Jump to content

8 mm film :)


Recommended Posts

Ahoj drugari :)

Jos jedan od onih topika Gde u gradu naci ...

Skoro sam nasao kolekciju rolni 8 mm kodak filmova koje je moj matori snimao sa pocetka 70ih do 80ih. Trake su razvijane u Becu (kaze da tada nije moglo kod nas da se razvija, pa je postom slao i postom mu vracali, nalepnice postanske su nam i dokaz koliko su snimci stari) i stoje zapakovane desetinama godina; secam se kao bas bas mali da nam je nesto i pustao na projektoru - koji sada vise ne radi. O popravci istog ne razmisljam, mogu samo da zamislim kakav bi poduhvat bio popravka ili cak i prosta zamena lampe na doticnom :)

U glavnom u cemu mi treba pomoc ? Treba mi neko ko bi ove nase 8 milimetarske trake prebacio u neki savremeniji format, pa malo da obradujem familiju i da im pustim te snimke za koje su oni siguran sam totalno zaboravili. A i mene zanima kako je sve izgledalo sredinom 70ih :) svadbe, letovanja, radne akcije i slicno !

Ako imate bilo kakav info koji bi mi nekako pomogao, ili znate nekog ko bi to mogao da odradi bio bih zahvalan (aka saljem rakiju :)))

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

znam da je digitalizovanje 16mm trake u trajanju od 10 min = 100 evra.

neki su prebacivali snimke sa 8 i 16mm trake u rts-u, pa vidi tamo da iscimas za dzabe :)

mozda je najlakse naci neki projektor koji mozes da nadjes na netu(tipa, fotooglasi/limundo/itd...) i da sve to sam uradis :)

e da, moram da ti ukradem topik:D ; ja sam i dalje u potrazi za filmskom kamerom 16mm, pa ako znate nekoga ko prodaje slobodno mi javite :D

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

100 evra 10 min [:0]

ziju, a kolko je da se prebaci na vhs [:D]

nije mi nista hitno narvno

da matori je bio burzuj lol vozio ladu 10 godina :D sa ove tacke gledista svi su bili burzuji

anyway dobio je kameru i projektor od nemaca poslovnih saradnika :))) imao je jos jednu kameru koju je nekom pozajmio (ne seca se nikome to je ipak bilo pa preee 40 godina lol, u glavnom taj je nije vratio)

hvala za linkove i predloge :) sacekacu i boletov info

zena ima nekog drugara u rts-u radi, mozda nesto izbunarimo :)) u glavnom hvala svima, obavesticu naravno ako nesto jos iskopam

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...