Jump to content

Recommended Posts

Procitao sam deo i to je sve lepo kada ti stojis i gadjas nepokretnu metu ali kada treba da kajtujes i povremeno zastanes i opalis xbow-ovi sa 1.1 hits/s u odnosu na bow-ove sa 1.6 prave mnogo vise dmg-a. Jel treba da kazem sta se uglavnom radi na infernu?

Btw prvo inferno oruzje mi je bio 660dps xbow pa 900dps bow pa 1150dps xbow i ovo pricam iz iskustva jer skoro da nisam primetio bust izmedju 660 i 900 dpsa kad sam presao na bow u smislu brzine ubijanja elita na jacim nivoima inferna.

Izmedju ostalog lik je i napisao da je do inferna samo stigao i to je to, a te price o stajanju i pucanju u sitting duck metu tamo ne piju vodu.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Btw prvo inferno oruzje mi je bio 660dps xbow

da nije zuti ''forest bane'' , sa arcane dmg-om?

isti takav mi je ispao kad sam stigao na act1 inferno, 660dmg bio nevidjen boost, al kasnije se ispostabilo da je djubre, jer sam uzeo xbow sa 800 dps.

sad furam 1hand xbow, sa 950dps i quiverom.. nalozio sam se na attack speed samo i sve bacam u to :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Svi se loze na attack speed jer daje naveci bust u ciframa ali sam objasnio gore i evo opet cu zasto je to relativan boost, a taj kviver ti ne pomaze mnogo jer ti offhand 1h xbow duplira brzinu pucanja, a kviver daje samo 12-15%.

Taj moj xbow je bio rare sa poison dmgom i tipa 100 vit i 100 dex.

I ono sto sam napisao gore, dzaba tebi sto udaras tri puta u sekundi, kad ti ne mozes da u kajtovanju postignes to. Moj 1.1 xbow sa svim mojim speed bostovima na kraju udara 1.6 puta u sekundi i to je prebrzo za kajtovanje ali je ok kad u retkim situacijama stojis i pucas.

Taj tvoj 1h xbow ima recimo od 200-700 dmga po udarcu dok moj 2h ima 800-1200 + na to ostali bonusi koje imas od gira i onda kada se u kajtovanju okrenes da opalis ja napravim duplo vise dmga od tebe, a stizemo isto puta da opalimo.

Plus na sve to ako koristis recimo elemental arrow sa brzim oruzjem mnogo brze potrosis rage, mnogo brze ga i punis ali opet ako kajtujes ne pucas mnogo cesce od mene itd itd. i to onda znaci da imas mnogo manje elemental arrowa da opalis u kajtovanju pre nego ostanes bez rage-a itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

da, primetio sam i ja to kada je kajtovanje u pitanju... cak i da ostanem da pucam duze od te jedne sekunde, previse brzo mi se priblize elite i onda sam opet u zaostatku sa korakom, tako da mi dodje na isto.

ovo sve stoji kad igras solo. kad imam nekog decent barba pored sebe, koji moze da se pegla sa elitama, vidi se razlika u dpsu jer ne moram da prestanem sa pucanjem, potrosim hatred u sekundi, al ga isto tako i vratim. :)

a sto se kvivera tice, ne mogu da nabavim bolji offhand xbow (odnosno nemam golda ^^) sa istim dmgom kao na main wpn, a svaki sa losijim dmg mi znatno oslabljuje dps, zbog tog jebenog as-a koji imam na quvieru.. i gubim 8 max discipline, koja mi mnogo znaci u ovoj fazi igri.

jedino kad budem skupio 20milki, pa da uzmem neke dve 1handare, sa bonusima koji ce mi stvarno znaciti.

iskreno, mnogo je poceo da me smara dh stil igre... svi su krpe koje umiru od udarca, fura se ss, steady aim i archery za pasivne, sa pokojim izuzetkom npr u mom slucaju, gde sam izabrao tact advantage umesto archerija. i tako kajt do smrti uz kombinaciju smokescreena i preparationa, sve dok ne zagines od elite, pa ako imas srece da se nisu ishilovali nastavljas istim tempom.

zato sam uostalom i rolovao ispocetka sa monkom, zeljan sam peglanja na ruke malo :D

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Taj tvoj 1h xbow ima recimo od 200-700 dmga po udarcu dok moj 2h ima 800-1200 +.

Bas to, mnogo veci burst imaju Xbow-ovi za kajtovanje + volim kad izlaze kritovi od 150k+ :)

Ja sa 1370Xbowom sa 70k dpsa bez SS vecinu mobova u "ponylandu" ubijam iz 5-6 smoke bombi.

Kad bi imao bow od npr 1400+dpsa i oko 2100-2200dex ne bi imao potrebe da kajtujem u vecini slucajeva tako da verovatno i jesu bolji bow-ovi.

Edited by asdf
Link to comment
Share on other sites

daj armory tvoj

Ne znam de da nadjem armory za d3 :P

Evo slika sa statovima 10if0c7.jpg (ovo je sa Scoundrel-om, vodim ga zbog 3% krita i na itemima mi daje 12% MF)

Uglavnom farmujem sa ovim statovima 2cofmdg.jpg posto jednorozi padaju brzo i sa ovim dmgom a imam 155% MF bez valora

Edited by asdf
Link to comment
Share on other sites

Svi se loze na attack speed jer daje naveci bust u ciframa ali sam objasnio gore i evo opet cu zasto je to relativan boost, a taj kviver ti ne pomaze mnogo jer ti offhand 1h xbow duplira brzinu pucanja, a kviver daje samo 12-15%.

Imajuci u vidu tvoju logiku - lupetas, ali ajde da pitam. Kviver ti daje 12-15% (aj radi price da daje 15%, objasnicu zasto), a 1h xbow u offhandu ti duplira brzinu pucanja?

Kako? (sem ako nema 15% AS na sebi - objasni mi kako?)

BarcaS

P.S - da ubrzamo proces.

Je l' ti znas da ako nosis 2 1h oruzja (POTPUNO ISTA bez statova) i jedno 1h oruzje i quiver sa 15% AS (i da nema nista vise) ti imas isto dmga? Tj - jel ti uopste znas da dual wield daje samo bonus od 15% AS, a ne duplira brzinu pucanja (tj ne daje 100% AS?)

Edited by Sarma
Link to comment
Share on other sites

Ne znam jer me nije zanimalo, a izgledalo mi je kao da i mainhand i offhand pucaju svojim attack speed-om na prvih 20-30 nivoa koliko sam mozda koristio 2x1h. Ako je zaista kako si napisao onda je 1h xbow retardiran i treba ga ili izbaciti iz igre ili modifikovati.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pa ceo dual wield je retardiran. Zato monkovi i barbovi furaju 1h + shield na primer. Dual wield ti ne daje vise dmg-a... daje ti samo AS bonus + statove na drugom oruziju. Kod demon huntera mi se cini da je bolje da imas 2h weapon + quiver + jos neki item sa attack speedom, nego da dualwieldujes.. kapiram da je vise dmg-a.

Uopste... cela mehanika statova i oruzija je tolko retardirana i jednostavna... ono... na povrsini deluje kao da imas opcija boga oca, a kad se sve sabere i oduzme, bas je plitak sistem.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Uopste... cela mehanika statova i oruzija je tolko retardirana i jednostavna... ono... na povrsini deluje kao da imas opcija boga oca, a kad se sve sabere i oduzme, bas je plitak sistem.

bas o ovome sam i ja razmisljao... sta vise, nisu samo itemi u pitanju, nego i spellovi, statsi, sve su odradili previse arkadno i bez nekog smisla na koji smo obicno navikli od blizzardovih igrica.

sve sam blizi ubedjenju da su se najvise oslanjali na pocetni hajp oko igrice, te sve resurse ulozili u promociju pre i reklamu posle prodaje.

ali to uopste ne mora da cudi obzirom da je blizz, zajedno sa activisionom, deo vivendija koji ima godisnji obrt od 5 milijardi dolara. :D u prevodu - jebe im sto su dual wielding oruzija useless i sto to nekom hc igracu kvari koncepciju, kad su u prvih 48 sati prodali 3.5 miliona primeraka diabla. a verujem da sad vec ima preko 10 miliona prodatih kopija and still counting :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jer me nije zanimalo, a izgledalo mi je kao da i mainhand i offhand pucaju svojim attack speed-om na prvih 20-30 nivoa koliko sam mozda koristio 2x1h. Ako je zaista kako si napisao onda je 1h xbow retardiran i treba ga ili izbaciti iz igre ili modifikovati.

Tako je kako sam napisao. Verujem da se AS sabira i deli sa dva i mnozi sa 115% kad se nose dva oruzja.

Link to comment
Share on other sites

A naslovi kako izlaze svaki prelazi sa starog ka aktivnijem modelu igranja. Prosli su dani kliktanja na action bar sa 50+ vestina i 25+ itema. Gledao danas stream od Forca, covek pravio 6 stat rukavice, zaradio tonu para a itemi koji su mu ispadali ko da je bobao za jabuke. Znaci nije samo ti i drugima je roll gadan :D. Naravno, video sam i snimak onog lika "farmera" sto prica kako sa 200 naloga farma 300k po nalogu za sat sto mu dodje na nekih 60 milijardi zlata na svakih sat vremena. I da je pola toga, prevelik je to unos zlata za igru ovog tipa. Predvidjam da ce na svaka 2 patcha da menjaju cenu popravki ili cega se vec sete da napravi neki sink hole za taj gold. Treba neka opasna kocka da se ubaci u igru, znaci nesto sto ce da vuce besno i da besno uzima pare narodu.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...