Jump to content

Sezonski trendovi u igrama


Recommended Posts

Baš me zanima da li još neko primećuje te "sezonske" trendove u novim igrama (i starim) kada se pojavljuju AAA naslovi u nekom kraćem periodu sa veoma sličnim box artovima , puškama, forama itd. Pa ako ste primetili nešto takvo skorije, šerujte :D

Ja za početak sam video Spec Ops: The line i skontam da sam u zadnjih nekoliko meseci video sigurno preko 5 igara u kojima lik fura masku do pola lica ili slično. Setio sam se tri odmah, mrzelo me da tražim dalje, sa leva na desno - Watch Dogs, Spec Ops: The Line, Syndicate.

2h338th.png

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zashto vas to chudi - odavno veliki izdavachi (EA, Activision, Bethesda i sl.) koriste usluge specijalizovanih dizajn studija za pravljenje video trejlera, introa i dizajna postera.

Blur studio je, naprimer, potpuno posvetio svoj rad pravljenju sinematika za igre - njihovi video klipovi su zaista vrhunskog kvaliteta (SWOTR, Hellgate London, Warhamer Online, itd. itd.), ali se jasno vidi signature Blura.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da je čudno, nepoznato niti je to tema topika :D

Već da je interesantno kako je nešto trendi u datom trenutku što se tiče igara... a generalno se odnosi i na filmove itd. Meni je ovo sa maskama recimo veoma interesantan modni detalj za ovu 2012/ 13.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa uvek je tako bilo i biće ... u jednom trenutku je bilo mnogo popularno da sve bude prikvel odnosno naredni deo obrađuje dešavanja pre prethodnog i/ili prvog dela neke igre.

Onda je u jednom trenutku počeo trend glavnih junaka koji nisu "savršeni" fizički a čak su i po naravi "polu-dobri" tj. "anti-heroji" da tako kažemo.

Pa imaš i trend F2P igara i F2P MMO-ova, ali to je ajde da kažemo već ekonomski aspekt.

Link to comment
Share on other sites

Bio je prošle godine aktuelan onaj kolaž od postera za Skyrim, BF3, MW3 - 6 ili 8 igara skrpljeno u jednu, pošto je lik uvek u istoj pozi.

Mrzi me sad da ga tražim (a i specijalizovan sam za google maps, a ne za sam google), ali ako ga neko nađe, neka okači.

A na RUR-u su uvek aktuelni sezonski posteri koji su glupi, a misle da su pametni. :tf:

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...