Jump to content

Wasteland 2


G!!!

Recommended Posts

G!!! brat blizanac :D isto radim i ja, nekako mi logicno to bilo nego da zapucam dalje glavnu misiju. Za sad, najtezi neprijatelji su jazavci " 'cos they dont give a fuck!!! " :D I da, videh loot na mapi ali radijacija 4 oko nje, neka hvala.

 

I koji je bre fazon, popiju 2/3 vode samo sto udju u random encounter? Svaki random mi je blizu oaze ali onda je to preslo u " Ju! Vidi oaza, sad ce random :( " i u 100% slucajeva jeste.

Edited by Pekarman
  • Upvote (+1) 1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

da li se npr outdoorsman skill sabira izmedju clanova ? nesto nisam investirao angelu deth vise od inicijalnog skilla a opet dodao sam na jednog iz partija dok nisam saznao da angela ostaje zauvek u ekipi, i kao da mi se povecala uspesnost izbegavanja random enc.

 

a mozda i tezina random enc zavisi od regije do regije, pre ce biti da je to kada malo bolje razmislim  

 

za vodu sam nabacio nemam pojma neke iteme (kisobrane?) i mogu da vucem sada 100 l vode 

kupio sam i radioaktivno odelo u citadeli koje daje bonus +2 pa sam se provlacio i kroz radijaciju od 3 bez nekih posledica 

 

p.s. izgleda da svi  non-combat skillovi nisu povezani sa atributima uopste

malo smara sto nema minimape

 

lol citam po forumu lika koji je isao sa 

C 3

L 1
A 1
S 1
S 1
I 10
C 10

 

i onda je krenulo, lol jeste to je Stephan Hawking, ne nije on nema toliku C, kako nije kada ima dva braka iza sebe i varao je suprugu sa drugom zenkom... [:D]

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wasteland 2 Patch 1 (56458) Release Notes

Highlights

- Removed unused DX11 support to improve stability and allow Steam overlay to work properly
- Many UI fixes/polish for better ease of use and readability
- Slight reduction to jam rates for large offenders
- Added mini-maps to all shrine locations
- Improved localizations based on context and fixes for missing translated text
- Preserved time stamps on save games when using Steam Cloud
- Optimization pass to some of the more expensive levels.

Link to comment
Share on other sites

Btw svi sto racunate na skilove npca pripazite, neki nemaju kvest related interested, ali neki ce napustiti grupu kad se zavrsi kvest ili kad donesete odluku u glavnom kvestu.

 

Kamera malo iritira, ako oces da vidis nesto, nemas overview i obrnuto gledas mrave kako mile al vidis.

 

Prica za sad superiska, restartovo sam tri puta dok nisam skontao kako atributi i skilovi rade, veze sa falloutom ili nekom starom rpg logikom nema, al ajde.

 

Sve u svemu zaraza, i ja sam dobio famas single shot izmedju 15 i 30+ na lvl 3 assault riffles. A bruiser mi kida sa letvom.

 

Rose je dobra kao utility, ali levelujem svok naucnika i cim stigne Rose vozdra

[

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Jel moguće da nema neka rest opcija u igri, makar u sigurnim zonama (ili neki regen)? Ubiše me pod-zombiji u Ag-u, a pola opreme treba da prodam da nakupujem zavoje i pilule

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, zajebano je u AG centru što se zaliha tiče jer ih ima JAKO malo. Ja sam konstantno kuburio sa municijom i heal opremom tamo.

 

G, Pekare

 

Ne znam šta vam je u čudno što ste odabrali da idete odmah kod  Rail Nomada, kada je to potpuno prirodno, mislim da je 80% igrača prvo krenulo tamo :D Igra vas suptilno upućuje da odmah posle povratka u Citadelu idete tamo :D

 

Čovek koji je video smrt Acea se nalazi tamo, imate njegove podatke i idete da ga tražite, a onaj batica u oružarnici Citadele vas je zamolio da HITNO odnesete pismo njegovoj sestri u Rail Nomads kampu.

 

G, ničije osobine se ne sabiraju, uvek se gleda najviša kod pasivnih čekova.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zašto itemi koji se vode kao junk nisu u junk tabu? Bag ili nešto drugo? I da li ih je bezbedno prodavati, u odnosu na druge predmete koji izgledaju kao random smeće samo nisu u toj kategoriji, pa verovatno imaju upotrebnu vrednost negde (sprej, gramofonska ploča i sl)?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Imas kod prodavca dugme da prodas sve sto igra smatra kao "junk" ali i to je veliko ALI, on tu stavi i neke stvari koje imaju "quest item" vrednost. Recimo:

 

Sva govna mozes da uvalis u RCu kod TNT Tan-a. Sprej mozes da uvalis kod onog ispred RCa koji brise grafite, vise markera za izlaz. Medal of Honor ti je deo questa u RNu vezan za Hell Rezor-a, tricav neki exp ali kapiram da vezuje plot kasnije ili dize flag za razgovor. Ima svasta nesto

 

I tako sam ja dosao i do zakljucka sta je ono presijavanje sto se vidi kod nekih item-a u vendor prozoru. To je znak da taj item ima quest vrednost. To mi je jedino logicno i za sad se pokazalo kao istina. Kad budem uvalio ostale stvari znacu za sigurno. 

 

Elem, ono distribute all dugme u loot prozoru radi bas glupavo, dal gleda ko ima koje skill-ove ili ne ali nikako ne rasporedjuje stvari kako ih ja zelim.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Jebiga, zajebano je u AG centru što se zaliha tiče jer ih ima JAKO malo. Ja sam konstantno kuburio sa municijom i heal opremom tamo.

 

G, Pekare

 

Ne znam šta vam je u čudno što ste odabrali da idete odmah kod  Rail Nomada, kada je to potpuno prirodno, mislim da je 80% igrača prvo krenulo tamo :D Igra vas suptilno upućuje da odmah posle povratka u Citadelu idete tamo :D

 

Čovek koji je video smrt Acea se nalazi tamo, imate njegove podatke i idete da ga tražite, a onaj batica u oružarnici Citadele vas je zamolio da HITNO odnesete pismo njegovoj sestri u Rail Nomads kampu.

 

G, ničije osobine se ne sabiraju, uvek se gleda najviša kod pasivnih čekova.

 

ne znam zasto si mislio da sam ja nesto cudno uradio

 

ag centar, shotgun u ruke i cepajte municije za shotku ima najvise ubedljivo i dobro je da bude sporedna puca 

 

ko je ubio ace-a se vise vodi kao side quest po prici do tog momenta kada sam usao u citadelu prvi put i otisao na sever,  dok je prison glavna meta rendjera do tada

malo je nerealno odradjena ta uvodna prica al dobro aj (gusteri se salju na tako bitnu misiju, dok angela cese picu oko citadele a ti pri tom ne moras da je vodis. Bilo bi dobro da moze da se spase i highpool i ag centar, ako uradis nesto nezamislivo ali nista od toga...)

 

da li 80% igraca ide kako ja idem nemam pojma nit me interesuje, ja igram svoj prvi put i uzivam

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj da se ljutiš G :) , samo sam konstatovao da bi odlazak odmah u Prision zapravo bio "alternativni" put ovde. Ja sam recimo čak spičio gore kod Indijanaca i pre nego što sam otišao u jebeni Highpool ili zaražene lokacije sa golubovima. Jednostavno me interesovala priča oko Acea. Inače gore su do jaja zajebani protivnici u jednom trenutku, pa sam se brzo vratio da odradim još neke kvestove pre nego što sam se opet vratio :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ne znam sto bih se ljutio, nego ne vidim razlog otkud ti ideja da ocenjujes kako ko igra 

 

anyway, igra bas ima dosta borbe a kvestova ne bas mnogo, a borba je ipak plitka u odnosu na ono sto sam ja zamisljao

fallout borba je 3 koplja ispred ovog (i kvestovanje, i special)

ovim tempom kojim igram nadam se da ce LA ispeglati patchevima posto se svi zale da je bagovito tamo i pored zadnjeg apdejta

 

igra je i dalje dobra i zabavna :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidis, ja sam il ostario il me vise ne zanimaju ti ister egovi, al ako oni nisu stavili da je kvest item, nema sanse da cu da lomim mozak dal da cuvam nesto. Sell all junk all the way.

 

Isto i ja imam osecaj da je ovo jeftina kopija u odnosu na fallout, pa me valjda zato ni ne drze te cake da probavam iteme. Nisam imao problema ni sa municijom ni healthom, ali se spremim poziciono za svaku borbu, iskopam svaku rupu i opljakam svaki kovceg.

 

Sad me to vec malo smorilo pa cu da przim main kvest da vidim oce da ponese. Onaj Ralfi ko da nas devovi troluju...

 

Jos nesto ne kontam, nisam ni Rail nomad zavrsio a lvl sam 8-9, a Angela je lvl 14 sa 20 i kusur godina vise iskustva, znaci rendzeri su sedeli na dupetu i duze nego sto prica nalaze ili su devovi omasili.

 

prica se isto razblazila malkice, vidi se sa kilometar da ce Rose i Vargas da postanu robovi robota sa onim implantima u plucima. I previse je naglasak na satro odlukama koga sam spasio, bukvalno sam nabasao na AG prvi. Oh ne, napravio sam tesku odluku o ljudima i mestu o kome ne znam nista, bas je tesko...

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

@borba mogli su jbg implementirati prosto predefinisano pozicioniranje (il nedaj boze nesto vise), a ne stisli se ko gejevi na prajdu u beogradu :-O

aimed shots nema :(, mislim ono pucas mu u nogu i usporis ga nema, pucas mu u ruku da ispusti oruzje nema, pucas mu u oko da oslepi, nema, al zato borbe ima koliko hoces :)

 

- malo mi je nedoreceno, borba je light varijanta, i rpg je do sada u light varijanti (nisam primetio do sada  - a to relano nije mnogo - da mogu da razgovorom resim situaciju, mislim ono kviksejvujem pre svakog dijaloga u nadi da ce biti neko grananje dijaloga i da cu moci da proverim sve opcije, mjok nema toga, prosto cekiranje ona tri skila kick kiss i hard ass i to ponekad ponegde, nisam siguran da postoji drugi skill chek za opcije dijaloga, ili attribute check sto je ono bas sto sam ocekivao :) )

 

- atmosfera je jebeno kul do jaja lol, muzika osvaja, dijalozi su od ok do odlicnih, likove koje sreces su isto odlicni

nakon pocetknog odusevljenja da sam pokupio par komada m16 skontao sam da su u pitanju m4 koji je ono prca obicna, i samo jedan m16 tako da trenutno imam osecaj kao kad sam nasao hunting rifle u falloutu 1 :P

 

- na momente su mape povelike sa dobrim praznim delovima :)

 

kapiram da je sve to posledica uporedjivanja sa falloutom a rekli su da ova igra definitivno nece biti novi stari fallout vec nastavak wastelanda, te mi je zato i dalje bas zabavno 

 

p.s. e da, nek ga sisaju oni sto su kukali na frekvenciju jamm-ovanja oruzja, meni je to toliko davalo na interesantnosti da mi je sad zao sto toga vise nema :)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kupi oruzje na crno od lika u RC-u, pa igraj sa tim :D ako ti nedostaje dzem :D

 

Ako u trenutku imas nekog od likova koji ti se pridruze sa sobom a situacija ima veze sa njima, onda se drugacije odigra. Destilerija recimo.

 

@nedostaci ili STA JE FOT RADIO BOLJE PRE XXXXX GODINA

 

Borba, definitivno borba. Mogao si da se sunjas, mogao si da izaberes kako ces da pridjes i kako ces da resis situaciju. Ovde imam neku cudnu "koridor" situaciju gde idem i ubijam likove od sobe do sobe.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Meni smeta što se art za avatare npcova reciklira, bas su mogli tu da se ugledaju Shadowrun Return koji je imao unikatan art za svakog mogućeg lika sa kojim stupite u kontakt.

Ubije atmosferu kad glavni negativac iz Agro centra izgleda potpuno isto kao nerd iz rail nomad kampa.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jes ima i toga, al meni je to npr poslednja stvar na planeti koja bi mogla da mi smeta u rpgu :)

 

kao i npr sto se na modelima ne vidi izbor armora :)

 

sa druge strane w2 je daleko masivniji od shadowruna, ali je zato early access-om duplirao kapital sa kickstartera. to sam tek skoro saznao - to je ukupno oko 5,6 miliona $$  o.O

 

Valjda im ove pare sto su zaradili sa pocetka 1.5 milki ostaje cisto

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni to sa reciklažom avatara baš smeta, jer čini likove generičkim, pošto su sami avatari baš odlično urađeni i lako se pamte, a onda vidiš da xy likova u igri ima taj avatar. Jebote, iskeširajte te avatare za sve likove, to kapiram da je minimalni trošak u odnosnu na ceo budžet.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja još nisam naleteo na ponavljajuće avatare, šteta što su neki tako minorni likovi prikazani do jaja avatarima. Kul što predefinisani likovi iz ekipe liče na svoje portrete (bar u difolt uniformi/opremi). Inače, ako se predmeti fleguju kao junk onda se smeštaju u junk tab, bez obzira da li imaju junk u opisu, tao da mi je cela ekipa pack mules jer ne znam šta smem da bacam a šta ne (osim naoružanja koje ne koristim).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

ja isto nisam primetio to oko ponavljajucih avatara

 

pip ne bacaj svetlucave iteme npr , ostalo prodaj, meni bas nesto ne pada na pamet da vucem junk po celoj igri nadajuci se i cekajuci da naidje neki kvestic ili nesto vise parica...

oruzje forsiram rasklapanje u weapon parts (kad je kriticno sa mestom u invertaru sta cu moram f9/f11 dok ) - smanjuje se kilaza povecava se vrednost

 

nemam vremena da igram ovih dana, tek sam zavrsio nomade i pomirio kretene posle par pokusaja

malo su rastegli tu mapu potrosis pola vremena trceci sa jednog kraja mape na drugi pa u drugu mapu i na njen kraj i nazad, i tako 15 puta i smorim se jer sam umoran i jedva gledam na oci i pre nego sto sam seo da igram

 

a vrhunac je kornjaca, koja jebenih 20 min ide do stesha - naravno da sam je radio 2 puta  jer sam se pogubio u sejvovima dok sam forisrao mirno resenje medju onim indijancima

 

p.s. da li moze kod onog geeka sto ima stare arkade u svojoj prikolici i sto mu nabavis konzolu da se mazne onaj scope sto stoji u kutiji ?

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...