Jump to content

Tenis 2012


Lucky

Recommended Posts

@ Sarma: Gledao sam sve te meceve i mnogo vise tenisa nego sto mozes da zamislis. Ukljucio sam se u polufinale tek u trecem seti, zato sam i pitao sta je razlog za tako losu kretnju u mecu i takvu bezvoljnost? Neko rece da je povredio ledja(nikad nije idealno kad se gubi), a li to je izgleda lazna informacija. Djokovic moze na betanu i sljaci svojim vracanjem loptice do sutra da smori protivnike i da tako dobija meceve, a kad je gusto na defanzivu da ceka gresku protivnika( ovde se ne racuna nadal jer jos defanzivniji od Novaka), dok na travi i u dvorani gde je jako brza podloga nole ima problem protiv tenisera koji hvataju loptu i penjanju(federer, davidenko, soderling, conga...). I naravno da cu ga nazvati sisicom, pickicom, sramotno je da covek koji je osvojio sve zivo i ima 31godinu ima vise energije i zelje od mladica od 25 godina, koji se set i po vukao po terenu dok nije izgubio. Tako da mozes da ides na taj link i da kacis novakove ikone, mozda zaigra bolje.

Link to comment
Share on other sites

prvak sveta je sisica... i ima obicaj da se vuce po terenu kada gubi... kao npr kada je dobio federera posle 0-2... ili kada je branio mec lopte protiv mareja, federera, mareja... i preokretao mec... to je random hejt (ne znam razlog takvog bahatog ponasanja nekih noletovih sunarodnika... nisam strucan zaista) tipican za b92 komentare...

a sto se davljenja tice to je stvar licnog ukusa... ja najvise mrzim servis/volej igru... i jebe mi se sto je wimbldon kao woaooohhh... to govno je osvojio ivanisevic sa 54 godine... kako?!? na servis... tebi se ne svidja i to postujem... ali sisica... nema potrebe da polemisemo vise o tome... to je za mene jednostavno bahato...

Link to comment
Share on other sites

Vukao se po terenu? lol, pa neke Federerove forhend dijagonale zaista ne znam kako je uspeo da stigne, ja sam bio u cudu.

Covek je podigao standard na finale/polufinale svaki jebeni turnir koji odigra, i i dalje mu neko trazi mane, sta reci tek onda za nase ostale tenisere...

Edit:

A ta prica o godinama je toliko lejm da nema potrebe da se uopste spominje u prici, mozda jedino za Nadala kad on bude imao 31 godinu, Agasi je igrao finale US opena 2005-te protiv Federera koji je imao 24-5 i kidao je covek, a imao je 35 godina... To je sve stvar organizma i stila igre, a kako Federer igra, ne bi me cudilo da i on igra do 35te.

Edited by Grgile
Link to comment
Share on other sites

Da, osvojio je na defenazivu sve te meceve... Polufinale US Opena protiv Federera na srecu sa ona dva riterna, za finale AO protiv Nadala svaka mu dala.. Ali ono juce... Tragedija. Covek koji je izjavio da najvise voli Wimbledon i da bi voleo da ga osvaja svake godine, da se u polufinalu onako vucara kao da igra protiv mene je nedopustivo i pickasto. Nije to nikakav random hejt, naravno da ga necu pohvaliti da igra sjajno kad on nece da potrci dva metra u trecem setu, a ovamo i posle 5 sati juri za lopticom kao ker. Jednostavno je video da je Federer bolji predao se, kao picak, skinuo sorc i natrtio se. E sad, posto ocigledno postoje ljudi koji ne misle kao hipnotisana masa i cim se kaze nesto protiv Novaka, odmah postajes veleizdajnik koji je iskompleksiran njegovim uspehom, srbin srbinu ne prasta uspeh, retard ili nesto sedmo. Kakvo idolopoklonstvo, jesus.

@Grgile: Da vukao se, ili mene laze onaj televizor? Nece ni da pokusa da sustigne lopticu dva koraka od njega, jednostavno stoji uvek. Naravno da ce Federer igrati jos, jer gaji napadacki tenis, ne zasniva mu se igra na defanzivi, ne trosi se covek na besomucna vracanja loptice, zato i cesce gresi od nadala i novaka, ali se manje trosi. Nadala jebu kolena zato sto je pretezak, ne zato sto igra ofanzivan tenis 6 metara iza osnovne linije. Ja mu ne trazim mane, uvek navijam za njega, ali ne volim kad igra kao picka, a ovo nije prvi put da mu se to dogadja, ta malodusnost.

@Ivan: Da, Ivane, jesu defanzivni. Novak jedino igra ofanzivnije protiv Nadala, ali ni priblizno ofanzivno kao pre dve-tri godine, verovatno zato sto je sredio organizam pa moze da se ganja sa njim 5-6 sati, vracajuci jedan drugom spinove do besvesti.

Edited by Touche
Link to comment
Share on other sites

Sta onda reci za ostale tenisere od kojih se 90% njih posle izgubljenog prvog seta preda i uzme po par gemova u sledecim?

Covek se lako navikne na bolje, to je istina, ali treba malo objektivnije pogledati svaki put...

Da li je Djokovicu pala forma prosle godine u polufinalu RG-a, u sred najvece dominacije u zadnjih 50 godina, ili je Federer jednostavno odigrao kao sumanut i servirao kao masina? Isto to se dogodilo i ovaj put

statw.png

Ovo uopste nije defanzivna igra, i do 4-4 u trecem setu, na obe strane su pljustali servis vineri...

Link to comment
Share on other sites

O da, jeste bila defanzivna, bas kad je servirao pri 4:4. Uplasio se, stega, ne znam ni ja sta mu je bilo i posle toga totalno stao. Federer i pre toga igrao odlicno, pa je Djokovic pri rezutatu 3:4 stigao do 15:40 i dve brejk lopte, koje nije iskoristio, prvu zbog nemanja muda da napadne( a imao je priliku), drugu zbog dovrog servisa federera. Posle toga, kolaps.

Link to comment
Share on other sites

Federer mnogo brze hvata loptu forhendom od Djokovica i to je cinjenica, ali to je do stila igra i ne mozes da ocekujes da Djokovic sad tu nesto menja, jebiga...

To koliko je njegova igra defanzivna, ocigledno je subjektivno misljenje, tebi je ocigledno reper ofanzivne igre Rosolov nastup protiv Nadala, dok je za mene to svemirski. Ovaj mec je bar meni bio pravo osvezenje iako je Novak izgubio, jer se retko vidja ovako brza igra na visokom nivou, e sad, to je iz mog ugla, jebiga :)

Edit: ono sto sam hteo da kazem prvom recenicom je da nije Djokovic toliko defanzivan koliko je Federer ofanzivan, za top 30 igrace Djokovic je pojam agresivnosti...

Edited by Grgile
Link to comment
Share on other sites

Dobro bre, ne kazem ja da Djokovic treba da igra kao Evgeni Koroljev koji iz svake pozicije pokusava da odigra viner :)

Tenis sve vise zahteva fizicki dominantnije igrace, jeste se ikad zapitali zasto je Djokovic postao tako dobar igrac kad je sredio ishranu i postao jaci?

Link to comment
Share on other sites

djokovic je postao jaci zato sto uzima kvalitetnu hemiju... :tf: a ne mozes biti na hemiji 365 dana godisnje...

imao je crnu rupu 4 gema i od egal meca je sve preraslo u laganu pobedu federera...

ali ljudi to je federer... onaj cika sto je vec osvojio 6 komada tog "djubreta" od turnira... ima 30 godina... mislim da je ivanisevic isto imao 30 ili 31 kada je osvojio... (zato i mrzim wimbldon... ivanisevic je bio 2. na svetu imao je u karijeri 4 finala... sva cetiri na wimbldonu... glupa trava...) iako smo u 21om veku 30 godina nije starost... ne pricamo o krkobabicu FUK SIK... jordan je osvojio 3 prstena posle povratka sa 32-34 godine... klicko je sa 40 prvak sveta... znaci nije golf u pitanju, nego sport u kome je bilo mrtvih u ringu...

ili da pricamo o zelji za pobedom... federeru je potrebna jos jedna nedelja na prvom mestu da dostigne samprasa... oborio je beskonacno rekorda do sada... nadal je ispao u mecu koji je licio na SF... ostao je djokovic koji se susrece sa njim u polufinalu... mislim da mu veca inspiracija nije bila potrebna...

u petak je pobedio bolji... i to je to... djokovic se vracao kao feniks mnogo puta... njegov mozak je monstrum... a onaj ritern na US open-u nije sreca nego jebeni tesla coil... i taj mec je trajao 4 sata... da li je najbolji svih vremena sisica sto je izgubio taj mec?!? sto je napravio duplu servis gresku u tom istom gemu posle tog riterna?!? i to je sreca?!? ne to nije sreca i ne federer nije sisica zbog toga... federer je sisica zbog neceg drugog... zbog njegove nemogucnosti da prihvati poraz kao sportista...

djordjevic pogodi BOG OTAC... kecman pogodi BOG OTAC... teodosic pogodi BOG OTAC... gurovic pogodi BOG OTAC... djokovic pogodi UKENJALO GAAAAA...

i za kraj da se osvrnem na defanzivu... znam mnogo fufbalskih klubova koji su dali 4 komada i izgubili utakmicu... ali ne znam nijedan tim koji je izgubio, a da nije primio gol... :DDDDDD

Link to comment
Share on other sites

Јбт, какво финале. Колико је Енди сазрео у глави, игра као цар.

А Роџер је ипак најбољи играч свих времена.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...