Jump to content

Kako Perica zamišlja vožnju


Recommended Posts

Nije mi jasno zasto bi neko ko je tek polozio odmah palio da vozi u inostranstvo, thats just wrong.

Prvo peglas malo po gradu, pa se zaputis sa iskusnijim suvozacem na Avalu/Kosutnjak kad nema guzve, da provalis kako se ulazi u krivine, a tek posle 6 meseci takve voznje pocnes da vozis izvan grada, svratis do sela/placa itd, opet naravno da iskusnijim suvozacem.

I cak ni onda nisi pravi vozac vec guster, iskustvo u kolima se stice na jedan nacin, a to je kilometrazom. Ko ima 50000 kilometara odvozanih moze da kaze da je vozac.

Sta, neko 10 godina vozi po gradu, dnevno 15 minuta do posla i isto toliko nazad, i on je kao iskusan vozac? Jes' malo sutra =)

Dosao lik u Skodin salon gde radim da kupi Yetija. Nema jos polozeno (stariji je lik) ali hoce da mu se poklopi isporuka vozila taman kad polozi da bi isao na more u Grcku sa njim. Kada je vozilo stiglo (polozio je voznju u medjuvremenu), preuzeo ga je i sutra dan nam poslao slike izgrebane cele desne strane (prilikom parkiranja u garazu). Pri tom nije uzeo kasko iako smo mu preporucili, posebno posto je nov vozac. Sve u svemu posle dobijanja vozacke, prvo par meseci/godinu dana nesto polovno da moze da se Chuka pa posle nov automobil. A sto se tice ovoga sto si rekao da neko vozi po gradu 15min dnevno 10 god..., mislim da nisi u pravu, vise ces nauciti da se vozis po gradu posebno po dzungli kakav je BG nego da odes na neko putovanje van grada.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dosao lik u Skodin salon gde radim da kupi Yetija. Nema jos polozeno (stariji je lik) ali hoce da mu se poklopi isporuka vozila taman kad polozi da bi isao na more u Grcku sa njim. Kada je vozilo stiglo (polozio je voznju u medjuvremenu), preuzeo ga je i sutra dan nam poslao slike izgrebane cele desne strane (prilikom parkiranja u garazu). Pri tom nije uzeo kasko iako smo mu preporucili, posebno posto je nov vozac.

LOL, najtuznije u toj prici je sto je lik stariji, hajde da je neki klinac pa kao da razumes. Pomislis da je normalno da ljudi dobijaju neki wisdom kako stare, ali ima budala svih godista.

Sve u svemu posle dobijanja vozacke, prvo par meseci/godinu dana nesto polovno da moze da se Chuka pa posle nov automobil. A sto se tice ovoga sto si rekao da neko vozi po gradu 15min dnevno 10 god..., mislim da nisi u pravu, vise ces nauciti da se vozis po gradu posebno po dzungli kakav je BG nego da odes na neko putovanje van grada.

Slazem se da novopecenom vozacu treba dati polovan auto, nekako je Jugic tu idealan. Rokaj ga bato po parkingu, struzi bandere, nema veze, ima krilo da se kupi na svakom kiosku za 1500 din =)))

A moje misljenje je da voznjom po gradu vecim delom razvijas "agresivnu voznju", i nerviras se (kad te ljudi seku bez blama, ne jebu dva posto prvenstvo prolaza, trube kad se upali zeleno na semaforu, ljudi koji voze 30 levom trakom itd). Ne razvijas tu neko vozacko umece, vec uglavnom pocnes i ti da seces druge i vozis agresivnije. Ta agresivna voznja te nece spasiti kad budes morao da izbegnes neku prepreku u brzini, ili da naglo zakocis (ukopas auto) bez gubljenja kontrole, povratis kontrolu na kolima kad zimi dobijes "sanke" itd.

_facepalm__by_Chimpantalones.gif

Ti mi nisi jasan, ono sto sam rekao stoji za vecinu ljudi.

Kako ti zamisljas da postajes vozac?

Ides po sumi ubijas vukove, odes do cikice sa uzvicnikom iznad glave, zatim postrosis poen od lvlup-a na Driving Skill?

Polozis za B kategoriju?

Jedes pecurke, posle jedne postanes dobar vozac a posle druge pro driver + bljujes vatricu iz usta?

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Umece voziti zavisi od mnogih faktora, ali chinjenica je da shto si vishe za volanom, to bolje vozish zato shto dobijash osecaj gabarita svog automobila, vec znash kako vecina ljudi reaguje u odredjenim situacijama, imash vec neki sense kako funkcionishe saobracaj.

To sam najbolje osetio kada sam pocheo da vozim u Moskvi posle BG-a - u pochetku sam mislio da cu da poginem na prvom kilometru kako ovde ludachki voze, a danas vozim podjednako oshtro i trudim se (koliko je to ovde moguce) da se pridrzavam pravila. Jedno od osnovnih pravila voznje je da se stil voznje prilagodjava uslovima na putu, ali ako svi oko tebe voze 120 tamo gde je dozvoljeno 80, teshko da cesh ti jedini moci da vozish 80. Koliko puta sam u Moskvi proshao peshachki prelaz i nisam propustio peshaka zato shto sam video da ce kola koja idu pozadi da me poljube u dupe... A isto tako sam jednom machku sjebo zato shto sam vozio 100, a lik iza mene je bio na 20-ak metara od zadnjeg branika.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

vise ces nauciti da se vozis po gradu posebno po dzungli kakav je BG nego da odes na neko putovanje van grada.

vožnja po gradu i vožnja na otvorenom putu su različite stvari, treba znati i jedno i drugo. mnogo puta sam video vozače koji se super snalaze u gradu kako van grada prave potpuno početničke greške.

btw sere mi se od rasprava u kojima se veliča umeće vožnje, kao da je u pitanju nešto što umeju samo vrhunski primeri mužjaka, a ne nešto što može da savlada i trenirani majmun.

Link to comment
Share on other sites

pa ne prica on o reliju, prica o svakodnevnoj voznji po ulicama/na putu. svejedno, postoji procenat ljudi (relativno veliki) koji jednostavno ne mogu preko nekog tresholda skilla da predju. ko moj pokojni deda koji je vozio prelol, a nije tip lika koga boli kurac ili otaljava stvari. jednostavno ne vidi/ne konta/nije se dovoljno srodio sa autom. ili da utanacimo sta tacno znaci 'umece voznje' u tvom postu, ivane. ako je umece voznje da je kvacilo levo, a gas desno, onda dobro :tf:

a retardirani kamiondzija je gotivan za voznju jer je predatorski primerak muzjaka (ne u tvom smislu ivane, bear with me) koji se nece usrati od treme ako treba da se mimoidje na lol mestu i nece da stavi ruke preko face prior to udes, nego ce da odreaguje racionalno, a to je jedan od glavnih problema 90% osoba koje ne znaju dobro da voze.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...