Jump to content

Recommended Posts

Hmm ako su oblacici nerfani valjda moboovi nisu. kako cujem tamo je isti drop rate za ilvl 63 iteme :)

Da kako da ne :D Umesto 15+ zutih po ciscenju, sada ako skupis 8-10 pevas od srece ;) I naravno, pony ima lvl range isti kao a1, samo malo bolji drop rate... A sto se tice lvl63 itema, drop rate je nerfovan za bar 50% na svim nivoima. Nigde zvanicno ne pise i ne mogu da potkujem svoje tvrdnje sa zvanicnim informacijama, ali govorim iz iskustva... A1 farm npr, odmah posle patcha uzimao sam 20+ zutih za 7-8min (od toga 35% recimo lvl 61-63). Sada trenutno, treba mi preko 20min za 20+ zutih, i od toga ako su 3-4 62-63 pevam od srece cak i ako su crap :p Elite pack je bacao 1-3 itema zuta, najcesce dva sa 260mf prva dva-tri dana i nikad mi se nije desilo da ne dobijem ni jedan. Od vikenda pa do danas, oko 30% elite packova sto ubijem, ne baci ni jedan. I to kad baci uglavnom su 55-80, retko 61+ :/

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Od vikenda pa do danas, oko 30% elite packova sto ubijem, ne baci ni jedan. I to kad baci uglavnom su 55-80, retko 61+ :/

Osim sto od patcha elites garantuju 1 rare sa 5 Valora

P.S. Hocu i ja jedan Inferno staff plan (Ako su oni tradeabilni uopste..? >_>)

[#10211] You may only use up to 0 images in your signature. <3

Link to comment
Share on other sites

Osim sto od patcha elites garantuju 1 rare sa 5 Valora

P.S. Hocu i ja jedan Inferno staff plan (Ako su oni tradeabilni uopste..? >_>)

Osim sto su elite na 5stack svejedno bacali zuti, tj. dva uglavnom, ali sada bacaju jos jedan kao bonus, nezavisno od MF-a... A 5stackova treba nafarmati, i kada dodjes do petog, izgubio si vise vremena nego da si taj jedan pack ubio 10 puta, pa ti racunaj jel ti jedan zuti vredniji od 5 :p

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Osim sto su elite na 5stack svejedno bacali zuti, tj. dva uglavnom, ali sada bacaju jos jedan kao bonus, nezavisno od MF-a... A 5stackova treba nafarmati, i kada dodjes do petog, izgubio si vise vremena nego da si taj jedan pack ubio 10 puta, pa ti racunaj jel ti jedan zuti vredniji od 5 :p

Sta pricas ti?

Link to comment
Share on other sites

Prica neko ko je imao bar 120-150% ne buffan MF, tj bar 200%+ MF, tada je svaki pack sa 6 valora bacao bar 2 zuta.

Kada ubijes 6i elite pack sad, tj. kada imas 5 valora, jedan zuti ti pada 100%. Taj zuti nije od MFa i ne "uzima" drop slot od ostalih koji padaju na osnovu MFa (sto teorijski znaci sada mozes da dobijes najvise 4 zuta od elite packa, pre si mogao samo 3), zato i jeste takozvani "bonus" drop. Naime kad ubijes taj 6i, i dobijes 1 zuti, to znaci da su ustvari dobio k**** jer ti je taj zuti zagarantovan, a od tvojih 300 mf nisi dobio nista. Pre patcha, kada ubijes 6i elite pack, dobijao si MINIMUM 2 zuta, ako si imao preko 250mf nebafovan, tj preko 300 sa 5 valora. E sad teorija moje dalje glasi: Ako sam pre patcha sa 300 mf dobijao 2 zuta od 6og elite packa, bez "bonus" zagarantovanog dropa, a sada dobijam 1 zuti od tog istog packa i sa tim istim MF, zajebali su me samo tako sa sarenom pricom o "zagarantovanom" dropu. Iz te teorije jedino logicno sto moze da se zakljuci je: Droprate zutih je nerfovan, poprilicno.

Jednostavno igrica napreduje prebrzo, mnogo brze nego sto su oni to ocekivali, pa sad pokusavaju da se odrze jos koji mesec... Jer realno, koja budala ce dati jos 50eur za ekspanziju posle samo 2 meseca postojanja igre? A da bi preziveli, ekspanzija ce doci vrlo brzo... To je bar moje misljenje...

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Lupetas po obicaju.

Pre nisi morao da dobijes ni jedan zuti sa 5 bafova i ukupnim mf-om preko 300 sto se redovno desavalo.

Ja koristim cheat-ove, te sam SVAKI put dobio bar jedan zuti sa 250+ MFa, i BAR 2 zuta sa 5 valora i ukupnog 330+ MFa. Mozda sam jednostavno imao srece, mada nisam 100% siguran u to, jer sam potrosio poprilicno vremena na farm. I ponija, i siegebreakera, i festering woods itd itd... Eh da, kad smo kod siegebreakera, sa 5 valora + gearswitch (330ish MF), cesto mi je bacao i 5 zutih. Sada uglavnom 3, a ponekad i dva. Od 15ak kilova, dobio sam 4 jednom i to je to. Mislim, sigurno je do mene... Tripujem se... Nisu silent-nerfovali dropove... To je ipak Blizzard, ozbiljna kompanija od reci...

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Ako ti treba pony inferno level adduj me FeridH#2172 ubacicu te u pony level ali ces da izadjes odatle brzinom svetlosti, jer DMG monstera nije reduciran kao u act II - IV a kad igras u party i dalje postoji onaj extra DMG ( osecam ga na kozi jer bez problema tenkujem act III i IV sa svojim barbom, kad igram party sa ortakom )

A sto se tice MF geara, to je i dalje nejasna stvar, jer imam 330MF gear odnosno swapujem na 50k hp-a kod zadnjeg elitea i ponekad chak dobijem 1 RARE sa 330MF a samo sa 5 valor i bez ikakvog MF geara baci po 3 ponekad. to je samo kocka pa sta te padne

znaci ako oces pony level dodaj me FeridH#2172

Link to comment
Share on other sites

Po toj logici onda jednostavno nafarmovati brdo lvl63itema, equipovati MF gear otici na AKT 4 (za svaki slucaj) i sve ih identifikovati da bi dobili brutalne iteme? :tf:

nema potrebe da ides u act IV, item se broji za act gde je dropovan a ne gde je identifikovan, mada djavo mu ga zna :D probacu i to :D

Link to comment
Share on other sites

Ne znaci ti mf u momentu identifikovanja itema, mozes da imas milion, ista ti je sansa da dobijes dobar item kao i bez mfa.

Samo je veca sansa da ti padne item sa vecim lvlom.

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

Ne znaci ti mf u momentu identifikovanja itema, mozes da imas milion, ista ti je sansa da dobijes dobar item kao i bez mfa.

Samo je veca sansa da ti padne item sa vecim lvlom.

Ajme meni pises blog, a ne znas "basics" :D Takodje ilvl nema veze sa MFom nego sa samim drop % u odredjenom aktu... Jedino sto ti MF daje je veca sansa da plavi item koji redovno pada postane zuti ili narandzasti/zeleni, a beli postane plavi ili bolji.

Primer: Imas 0 MF. Ubijes elitu, padnu ti 2 plava itema lvl 58 i 62, jedan beli 63. E sad da mozes da rollbackujes i stavis 300mf, od iste elite mnogo vece su sanse da ce ta dva plava postati zuti/narandzasti/zeleni kojie identifikujes posle, a taj beli random stat plavi, ili cak zuti/narandzasti/zeleni. Naravno ako ti se ikad desilo da sa 0 mf dobijes rare item, znaj da si verovatno propustio sansu da dobijes legendary, jer MF "pretvara" sive u bele, bele u plave, plave u zute, zute u narandzaste/set iteme, a ne daje ti sansu za vecim ilvl itemom ili boljim statovima. Naravno ako u zavisnosti od visine MF i tvoje random generisane "srece" u tom trenutku, i uncommon item (beli) moze postati legendary... Statovi su totalno i milion % random, kao sto sam objasnio u mislim Diablo official topic-u kada je neko pomenuo craft. U momentu kada padne item, njemu su statovi odredjeni i ne mozes uticati na njih.

Primer: Sacred Shield (ilvl 63) koji kada ga pokupis pokazuje 13% block i 1000 armor, verovatno nece vredeti previse kada se ID, jer ce mu najveci moguci block chance biti 20 u slucaju da dobijes 7% block od bonusa, a najveci armor oko 1400 ako dobijes armor. U boljem slucaju mozes da dobijes isti taj shield sa 20% block i 1300 armor, gde ako ti od bonusa dodje block% i armor, imaces ukupno 27% i oko 1700 armora sto su jedni prilicno visokih statova trenutno. Isto tako Hellion Xbow (ilvl63 xbow) ne identifikovan dolazi od 300 do 600 baznog dpsa. Onaj od 600 ima skoro maksimalni moguci bazni dps, ali to ne znaci da nece imati vise dpsa od onog sa 300 kada se identifikuju. Ali realno, vise sanse za "ultimate" item imas od onog sa 600, jer ako te usere 500cold dmg i jos nekih 20% + dobar dex/crit, postao si bogat za nekoliko desetina miliona, dok za onaj od 300 baznih mozes dobiti pisljivih par u najboljem slucaju, jer ce biti ispod 1k dps ;)

cRuis3r's Online Shop and Services
Placanje online, podizanje para, razne usluge

cRuis3rns - Skype

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...