Jump to content

Problem sa ruterom


RaveN

Recommended Posts

dakle odjednom ruter odbija poslusnost :C

ne mogu da se kontektujem na net kad hocu preko njega, dok direktno preko cable modema radi normalno

ne mogu ni da pristupim podesavanjima rutera na 192.168.1.1 ( radio sam hard reset rutera, trebalo bi da je vraceno sve na factory settings )

kad prebacim kabl da ide preko rutera onda u ipconfig /all dobijem prazno mesto na default gateway, a ne mogu ni da pingujem 192.168.1.1

help pls

Edited by čovek
Link to comment
Share on other sites

probao sam to ( tj ovo

Set one of your computers TCP/IP address info manually as:

IP: 192.168.1.2

Subnet: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.1.1

DNS: 192.168.1.1

Then see if you can connect to the router configuration screens. If you can, try resetting to factory defaults.

Then set your computer back to obtain an IP address automatically and see if it works.

i nije pomoglo

Link to comment
Share on other sites

Mozda mu default adresa rutera nije x.x.x.1 vec x.x.x.100 ili tako neka glupost?

Takodje, neki ruteri se ne resetuju fabricki prostim pritiskom i drzanjem onog malecnog dugmenceta vec mora da se odradi ovako: izvuces napajanje iz rutera - pritisnes i drzis dugmence - ubodes napajanje istovremeno ne pustajuci dugmence - posle par sec (10 npr) pusti dugmence... E onda probaj ponovo da pridjes ruteru preko IP adrese 192.168.1.1 (naravno, svojoj LAN kartici dodeli neku adresu iz tog opsega, npr 192.168.1.20) pa ako nece onda probaj istu foru samo gadjaj ruter preko 192.168.1.100... Sve ovo radi BEZ modema ukljucenog u celu prichu jer dok ne resolvujesh komunikaciju izmedju PC-a i rutera modem ne vredi nista... Aj pa javi ako nesto uradis...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

okej

meni ovo sad nista nije jasno

situacija kada je radio ruter:

ip adresa rutera koju kucam u browser je 192.168.2.1

u adapter setting su ip adrese na auto sve

mogu da pingujem iz command prompta 192.168.2.1

cim prikljucim i kabl iz modema ne mogu vise da pingujem 192.168.2.1

Link to comment
Share on other sites

pa kad sam mogao da pingujem ruter ( to se desilo pre pola sata i sad opet ne mogu )

bio je povezan samo ruter i racunar preko mreznog kabla, lepo sam ulazio u cpanel rutera na 192.168.2.1

e onda sam hteo da dodam i internet pa sam kabl iz modema prikljucio u plavi ulaz na ruteru ( internet ) i od kad sam to uradio prestao je opet da detektuje ruter

a sad ne mogu ni da ga nateram da radi ruter samo

dakle sad mi ne radi ruter ni ako stavim auto ip, ni ako podesim manuelno, ni ako resetujem ruter, ni ako resetujem lan adapter

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vidim ovde nigde jedan podatak: ADRESU MODEMA ???

AKO JE MODEM npr 192.168.1.1 onda ces morati default ip adresu rutera da menjas u neku iz tog opsega koji modem koristi, npr 192.168.1.2, nadam se da me kapiras.... Tom logikom na tvoju LAN karticu ces staviti fixnu adresu 192.168.1.3 a za gateway stavljas adresu rutera, plus dole DNS-ove TVOG PROVAJDERA, zovi i pitaj ih koji su... Ne znam da li bi trebalo nesto dodatno od opcija da se aktivira u samom ruteru, pitaj provajdera i zato za svaki slucaj..

A sto se tice KABLA koji ide iz modema u ruter.... kad sve ovo gore odradis probaj i jednu glupost a to je da bodes taj kabl i jedan od 4 LAN porta (imao sam neki ruter kod kojeg je tako sljakalo, znam da nema logike al probaj i to)

linksys_wrt54gc_diagram.jpg

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

probao sam to ( tj ovo

Set one of your computers TCP/IP address info manually as:

IP: 192.168.1.2

Subnet: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.1.1

DNS: 192.168.1.1

Then see if you can connect to the router configuration screens. If you can, try resetting to factory defaults.

Then set your computer back to obtain an IP address automatically and see if it works.

i nije pomoglo

probao je vec

Link to comment
Share on other sites

Ma znam da je to probao ali mozda se zeznuo ako mu je modem iz jednog opsega a ruter iz drugog, neka proveri IP adresu MODEMA jbg pa da vidimo, a mozda su mu nekim slucajem i ruter i modem ISTE IP adrese pa se pokolju cim bocne LAN kabl da ih uvezhe...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Joj nobine ...

Ako je adresa rutera dok je radio bila 192.168.2.1 onda ako hoces sebi da podesis fiksnu ip adresu moras staviti

192.168.2.10 recimo

maska 255.255.255.0

i onda pinguj 192.168.2.1

...

Ako si ga resetovao na fabricka podesavanja pogledaj na netu koja mu je default ip adresa i uzmi neku iz tog opsega. Primera radi ako je njegova adresa 192.168.10.1 ti uzmi neku koja pocinje na 192.168.10. pa stavi zadnje bilo sta od 2 do 254 ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kapiram da je to vec uradio (pogledaj spoiler)

Nije to uradio. Podesio je sebi adresu 192.168.1.2 a adresa njegovog rutera je bila 192.168.2.1. To su dva razlicita opsega i pripadnici jednog se ne vide u drugom i vice versa bez prisustva rutiranja.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

okej

meni ovo sad nista nije jasno

situacija kada je radio ruter:

ip adresa rutera koju kucam u browser je 192.168.2.1

u adapter setting su ip adrese na auto sve

mogu da pingujem iz command prompta 192.168.2.1

cim prikljucim i kabl iz modema ne mogu vise da pingujem 192.168.2.1

Ovaj post je kritichan, ja sam totalno prevideo IP adrese koje pominje jer je ranije pominjao druge.

Covek: prati uputstvo koje si dobio uz ruter. Odakle ti sad ova IP adresa leba ti? (.2.1)

kad resetujes ruter komp podesi ovako: 192.168.1.10

ruter ce biti 192.168.1.1

pinguj ruter

ako nece, baci ga u djubre i gotovo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...