Jump to content

Da drvimo malo o Cataclysmu ovde


Lurdusami

Recommended Posts

stajnman:

ma da, nego ne kazem da mi nesto sad konkretno nije jasno, nego mi je majnd bogling taj level jer ne znam ni subt tree dobro, a kamoli jos da uporedjujem sa ostala dva i to jos u praksi, pa plus uz sve te skracenice i poredjenja sa ostalim klasama od kojih znam da warlock moze da me fearuje, a da paladina necu ubiti dok mu ne dodju drugari [:D]

bre:

sto je shadow dance tolko kul? mislim, znam sta je, al sto je toliki faktor? pada mi na pamet jedino ako se zajebes pa te uvate nesteltovanog...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao sto roche Mohi pola skillova je iz stealth-a , a taj ShD ti dozvoljava ako se namestis lepo , da odradis ambush > eviscerate >ambush>ambush sto po nekoj slobodnoj proceni skida 50% helta bilo kojoj klasi . E sad ja sam ispljuvao subt spec zato sto su sanse jako male da ces na nekome da upalis ShD sa full energy i jos manje su sanse da ces uspeti svih 6 ( 8 sekundi sa glyphom ) da bijes nekog , sobzirom da maltene svaka klasa ima dovoljno spellova da moze te kajtuje i da bezi , jednostavno svaka klasa moze ti upropasti jedini izvor velikog dmg-a bez neke vece muke :P To sam rekao i za backstab , pa treba stici nekog , pa ga usporiti , pa otici iza njega i udariti backstab a u danasnje vreme kad svaka klasa ima slow ability , jako je tesko biti iza bilo koga [xx(] Spec radi , daleko od toga da ne moze da se igra , problem je sto previse stvari treba da se sklopi da bi subt rogue radio dobar dmg . Dok kao muti maltene mozes se igras kao warrior , popalis sve cd's i bijes i bijes i bijes kad je frka blind / vanish / sa recuperate pa opet sve ispocetka .

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

E, i ja sam baš juče uzeo da pičim muti po BG-ovima.

I ono, dobar je trip pošto stvarno ima veći burst damage i zato što envenom ignoriše armor, pa mogu i plate-ove da izcritujem kao clothove... Ali brate, nerviralo me čekanje na 55 energy mutilate, ne mogu da vam opišem koliko. A tek kada naletim na huntera ili frost maga, koji me cc od jutra do sutra i ako su mi sprint/vanish/clos na cd-u nema boga da ih stignem ako nisu baš baš nubine. Ali totalno kapiram kako muti može itekako da bude bolji u 3na3 i 5na5, kada imaš support od nekog hilera/dispelera, pa možeš nekome da se nakačiš za vrat i da ga dps-uješ celu partiju.

U suštini, sa istom opremom mutilate (oba udarca zajedno) mi krituju ukupno oko 12-14k, zavisno kolki je armor toga koga bijem. Backstab u sub-u krituje oko 10-11k, opet zavisno od armora, ali košta 15 energije manje + ne zavisi od garrotea i rupturea za bonus energy regen, pa mogu znatno češće da ga spamujem. Positioning ume nekada da bude problem, ali za sada mi generalno uvek podje za rukom da prodjem kroz protivnika i raspalim ga backstabom.

Jako mi je čudan i taj warriorski mentalitet mutilatea. To jest, kada si se našao u fajtu koji ti ne odgovara, teško da ima šanse da pobegneš, te moraš da se tučeš i da se nadaš da ćeš pobediti, pa šta ti bog da. :]

E da, jesam li ja jednostavno ćorav ili oni to ladno nisu ubacili mutilator 1.8 speed offhand dagger za vicious gladiatora?

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

Pobogu, pa pola skilova ti je "requires stealth" ... u do the math ...

Zamisli otvoris maga sa chipshotom i odma mu bacis garote pa onda ambush ...

to znam, nego sam mislio da je neka od onih stvari sto vi pametni znate, a ja ne znam, tipa "ako uzmemo kurac palac logaritam i procente u obzir plus ko sto znamo da kad je shadow dance ukljucen, kurac se stackuje sa palcem, pa jos i to da shadow dance counteruje spellove (sto ne pise, ali radi), dobijamo da, ako je crit rating iznad kurca, shadow dance predstavlja jedan kul skil"...

ko ono spor dagger u mh, brz u oh, meni bi to palo na pamet mozda posle pet godina igranja, a verovatno ni tad.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi imas 15 sekundi overkill kad izadjes iz stelta , mozes da spamujem muti koliko 'oces energy se puni ki blesava , jedini problem muti-a je frost mage , mada i sa njima izadjes na kraj samo moras da iskoristis maltene sve cd's . Sa huntardima neam problema , disarmujem ja to cim vidim i izivljavam se koliko mogu , a sobzirom da koliko sam primetio 90% huntarda igra SV spec , narodski receno kajt spec , vrlo je moguce da 1v1 huntard dobije muti rogica kad se jos malo digne resi na gearu .

Backstab kosta manje 15 energy ali , kad backstab crituje ti dobijes 2 combo poena , muti u 99% 3 combo poena plus 1 uvek ostane posle envenoma tako da recimo za 5 combo poena to bi izgledalo manje vise ovako :

Muti = 55 energy za 5 combo poena ti trebaju 2 = 110 energy

Backstab sa talentima = 40 energy za 5 combo poena ti trebaju minimum 3 = 120 energy- pod uslovom da 2xcrita

Znaci sto se tiche generacije combo poena Muti je bolji , ali ima druga strana medalje , to je kad si na 0 energy recimo brze ces da docekas opet backstab/hemo/sinister nego muti , ali zato muti kad udari , udari jako :P

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Od kad je cataclysma izasla ni jedan put me warior nije solo ubio niti me je skinuo ispod 50% helta , ne znam o cemu pricas , kad upalim cd's warrior moze da sanja da ce me ubije a 5 combo points envenom + cold blood +1400 mastery trinket = 30k envenom , tad warrior shvati da moze me povuche za pishicu i pocne da panichi . Jedina klasa koja moze solo da me bije je feral sa idiotskim tickovima .

Edit : Obrazlozicu ti - kad sapujem warrior sa 2/2 blackjack on me sledecih 8 sekundi bije za 80% manje , znaci umesto da me udari 15k , on mene udari 3k , kad prodje blackjack upalim http://www.wowhead.com/spell=74001 50% me manje bije +trenutno 16% sa resi = 66% manje , kad i to prodje disarmujem ga , kad i to prodje imam evasion gde dodzujem maltene 2/3 , pritom na meni svake 3 sekunde tickuje heal od 5200 , i konstantno dmg reduction od talenata za 10% , i na kraju i ako ga nisam jos uvek ubio , sto je malo verovatnoca , mogu blind/vanish pa full KS ....

Edited by Breeee

PVP = Player VS Pillar

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam Breee o kakvim ti Warriorima pricas, el oni stoje u mestu i glume Target Puppet? :))

Od prilike mi je jedan rogue uradio kao sto je bre pisao gore, medjutim, kada je istekao disarm, taj rogue je umro za 5-7 sekundi.. Dakle bio sam disableovan jedno 10-12 sec sigurno..

Edited by Coyote

oGvh0q0.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja isto nemam nekih problema sa warriorima osim ako me ne napadnu dok sam izvan stealtha ili ih usere 15 critova za redom. Evasion, dismantle, ovaj novi cd što smanjuje fizički dmg, backstab koji im usporava attack speed za 20%, openeri koji im smanjuju armor za 50%, bleedovi i lečenje od recuperatea su sve mnogo dobre stvari koje warrioru dolaze glave, bar iz mog iskustva.

Jedina klasa od koje sam u poslednje vreme pobegao u 1na1 je bio neki prot paladin od 150k hp-a koji je nanosio dovoljno dmg-a da moj recuperate to nije mogao da prehila, a primao suviše malo da bih ga na vreme ubio. :]

Backstab kosta manje 15 energy ali , kad backstab crituje ti dobijes 2 combo poena , muti u 99% 3 combo poena plus 1 uvek ostane posle envenoma tako da recimo za 5 combo poena to bi izgledalo manje vise ovako :

E, to jeste istina, ali fora kod suba je što imaš onu talenat auru koja daje tebi i celom raidu +5% crita i koja ima (sa jednim poenom) 33% sanse da pri svakom critu koji bilo gde napravi neki od likova u mom raidu na mom targetu stvori 1 combo poen i to koliko sam izvalio nema neki značajan cd.

Tako da, osim ako se ne duelujem sa nekim, maltene non stop dobijam combo poene ,,niotkud" (tipa, blejim u stealthu i gledam kako se pune kombo poeni na bilo kome koga sam targetovao). Kapiram da će to ređe da radi u areni, ali opet i to zavisi kol'ko ti sa kojima sam u timu često krituju. Živ bio pa video. :]

992619-1.png?1283329057
Link to comment
Share on other sites

Samo iskren savet svima koji planiraju da farmuju heroike preko LFG da isti ne koriste u periodu od 15-22h jer tad ulaze raznorazni XXX kojima nije mesto ni u YYY a zasluzuju da gore u ZZZ. U ostalim vremenskim intervalima igrica radi normalno.

So when you fall to the ground,

And finally get back to reality, and no one else is around,

So tell me how does it feel to be the enemy?

Link to comment
Share on other sites

to znam, nego sam mislio da je neka od onih stvari sto vi pametni znate, a ja ne znam, tipa "ako uzmemo kurac palac logaritam i procente u obzir plus ko sto znamo da kad je shadow dance ukljucen, kurac se stackuje sa palcem, pa jos i to da shadow dance counteruje spellove (sto ne pise, ali radi), dobijamo da, ako je crit rating iznad kurca, shadow dance predstavlja jedan kul skil"...

ko ono spor dagger u mh, brz u oh, meni bi to palo na pamet mozda posle pet godina igranja, a verovatno ni tad.

Pa daj nemoj srati sad, pitao si cemu to sluzi osim "kad te navataju van stelta", a to apsolutno nije skil koji sluzi kad te navataju van stelta vec kao sto sam gore naveo za napad.

Sad ne znam dal si srao ili nisi skapirao kako funkcionise shadow dance. Kad ga upalis mozes bacati skilove koji zahtevaju stealth dok god je on aktivan.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne cini mi se beznacajno, nego sam skontao da je filing postova u fazonu da ne mos nista bez toga...al dobro, ja nisam igrao endgame pvp koji traje dosta duze od seventiesh pvpa, tamo je dovoljno raditi samo awesome dmg output u toku dve sekunde otprilike, pa to taktiziranje ne dolazi do izrazaja. kad izlevelujem, verovatno cu i ja plakati za shadow danceom:) al jebiga, nemam tu perspektiva kad nisam been there done that...

btw, jel se vama baguje "skull of gul'dan" kvest u felvudu? prvo dobijes da ubijes onog demon huntera, onda ti on pokaze fajt izmedju artasa i ilidana i sledeci kvest je da pokaze kad ilidan uzima lubanju. i on pokrene onaj projektor i stojimo tako ja i lobanja pola sata i nigde nema ilidana. klikces po lobanji, trcis okolo, izlazis i ulazis u projekciju, abandonujes kvest pa uzmes ponovo, logautujes se, pa udjes, abandonujes, logautujes, pa udjes, nista...trazio sam po netu i nikom se izgleda ne baguje...a kul je kvest lol

edit: nevrmajnd, proradilo posle par puta

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...