Jump to content

Wasteland 2


G!!!

Recommended Posts

A onaj efekat presijavanja? Znaci kao da je ikonica toj itema od metala i ti je pomeris na suncu i ona baci onaj odsjaj? Sta je bre to? U AG centru *svi smo otisli u AG :D* kod prodavca stvari koje on prodaje imaju to, znaci 2 oklopa, svo oruzje i onaj mod dok kod mene neke neke. Iritita ovako kad nemas pojma :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

G, tri npca možeš da vodiš u ekipi, a da ih regrutuješ možeš brdo, blejaćeti ti u Citadeli. Junk uglavnom se prodaje, mada ima nekih stvari koje će neko želeti specifično da otkupi. Eto recimo baš sav taj izmet koji pominješ, čuvaj ga ;)

 

Obratite pažnju isto da ima itema koji nemaju oznaku junk, ali ni quest item, takvi itemi uvek imaju neku svoju upotrebu, pa ih čuvajte.

nisam te razumeo mozes da regrutujes i da vodis brdo likova? ili samo susreces dosta likova koje mozes da regrutujes a maksimalno vodis grupu od 6 ?

a u isto vreme mozes da vodis do 3 npc-a ?

 

ja sam samo naveo na koga sam naleteo do sada da ih "regrutujem"... ako na isti nacin mozes da regrutujes brdo likova, to mi je nekako malo smor sto sam onda pravio ekipu uopste

ja kada sam igrao betu nije bilo likova za regrutovanje i npc-a :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imaš svoju ekipu od 4 Rangera, plus možeš da regrutuješ ljude koji žele da ti se pridruže (kao to dvoje što si naveo). Možeš maksimalno 3 takva lika da vodiš u akciju (dakle ukupno 7), a sve ostale na koje naletiš možeš ako hoćeš da pošalješ u Citadelu "da se pridruže rendžerima" odnosno da ti stoje tamo na raspolaganju, ako hoćeš nekog od njih da koristiš umesto trenutnih troje koje vodiš sa sobom u akciju. Gledaj na te što ti ih regrutuješ kao na companione klasične iz RPGa, pošto nisu bezlični, imaju svoju pozadinu i agendu, a na tvoju ekipu gledaj kao na tvog karaktera.

 

A ti sporadnični NPC likovi koji ti se pridružuju nemaju veze sa regrutovanim, oni su tu ponekad kao deo sekvece u kojoj se na kratko bore/putuju sa tobom, bez mogućnosti da ih kontrolišeš.

 

 

ps. Nisam obratio pažnju, ali mislim da čak i članove svoje osnovne ekipe možeš da šalješ nazad u citadelu, ako misliš da je bolje da imaš nekog "comapaniona" umesto njega/nje u nekom trenutku.

Edited by Савовски
  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

konacno te razumem :) jer NPC kao non playing character sam shvatao one pojedince sto samo trckaraju za tobom ne evo regrute i drugare kojima upravljas kao i sa glavnim likovima

 

 

anyway

dakle ekipa moze da ima maksimalnih 7 clanova, 4+3 uf je pa mnogo je to :)

jel dobija mozda ekipa srazmerno veci exp ako vodis manji broj clanova? :)

 

ja nisam primetio neke bagove, kameru mozda nekada blokira neki zid, ali lako odzumiras ili malo mrdnes na desni klik i to je to

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni žaba bila prvi protivnik, jer sam išao po priči, tu sam spucao dva hirurška seta na lika da ga povratim. Posle polako protiv onih bandita, mada uglavnom imaju melee, al zato voštim bubice i crve po AGu pa samo pršti :)

 

Mene je zaba izula samo tako, ali se desilo nesto jako cudno. Pokidala mi ceo tim osim Aceove ribe, koja je ostala na nekih 30%. Ok, onda sam uzeo i pokupio sve iteme od preostalih rendzera i onda posle 3-4 sekunde je i ona odapela. Da nije nesretnica od prevelikog tereta sto je ponela [:)] Jbem li im sunce, kakvu su igru napravili. A ovo za presijavanje je potpuna misterija (aj ako neko nesto iskopa neka okaci). Ja samo cekam da naletim na neku solarnu pucu.

Link to comment
Share on other sites

Support, verovatno ti je krvarila ili imala neku drugu fatalnu ranu koja je trebala da se tretira da ne bi umrla.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Zaba ubija...probao sam vise puta na 4/4 nivou i bez najmanje dvojice poginulih(trajno umrlih) nije bilo sanse da je ubijem:D

 

istina drzao sam celu ekipu u grupi-jebiga nisam video dugme da ih razdvojim:D mozda bi i moglo da sam snajperistu i ostale stavio malo dalje-a da je sama bila aceova riba:) iako cak i tako nisam siguran:)...

Na 3/4 nivou tezine sam je ubio iz prvog ili drugog pokusaja(bez trajne smrti mojih kompanjona:))..


ps...jel Aceova riba "regrut"? tj jel ostaje za stalno? posto je ona na pocetku znatno veci nivo od ostatka ekipe?cisto da znam da li skilovi koje ona ima mogu da racunam da "imam" trajno?:)


ako je za stalno ona - nosim se mislju da krenem ponovo, taman da ispeglam neke propuste.a posto sam tek poceo...

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ostaje trajno ona, osim ako ne uradiš nešto da je nateraš da ode :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

to je ta mudrost ispod oklagije :P

 

btw pokupio sam famas, zomg ebe kevu, burst je precizan do jaja

 

a skontao sam da sniper pocne da otkida tek sa 3 lvl-om

 

 

mada delimicno spojluje dozivljaj igranja evo liste ko hoce

 

http://wasteland.wikia.com/wiki/Wasteland_2_weapons

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

e sad jos jedno pitanje-posto izbegavam da gledam na netu da ne uhvatim i neke spojlere :)

 

jel svejedno koji mi je lik selektovan dok se krecem i "klikcem"? mislim da li mora da bude onaj sa najvecom percepcijom i awernesom? ili u svakom slucaju igra "gleda" ko mi je najbolji? tj samo da znam da li treba da pazim koji lik mi je selektovan:)


ps. stvarno sam juce bio maksimalno skoncentrisan na samu igru kad nisam obratio paznje na dugme za grupisanje grupine:)

 

igra je sjajna [8D]

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

MIslim da nije bitno, desni klik na vrata npr., i meni izbaci opis da su detektovali zamku, a nisam kliktao sa likom koji ima veće vrednosti za te statsove (mada možda i automatski ispisuje taj opis). Što se tiče loota, negde sam zakačio info da veći luck donosi i bolje nagrade po kovčezima/kutijama i sl.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bitno je samo da lik koji ima percepciju ima uvek UKLJUČEN taj skill, ima onaj beli krug oko njega/grupe kad mu je to uključeno. Na taj način se uvek primećuju sve zajebancije, u zavisnosti od levela percepcije naravno.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

zaboravio sam da napomenem da sam malko ipak razocaran sto atributi ne uticu na skill lvl

 

otisao sam do highpoola posle ag centra :( i rastuzio se bas, highpool je jos u onoj ranoj beti ostao u lepom secanju, sa solidnim kvestovima

 

savke znas li da li i kako weaponsmith utiche na rastavljanje oruzja u delove i % dobijanja, da li i tu luck/random faktor utiche ?

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

zaboravio sam da napomenem da sam malko ipak razocaran sto atributi ne uticu na skill lvl

 

 

savke znas li da li i kako weaponsmith utiche na rastavljanje oruzja u delove i % dobijanja, da li i tu luck/random faktor utiche ?

 

Većina atributa ima određen uticaj na neke skilove, sve ti lepo piše u opisu atributa, nešto konkretno u brojkama, nešto samo rečju (generalno). 

 

A weaponsmith, ako sam razumeo pitanje, ti jednostavno povećava šanse da se uspešno rastavi oružije i odvoje delovi koje želiš da koristiš negde drugde, procenat uspešnosti ti varira od levela weaponsmith skilla i toga koji level skilla je potreban da bi se nešto uspešno rastavilo, a dobijen sadržaj ne zavisi od toga . Gledaj na weaponsmith osobinu kao na ostale osobine za otključavanje, samo ovde treba da "otključaš" oružije čije delove želiš da koristiš ili recikliraš.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

koliko sam video na netu za vecinu armora nije previse bitan strength? tj 4 je sasvim dovoljno...jer sam pomislio s obzirom da sam kreirao likove sa snagama 6-4-4-2 da se ne desi da ova trojica posle trpe previse:)..onog 6 sam uzeo cisto da se nadje, i da nosi heavy weapon:)

 

 isao sam da imam jednog lika sa char 10, jednog sa INT 10, jednog sa luck 9(taj sa luck mi otvara kontejnere-i koliko vidim luck solidno utice na loot)..pa sam zato mora da zrtvujem snagu [:)]  

 

um caruje snaga klade valja-samo se plasim da mi to ne dodje glave posle [:D]


zaboravio sam da napomenem da sam malko ipak razocaran sto atributi ne uticu na skill lvl

 

 

koliko sam video uticu? tj ako je po levelu skila 75 , bude mi skill i nesto preko toga...a nekako sam gledao da skilove i atribute uskladim koliko je to moguce i koliko ja smatram da je bitno --npr perc i awer...nisam video da pise da treba,ali mi je logicno bilo:) tako da mislim da je to ok

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Obavezno stavite SweetFX , ogromna je razlika. Meni radi super sa GOG verzijom. Evo slika pa uporedite.

Bez SweetFX

2z2IGIN.jpg?1

 

Sa SweetFX

gWXwflQ.jpg?1

 

SweetFX http://www.speedyshare.com/bJxVE/sfx-sausage-1.3.rar

Preset http://sfx.thelazy.net/games/preset/2130/

 

Iskopirajte sve u glavni folder igre, u SweetFX_preset upisite #include "SweetFX_Settings_Wasteland 2_Sharper.txt" i na shortcut igre u target dodajte -force-d3d9.

U igri se SweetFX ukljucuje/iskljucuje na Scroll Lock

Edited by Herr Flick
Link to comment
Share on other sites

atributi->skilovi

 

izvinjavam se mislio sam pre svega na dijalog skilove

a i sama povezanost atributa sa ostalim skillovima je tanka i nedovoljno jasna, vidi se da su nabudzili sve to, al ok funkcionise 

 

sa druge strane ocekivao  sam da ce biti za nijansu vise kvestovanja

 

p.s.  u citadeli se isplati vise prodavati weapon parts nego li samo oruzje

m16 izuva :D jedan sam kupio a tri dobio kada sam pocistio random enc. sa red scoprionsima, ura i za secret stash/loot na world mapi

 

ja sam posle Ag centra/Highpoola vratio se u citadelu (tj usao po prvi put), zvrsio side q za ciscenje onih zarazenih farmi i onda se zaputio skroz gore na sever kod rails nomada da vidim sta se desava, predobro uradjena lokacija i ooogromna

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...