalnom materijalu

 

Welcome to Shadowrun Identity
 
OVER 130 GAMEMASTERS REBUILDING THE SIXTH WORLD, STUFFER SHACK BY DRAGON CEO MEGACORP SKYSCRAPER!
 
The Campaign
 
Shadowrun Identity is looking for Shadowrun Returns (SRR) players like you who want to use the built-in editor to contribute to a full-length (100+ hours) community-made campaign. Our goal is to recreate the world of Shadowrun using the original pen-and-paper sourcebooks, published adventures and novels.

 

http://shadowrunidentity.org/

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

vrhunski, jos samo kad bi bila community built jagged aliance mehanika <3

sajberpank je popularan u poslednje vreme, voleo bih da vidim rifts baziranu igru, to bi kidalo

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ja nisam uopste ocekivao ne znam kakvu takticku poteznu borbu (pokupili fazon od poslednjeg xcoma koji se navodno proslavio, a i valjda izlazi i za tablet)

 

ocekivao sam malo vise nelinearnosti i malo vise slobode po mapi, kao i interaktivnih detalja 

 

prica zapleti atmosfera likovi su odlicni! tek sam sinoc seo da odigram malo prethodno procitavsi vase utiske pa me i nije smorilo nista preterano, ostali su u glavnom samo pozitivni utisci

 

koliko sati traje sama kampanja ? 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Osim osnovne kampanje ima i dobrog dotatnog fan sadržaja (kampanje i drugo) koja je napravila masa, tako da se više nego isplati.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dobro da si se setio da ga odigraš. :D I slažem se, što sam i napisao u opisu igre :D Igra je levelova u svakom pogledu, odlično je iskustvo,

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Misliš Hong Kong :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja sam počeo original kampanju i batalio, iako sam dosta bio prešao. Sad bik opet da igram, a znam da je izlazilo nekoliko apdejta i enhancovanih verzija, koja je apsolutno up to date da se sve igra iz početka (računajući i original i Hong Kong i sve između)?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Znam to, nego mislim da je bio neki enhanced originala, sa promenjim elementima igre i to baš bitno promenjenim

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

a to, to su doradili, patchovali i ispeglali igru pa je nazvali Director's Cut

Shadowrun: Dragonfall - Director’s Cut is a standalone release of Harebrained Schemes' critically-acclaimed Dragonfall campaign, which first premiered as a major expansion for  Shadowrun Returns. The Director's Cut adds a host of new content and enhancements to the original game: 5 all-new missions, alternate endings, new music, a redesigned interface, team customization options, a revamped combat system, and more - making it the definitive version of this one-of-a-kind cyberpunk RPG experience. 

NOTE: The Director’s Cut is free to existing owners of the Dragonfall expansion forShadowrun Returns. It will be automatically added to your Steam Library when the game is released.

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...