Jump to content

Eto i mene u WoW-u


Nikae

Recommended Posts

Dok svi vi igrate wow par godina, ja cu tek sad da pocnem :)

Oni koji su igrali wc3:tft znaju me pod nikom Fallen)Blade.

Pre nego sto pocnem hteo bih da pitam, na koji server da idem sobzirom da me interesuje samo PvP i takmicenja?

I da, koja "rasa" je najbolja za PvE, odnosno brze levelovanje? (laku cu kasnije promeniti istu)

P.S. Ako neko ima link od WCG finals 2010, neka plz postuje link da vidim koje su "rase" koristene.

poz

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti je trenutno najbolja opcija da krenes na medium populated serveru,da ne cekas bezveze u queue dok ucis da igras.

Posto znam koliko traje queue na horde side,preporucujem ti da izaberes alijansu jer ces imati instant queue za sve battlegroundove.

Sto se odabira rase tice,svaka se leveluje podjednako brzo,samo Humani imaju dodatnih 10% na sve reputacije koje zaradis.

Za levelovanje su ti po meni najlaksi hunteri,dosta su dobri i za PvP kasnije,ako ih uzmes neces pogresiti jer huntera od svih klasa verovatno ima najmanje.

Dalje,cim pocnes da igras,u opcijama imas podesavanje tzv. keybindova,sto je veoma vazna stvar u PvP svetu,jer pritiskanjem npr. CTRL+1 trosis daleko manje vremena nego da klikces misom na ability pojedinacno.

Dakle,posto zelis da ucis,nebitno je na kojoj ces battlegrupi igrati,mislim da ti je jedino vazno da server nije pun i da je horde/alliance ratio izbalansiran.

I da se razumemo,da bi stigao do PvP nivoa za takmicenja,bice ti potrebno NAJMANJE godinu i po dana,ali ako si spreman da ucis/(nolajfujes :D) mozes taj nivo postici i mozda nesto ranije.

Sa srecom,vidimo se u Azerothu! :D

Link to comment
Share on other sites

Dobro došao. :)

Kao što reče Hyp, svejedno je kojom klasom ćeš da leveluješ, samo nemoj da leveluješ sa healing specom ako se odlučiš za healera. Sve klase manje-više isto leveluju, ali hunter, warlock i druid su možda najbrži. Ako ćeš ozbiljno da igraš, raspitaj se šta se očekuje u organizovanom PvP-u, jer PvP 1 na 1 praktično ne postoji u WoW-u, sve je timska igra.

Takodje ti preporučujem alijansu zbog bržiš queova za arene i battlegroundove. Ako imaš 20 evra viška, nije loše da napraviš lika na nekom PvE serveru (tu dakle nema world PvP-a), jer se tako brže leveluje, bez gankovanja (to je kada te ubijaju "na ulici", a često se dešava da gankuju mnogo veći leveli, a njima ne možeš baš ništa, pošto wow jako favorizuje levelovanje). Kada dodješ do max levela, onda možeš da transferuješ gde hoćeš.

Što se tiče rasa za PvP, MOŽDA goblin je trenutno najbolji, ali to je u wowu promenljiva kategorija, a racial specialty nisu stvari koje mogu da odluče igru, pošto će dobar igrač uvek biti dobar, a lošem ne mogu da pomognu raciali.

Takodje, balans klasa je stalno promenljiva kategorija i to se često menja, tako da ti preporučujem da pogledaš malo šta se od koje klase i kog speca očekuje u Areni i Battlegroundovima, pa da se na to osloniš.

'Ajde srećno, pitaj slobodno šta god da te zanima i javljaj nam kako ide. :)

Link to comment
Share on other sites

Na ovom sajtu mozes da pronadjes sve sto te interesuje,pocevsi od questova i npcova,do macroa i ostalih pomagala u igri.

Sto se odabira realma tice,preporucujem ti da pocnes na Aerie Peaku alliance side.

Apsolutno nije problem da krenes na high populated serverima,ali to umnogome onemogucava brzo napredovanje,zbog konstantnog sedenja u queuevima i kao sto rece Lurd,gankovanja.

Takodje,savetujem ti da se drzis Questovanja.To je tip levelovanja svog lika kod koga se levelujes radeci questove,odnosno zadatke koji ti razliciti NPc-ovi zadaju.

Elem,mozde da se levelujes i preko dungeona,sto ja koristim samo kad mi questovanje pomalo dosadi,i preko battlegroundova koje je trosenje vremena,osim kada je u pitanju weekend(takozvani Call to Arms).

Mnogo pocetnika imaju problema sa pronalazenjem lokacija za obavljanje questova pa koriste Quest helper.Quest helper je addon koji ne preporucujem,jer je dosta izbagovan,ali ti svakako moze pomoci.

Quest helper mozes downloadovati ovde,kao i hiljade drugih addona,tj. dodataka na tvoj UI(user interface).

Ovdemozes da pronadjes filmove vezane za WoW,pocevsi od levelovanja,do PvE i PvP aspekata igre.

Savet:ukljuci dobru muziku,instaliraj WoW,napravi lika po svom ukusu i gazi dok ne postanes High Warlord :D

GLHF.

Link to comment
Share on other sites

Idd kao sto rece Hyperion ... neki medium populated server i to PVE dok levelujes ... alijansa posto se manje ceka za que. Mada uvek kasnije mozes da se transfer i promenis faction ukoliko imas love.

Ne postoji najbolja klasa ... svaka je posebna na svoj nacin ... za levelovanje takodje se slazem hunter.

Za arenu i PVP pala ftw! (iz iskustva)

Edited by ElectR0cker

How much wood would a woodchuck chuck

If a woodchuck could chuck wood?

A woodchuck would chuck all the wood he could

If a woodchuck could chuck wood!

Link to comment
Share on other sites

Ja licno nikad nebi uradio ove predloge gore(nhf :* ).Ako oces da budes dobar PvP igrac,moras da igras na nekom serveru gde ima zapravo ljudi sa kojima mozes da se igras arene,ili u duelovanju da naucis neke stvari, sto recimo nije moguce na The Shat'ar rp medium populated realmu,gde bi dobijao instant que za BG's,ali opet tamo ljudi na trejdu i dalje govore anal [hearthstone] fore,em levelovanje nije brze (jes sad ste istripovali svi da se na pvp serverima konstantno gankuje pa ti treba 5 played dana da se digne lik,ma haajtee molim vas,samo ako rejdzujes kad te neko sa kosturskom lobanjom u uglu portreta otrese kao slinu pa onda izadjes iz igre,ali nista sladje nego kad ubijes protivnika svoj level na skil)em bi bio zaglavljen na serveru sa idiotima koje puca adrenalin kad ukucaju FOR THE HORDE , i morao bi da platis NEKOLIKO HILJADE DINAR's da pobegnes odatle ili bi postao kao oni.

moj predlog , idi na neki popunjen(sad ionako nijedan server nema problem sa cekanjem u redu,cata groznica je gotova) ,,poznat'' realm,gde mozes da vidis kako igra brdo dobrih igraca i kasnije da se igras kao covek sa njima bez da placas novce na prebacivanje likova faction change i ostale kurce palce.Rasa/klasa pitanje uradi sam,izaberi sta ti se najvise svidja i ne slusaj nikog po tom pitanju.

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Ja licno nikad nebi uradio ove predloge gore(nhf :* ).Ako oces da budes dobar PvP igrac,moras da igras na nekom serveru gde ima zapravo ljudi sa kojima mozes da se igras arene,ili u duelovanju da naucis neke stvari, sto recimo nije moguce na The Shat'ar rp medium populated realmu,gde bi dobijao instant que za BG's,ali opet tamo ljudi na trejdu i dalje govore anal [hearthstone] fore,em levelovanje nije brze (jes sad ste istripovali svi da se na pvp serverima konstantno gankuje pa ti treba 5 played dana da se digne lik,ma haajtee molim vas,samo ako rejdzujes kad te neko sa kosturskom lobanjom u uglu portreta otrese kao slinu pa onda izadjes iz igre,ali nista sladje nego kad ubijes protivnika svoj level na skil)em bi bio zaglavljen na serveru sa idiotima koje puca adrenalin kad ukucaju FOR THE HORDE , i morao bi da platis NEKOLIKO HILJADE DINAR's da pobegnes odatle ili bi postao kao oni.

moj predlog , idi na neki popunjen(sad ionako nijedan server nema problem sa cekanjem u redu,cata groznica je gotova) ,,poznat'' realm,gde mozes da vidis kako igra brdo dobrih igraca i kasnije da se igras kao covek sa njima bez da placas novce na prebacivanje likova faction change i ostale kurce palce.Rasa/klasa pitanje uradi sam,izaberi sta ti se najvise svidja i ne slusaj nikog po tom pitanju.

Ja sam više puta levelovao na high pop pvp serverima i to definitivno usporava levelovanje. Što se tiče ganka, usporava bar toliko što moraš da putuješ u zonu gde nema groznice. Što se tiče high pop-a, srećno sa čekanjem respawna mobova.

Naravno, nije to toliko strašno, ali opet. 2k dinara nije previše strašno da izleveluješ na miru, digneš profesije i usput se učiš pvp-u u duelima i BG-ovima. Posle možeš kao čovek na neki server tipa Maelstrom - high pop, dobar balans, mnogo dobrih igrača, insta queovi.

Slažem se i da je world pvp nešto najsladje što postoji u wowu, ali je to toliko, toliko retko da jednostavno ne vredi da zbog toga gadjaš high pop servere, jer se sve uglavnom svodi na nerd rage na /1.

Realno, najbolje je da se leveluje tamo gde imaš dobre drugare koji su dobri igrači, a da se igra u zavisnosti od sklonosti.

Link to comment
Share on other sites

Ja licno nikad nebi uradio ove predloge gore(nhf :* ).Ako oces da budes dobar PvP igrac,moras da igras na nekom serveru gde ima zapravo ljudi sa kojima mozes da se igras arene,ili u duelovanju da naucis neke stvari, sto recimo nije moguce na The Shat'ar rp medium populated realmu,gde bi dobijao instant que za BG's,ali opet tamo ljudi na trejdu i dalje govore anal [hearthstone] fore,em levelovanje nije brze (jes sad ste istripovali svi da se na pvp serverima konstantno gankuje pa ti treba 5 played dana da se digne lik,ma haajtee molim vas,samo ako rejdzujes kad te neko sa kosturskom lobanjom u uglu portreta otrese kao slinu pa onda izadjes iz igre,ali nista sladje nego kad ubijes protivnika svoj level na skil)em bi bio zaglavljen na serveru sa idiotima koje puca adrenalin kad ukucaju FOR THE HORDE , i morao bi da platis NEKOLIKO HILJADE DINAR's da pobegnes odatle ili bi postao kao oni.

moj predlog , idi na neki popunjen(sad ionako nijedan server nema problem sa cekanjem u redu,cata groznica je gotova) ,,poznat'' realm,gde mozes da vidis kako igra brdo dobrih igraca i kasnije da se igras kao covek sa njima bez da placas novce na prebacivanje likova faction change i ostale kurce palce.Rasa/klasa pitanje uradi sam,izaberi sta ti se najvise svidja i ne slusaj nikog po tom pitanju.

Pazi,ne mozes to gledati iz te perspektive.Kladim se da decko nece izlevelovati 85. kao mi,za 7 dana ili manje,nego 10 ili vise jer leveluje prvi put.Kontam da je problem novac,uvek je to i bio glavni faktor kod igranja ovog MMORPG-a,ali se meni definitivno vredi isplatiti da dam 2k dinara da bih levelovao na miru.Po pitanju gankovanja,ja uvek kad vidim hordasa na Frostmanu koji je low lvl,izgankujem ga.Uvek se vodim onim:"gank or be ganked".Iz perspektive pocetnika,ispricacu ti jednu zaista istinitu pricu,mada i ne moras da verujes.Krene moj drug da igra sa mnom na realmu cije ime nije bitno.Posto ja ne mogu da boostujem njega kao pocetnika 20 h dnevno,on mora da radi questove.Naleti hordas,izgankuje ga jednom,dva puta,deset puta,sto puta za nedelju dana i on decko izbrise igricu.Meni je to iskreno,debilno,ali nekom ce jednostavno dosaditi da bude gankovan 24/7.Decko NIKADA vise nije upalio igricu.Nikada.

Ti si u pravu,kad kazes da gankovanje nije toliko rasprostranjeno,ali to je na low lvl realmima.Uzecu o5 primer Frostmana,gde je uz 10k igraca gankovanje neminovno.Izbor mu je:low/medium PvP server,gde on shvata da postoji gank,ili da ode na PvE i bere cvece na miru.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima puno na odgovorima, poslusao sam vase savete.

Otisao san na server FrozenWhisper, sobzirom da sam rekrutovan preko "invite friend" imam +300% exp, i stalno igram sa jednim ortakom (sa tim sto me je rekrutovao).

Naleteli na nekog svedjanina koji iz cista mira hoce da nas bustuje u nekom dungenu, tako da sam odma zakucao na lvl 20, i sad cekam da svane da trknem do prodavnice da uzmem igricu posto trial je samo do lvl 20 :P

IGN: Nikae

Tauren/Druid

;)

Link to comment
Share on other sites

pozdrav nikae, i ja od skoro igram na retail mada igrao sam dugo na private serverima tako da nisam bio bas noob kad sam pocinjao ;)

vidim uzeo si druida, i ja igram tu klasu isto i samo PVP, trenutno imam 1800 rating u 2v2 nije lose za prvi put na retailu heh ;)

mada nisi trebao hordu, jer na 85-om lvlu trebace ti neki starting gear za arenu, a za to je najbolje farmovati honor, medjutim u hordi cekas nekih 15-tak minuta queue dok je u alijansi instant, kao sto je vec receno, al dobro...

ja igram resto atm, ali preporucio bih ti da igras ferala jer je trenutno jedan od najjacih dps u igri i moze da se uklopi u svaki bracket 2v2/3v3/5v5 .. i da takodje najbolji je feral za levelovanje, i think

Edited by SrdjanO
Link to comment
Share on other sites

A i ti. Dosta više lajfovanja, vraćaj se igri. Iako mi je neobično drago zbog dulioovih wallova i novih smislenih forumaša, ovaj forum nije isti bez tvog nerd ragea.

iskreno zaista nisam pri parama atm a ne znam ni kada cu biti jer ce mi stici i kazna od najmanje 10k din jer su me smorili saobracajci u nekoj selendri sad za vikend :D i naravno sam cu morati da skupim te pare da platim :D

@topim da ne bude skroz fial

sve je dobro dok ne trazis srpski gild! :D

Link to comment
Share on other sites

iskreno zaista nisam pri parama atm a ne znam ni kada cu biti jer ce mi stici i kazna od najmanje 10k din jer su me smorili saobracajci u nekoj selendri sad za vikend :D i naravno sam cu morati da skupim te pare da platim :D

@topim da ne bude skroz fial

sve je dobro dok ne trazis srpski gild! :D

a sto? ^_^

Link to comment
Share on other sites

a sto? ^_^

Ukratko, zato sto su dobri srpski igraci odavno "uhlebljeni", lepo im je tamo gde su i nemaju nameru da odlaze samo da bi bili sa Srbima u nekom gildu.

Osim toga, zvuci cudno, ali je tako, ljudi se uglavnom kace, zickaju pare ili misle da su zvezde i glavni, tako da je drama uglavnom dominantni faktor u srpskim gildama.

Naravno, postoje izuzeci, ali ni ti izuzeci, koliko znam, ne primaju samo zato sto si Srbin, vec traze i igracke kvalitete.

Ali, sto kaze Morte, zivot je najbolji ucitelj. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako leveluješ druida, leveluj ferala.

PvP server for the win. Gde ćeš da plaćaš 20 eura posle za transfer samo da bi izbegao da te neko, negde, jednom u 3 dana, gankuje par puta?

World PvP, pritom, je extra zabavna stvar, pogotovo ako imaš stealth.

vidim uzeo si druida , i ja igram tu klasu isto i samo PVP, trenutno imam 1800 rating u 2v2 nije lose za prvi put na retailu heh ;)

Druid...

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

Kod Dk-a jedino što treba da se sredi je jebeni NS. Sve ostalo je manje više u redu... Veliki je problem pet, crkava u sekundi, amz koji je maltene beskoristan, pet summon bug, slaba pokretljivost u odnosu na druge melee klase. To je moje mišljenje, možda se neće drugi složiti sa tim ali... Dmg koji pravi warr ili feral su neuporedivo bolji nego dmg DK-a (ovde ne govorim o total dmg i battlegroundu kad raširim boleštine po mapi i gledam sa gy kako tickuje sve redom) nego o single ili dbl target dmg-u.

@CAPMA koju klasu igraš trenutno, ako je DK kaži mi da li igraš frost ili frost dw, zanima me da li je kao što pričaju na AJ konkurentan sa UH? BTW, Happylepsija se ponovo navukao na WoW, igra maga na Auchindoun-u.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...