Jump to content

Balance 101


Recommended Posts

sentry moze da se baci u djubre kada terran ode na brzog thora ( a to je po meni glavno oruzje tossa u early/mid game-u)... igram zerga... ali BOLESNO je... ja dok izvadim ultraliska, sentriji su umrli "prirodnom smrcu" :P... terran vadi thora najopustenije... mule naprosto tera terrana da proba all in (koji nije jebeni all in, zato sto mu income pisha sa mule-ovima)... banelingu ne bih menjao cost 75/25 je po meni fer, ali ako baneling umesto 0.5 zauzima 1 populacije to bi bilo zanimljivo (ako sam preziveo roach 2 populacije, prezivecu sve :D)

glavni i najveci problem u igrici vezano za terrana je scv koji popravlja i ima low priority... to je idiotluk :/ bolje bi bilo da thor ima manji prioritet od scv-a u toj situaciji...

a sto se tice storma, ne znam... nerfovan je jako u odnosu na sc1 i ne bih voleo da ga nerfuju jos vise... hico mi je jendom davno rekao: "nikada neces imati dovoljno mane za sve moje wave-ove"... znam da me outmacrovao, ali hico je HICO! :D

Edited by Sarma
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. Da mule donosi manje minerala ( 1 mule = 270 minerala ). Problem je kad terran pushuje marinci + scv ili marinci + thor + scv i onda terranu izgine jedno 10 scv ,a toss-u izgine jedno 5 proba onda terran ima i dalje dobar incoming ,ako ne i veci od toss-a..

Koji je ono game bio kad je toss ubio terranu skoro sve scv-e, da bi ovaj iz bave bacio jedno 6 mula i imao veci income od tossa koji ima 2 baze sa punom saturacijom ^^

Necu da komentarisem balans, ne verujem da je uopste neka velika razlika izmedju jacine pojedinih rasa. Mozda sam zastareo nisam igrao odavno pa ne znam novije nerfove tossa :D

Ali kad gledam strim i vidim kako MM(M) kugla kite-uje i ubija sve pred sobom dok se povlaci jer je slabija skenjam se...

Link to comment
Share on other sites

@Sarma: mislim da grešiš što se tiče prioriteta napadanja. Meni je logično da prioritet ima protivnička vojska pre nego SCV na a+move. Ubijanje SCV-a koji popravljaju zahteva malo micro-a, a i u tom slučaju bi pomoglo da SCV ima prioritet, ali možda u nekim drugim ne bi - pa bi se neki igrači opet žalili na to.

Link to comment
Share on other sites

Bacite pogled na ovo. Priča o balansu sa Blizzcon-a. Video ima 4 dela, ovo je prvi:

U drugom delu baš dosta pričaju o balansu PvT, i o stormovima. U principu je zaključak da terani imaju prednost early game sa MM/stimpack push, ali takođe da mid/late protos dobija na prednosti baš zbog stormova i buffa u energiji koji su HT dobili.

Posle toga ide Q&A deo, isto dosta zanimljivo.

Edited by 3MAJ86
Link to comment
Share on other sites

Moze par pitanja u vezi storma.

1 Da li storm ostecuje i tvoje jedinice ako ides preko njega

2 Ako bacis 2 storma na isto mesto da li ce biti i duplo veci damage

3 Da li storm skida odmah energiju ili zavisi koliko je jedinica dugo pod stormom

4 Ako skida odmah koliki je damage a ako skida u zavisnosti od vremena pod stormom koliki je maximum damage

5 Sta je najbolji kombo protiv terana mmm (mislim sta praviti uz storm posto kosta mnogo gasa)

Link to comment
Share on other sites

@Sarma: mislim da grešiš što se tiče prioriteta napadanja. Meni je logično da prioritet ima protivnička vojska pre nego SCV na a+move. Ubijanje SCV-a koji popravljaju zahteva malo micro-a, a i u tom slučaju bi pomoglo da SCV ima prioritet, ali možda u nekim drugim ne bi - pa bi se neki igrači opet žalili na to.

radilice mi blokiraju linge, imaju low prio, thor ne umire nikada... mikroisem... gine mi bog otac jedinica... ubijam par radnika... stizu mulovi sa neba... agonija :D jedino iole dobro resenje koje sam pronasao je fungal... mislim da se niko ne bi bunio sa radilica uvek ima high prio (cak i kada je na mineral lane-u dok mirno kopa), osim ako tvoje radilice nisu u pitanju :DDD

Link to comment
Share on other sites

1 Da li storm ostecuje i tvoje jedinice ako ides preko njega

2 Ako bacis 2 storma na isto mesto da li ce biti i duplo veci damage

3 Da li storm skida odmah energiju ili zavisi koliko je jedinica dugo pod stormom

4 Ako skida odmah koliki je damage a ako skida u zavisnosti od vremena pod stormom koliki je maximum damage

5 Sta je najbolji kombo protiv terana mmm (mislim sta praviti uz storm posto kosta mnogo gasa)

1. Da

2. Ne (ali ako bacish jedan pa posle 5 sekundi drugi na isto mesto trajace duze logicno)

3. Skida Damage Over Time znaci za vreme trajanja ukupno skine 80

4. pogledaj pod 3

5. Bog ce ga znati :D kerijeri! :tf:

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

hm, to jeste. Doduše, ne mislim da je 1 scv problem :) Problem je kada ih ima bar 5-6.

Mada opet, to zaista ne mogu da znam jer ne igram protose.

Ti kad okruzis thora radilicama koje ga opravljaju, ziloti se recimo baguju, ne mogu da dodju do thora, a nece da tuku radilice i onda trce napred nazad. Kad pokusas da mikrujes radilice koje aktivno opravljaju thora, one se podvuku pod teksturu thora i ja svaki put kad kliknem na radilicu koja je cak ispred targetujem thora. U tom trenutku svaki misclick znaci jednog mrtvog stalkera kojih imas 3-4 maks sa par zilota u tom trenutku.

I uvek je dobro ubiti radilice prvo, tako da je nedvojmivo bolje da radilice imaju veci prio.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ma thor je djubre... tier 2.5 kao kolos... kosta kao kolos... speed kao kolos... hp vise nego kolos (da ne govorim da je 150 shielda + 200hp)... range +1 u odnosu na kolosa... dmg duplo veci nego kolos... ispaljuju jedan iz dva cannona istovremeno, drugi dva zraka... (ok kolos przi sve u nizu, ali jebeno ne moze da gadja air, dok thor ima AOE i 10 range-a)... isto armora kao kolos... pravi se 15 sec krace nago kolos... isto populacije zauzima kao kolos (isto "mesta" zauzima u dropu)... velika prednost je sto kolos ignorise high ground prilikom kretanja i to stoji) ja sam svestan da je poredjenje ovog tipa neukusno... nije poenta napraviti igricu kao wc2 u kojoj je footman = grunt, samo se skin razlikuje... mene samo zanima ZASTO je kolos HUGE i moguce je jako pisanje po njemu sa air/air jedinicama... dok je thor mica mala koja se pritom vrlo lako popravlja dok seje smrt... i dok ti sa vikinzima apsolutno ponistis protoss-a, on bi trebao da zealotima (zato sto bi zilot TREBALO da kanteruje thora) da odradi svoj deo posla... ali KAKO, ako su tu radilice??? dobrom terranu je backup plan = MULE, boli ga kurac za radilice :D ... i dok zealotima radis sumanut micro izgubio se i vreme i vojsku i zivce (a sta tek ja da radim sa lingama??? focus fire na radilice???) magic box je sjajan izum ako je thor solo, ako nije meni se i dalje cini da je infestor jedino resenje... da sam toss probao bih verovatno feedback iako sam svestan da je beskonacno resursa u pitanju i da ako popijem jedan EMP mogu da izadjem iz igre posto GG napisati necu sigurno... idra :DDD

Link to comment
Share on other sites

feedback skida samo pola thora jer ima 400hpa i 200 mane tj bolje reci imao je jer su skoro dodatno sjebali pricu tako sto su ukinuli mana bar thoru i jos necemu zaboravih cemu sad.

#edit koruptoru

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@sarma : izgovor je navodno sto colosus moze da ide po klifovima a thor ne moze, pa daj da ga napravimo 10x jaceg :) a air gadja i na klifu pa je nekako svj :) cak i missile turet ubija kolosusa sto je smesno. sto se tice tog fast thor rasa mislim da svaki iole prosecan toss moze da se odbrani jer 5 marinaca nisu problem a toru extra dmg pravi immortal ili 2 koji sigurno izadju dok se on doseta. stalkeri ubiju radilice i gg. Mislim da je tor vise op protiv zerga jer ne znam adekvatan counter a da ga ne pojedu ostali delovi vojske, marinci,tenkovi ili vikinzi :)

~~

Link to comment
Share on other sites

5 Sta je najbolji kombo protiv terana mmm (mislim sta praviti uz storm posto kosta mnogo gasa)

standard protos t1 + immortali.

mislim da protosi jos uvek nisu skontali koliko su immortali efikasni protiv terana za late early -> mid.

A radilice bi zaista trebalo da imaju agro prednost cim krenu da repairuju nesto sto je fokusirano ( ne a+click).

mislim, sa dovoljno radilica koje se baguju ispod teksture jednostavno je nemoguce efektivno ih pobiti sve.

repaircraft. ko prva partija vs slayersboxera danas. iako je eligible taktika.

Link to comment
Share on other sites

hoces da kazes da kad fokusiram junit da on napada scve? :D

odlepio si brate :D

hahaha, iskreno jesam. nisam to 'teo da predlozim :D

poenta, moraju da dodaju agro repairu, inace tipa 20 scva koji repairuju expo sa cannonom bez nekog storma je ubistvo

imortali su dobri protiv maraudera ali nikad ne mozes da ih izvuces dovoljno sem ako nije allin push

ja proteklih 10ak partija uopste nemam problem, nisam izgubio ni jednu early-mid.

2 gw-a, i odma robo. 2 stalkera i zelota i za dve bubice za ff

i 2 immo

imam 5+ repova. cekam da izgubim : >

jedion je opasno ako ovaj odradi pure marine push, ali to se resava dobrim scoutom.

@ Freemen

mislim da ne pricamo o istim imortalima :> moji se prave sa jednom gradjevinom robo, u kojoj iovako svaka jedinica zlata vredi vs terrana. nema nikakavih tehnologija i stajaznam.

Link to comment
Share on other sites

Jao da sjebah se. Mislio sam da pricas za high templare. Ispravicu gore da niko ne vidi :) E da immortali su ok al kad imas malo vecu vojsku jebe ih range pa samo trce iza i ne pucaju tako da ih koristim cisto kao odbranu od early pusha dok ne izadju colosusi i onda vec odlucim ocul da pushujem il da expandujem.

Edited by SER_Freeman
Link to comment
Share on other sites

Pogledaliste vi onaj video što sam ostavio linak?

Slično pitanje je neko postavio, doduše ne za kolose vs thor, već ultre vs thor. Isto je bilo, zašto u makljanju 1 na 1 obavezno thor pobeđuje, a plus je i anti air. Odgovoreno im je da jednostavno nisu te jedinice pravljene da budu bliska kopija jedna drugoj, i da thor treba da pobedi 1v1 protiv ultre, jer ultra ima drugu namenu. Isto tako i kolos.

Pogledajte video, stvarno su dosta toga objasnili oko čega se mi ovde prepucavamo.

Link to comment
Share on other sites

1.Da

2.Ne

3.radi 10dmg/0.5s

4.max 80dmg

5.to je vec advanced za mene...neka se javi neki über-pro, necu da popijem flejm jer sam noob... :)

edit: wow...ja se izvinjavam...poslednji post na strani 3 sam video kao najnoviji...nvm... >_>

Edited by cowssaymoo

[#10211] You may only use up to 0 images in your signature. <3

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...