Jump to content

Problem


Sinistral

Recommended Posts

Evo mog problema, pa ako neko moze da da savet...

Pre par dana, poceli su nasumicno da mi se ubaguju programi. Neki pri startupu, neki pri korisecnju, bas bez pravila. Zabode i nista. I jednom prilikom ja resetujem komp i krene da mi instalira neke apdejtove. I to je trajalo bukvalno satima, bez ikakvog pomeranja. Na kraju sam morao da prekinem to i jedva nekako podignem sistem i uspem da reinstaliram windows.

Par dana je bilo ok, i evo danas opet poceli da mi zabadaju programi (total cmd) i posle instalacije necega sam morao da resetujem komp i ni 5 ni 6, nego opet sa apdejtovima. I ajd hteo sam da sacekam ipak i 3.5 sata je instalirao te apdejtove i reko sad cu makar moci da podignem sistem, resetovao se (i to mu trebalo jos 20 min da se shutdownuje) i dize se windows i onda me zaustavi na onom prozoru da konfigurise apdejtove. Posle toga se resetovao (opet nekih 15-20 minuta) i vratio me na isto mesto i tako 2-3 puta. Posle 5-6 sati takve zajebancije prekinem ja taj endless loop sa namerom da opet reinstaliram windows makar da mogu da ga podignem i da sacuvam neke stvari, i onda pri bootovanju setupa opet stajao jedno sat vremena na Setup is preparing ili kako vec. Tako da sam prekinuo to i nekim cudom sam uspeo da startujem windows, ali ne znam gde je problem... Chkdsk mi ne pokazuje da nema bad sectora na hardu, memorija je relativno nova (od pre 2 godine), tako da ne znam gde tacno lezi problem, ali iz onoga sto sam uspeo da nadjem na netu, u slicnim situacijama je bio problem hard, ali reko da iznesem i ovde problem, mozda neko upuceniji ima bolji savet...

Link to comment
Share on other sites

Скини Hiren's Boot Cd и са њега покрени tool-ове за тестирање свега и свачега.. Препоручио бих ти Golden Ram (ако га има у новој верзији Хирена), и неки utility за hdd од произвођача харда (типа SeaTools)..

А најједноставнија варијанта која може да упали је да искључиш комп потпуно из напајања, извадиш му батеријицу да испразниш цмос и да биос поново учита дифолт вредности и тако "продрма" остале компоненте..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...