Jump to content

Balance 101


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Donekle bih se slozhio sa Pejom i Mohijem. Stvarno fale protossi na gsl-u. Ali opet razmishljam da mozhda tek treba da se pojavi neko sa vecim skilom ili boljom taktikom. Toss nije slaba rasa, to je sigurno. Ali mozhda treba neki pech da se neshto promeni. Jendo je sigurno! Igra je tek pochela. Cheka nas josh pecheva za pochetak u Wings of liberty. A gde su josh dve ekspanzije i nove jedinice koje idu uz njih?? A da ne govorimo o 51.237 pecheva koji ce da izadju u medjuvremenu ili posle tih ekspanzija??? [;)]

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

poenta i jeste u tim pecevima, ko igra od bete zna da su protose samo sjebavali iz peca u pec. Poslednjim promenama su poprilicno ogranicili broj taktika na koje P moze da ide i samim tim favorizovali zergove i terrane bez mozga da masteruju 1 strat kojim ce da ih gaze. Retko kad sam imao priliku da vidim da i 1 terran ne ide MMM+ghost ili da zerg ide na ista drugo sem gomile linga+muta u 1 ili roach/hydra u drugoj varijanti.

~~

Link to comment
Share on other sites

Ma razumem te ja u potpunosti... i slažem se (donekle) sa tobom...

Ali mi se čini da će biti dobiti dosta nerfovanja na račun protosa: http://us.battle.net/sc2/en/blog/1136961

Ako iz Blizzarda budu gledali samo GSL onda sam kao Protoss za sada siguran, ali ako budu hteli da zarade novac, napraviće Starcraft 2 da bude ravnopravan za prosečnog igrača. Ne za nooba ili top 16. A onda će gledati statistiku.

Link to comment
Share on other sites

Ko god da je rekao da je razlog zasto nema tosa u top 4 u GSL-u, zato sto nema igraca koji uopste igraju protos-a.

gledajte i klimajte za praznima argumentima:

GSL1

42% Protoss 27

33% Terran 21

25% Zerg 16

http://www.starcraftinfo.com/gsl/season_1/stats/

http://www.starcraftinfo.com/gsl/season_1/results/

GSL2

31% Protoss 20

45% Terran 29

23% Zerg 15

http://www.starcraftinfo.com/gsl/season_2/stats/

http://www.starcraftinfo.com/gsl/season_2/brackets/#finalSets

GSL3

edit: da da to i ja mislim u neku ruku.

u neku drugu, metagejming stil igre, se uvek menja. :> od toga najvise svasta zavisi :)

Edited by Knocknock
Link to comment
Share on other sites

Ma meni se čini da samo oni 'kupuju' opravdanje, kada izgube od terana, tvrdnjom da na GSL-u slabo ima protosa u kasnijim fazama takmičenja :).

A na 'logic fail' mogu samo da se nasmejem. Kao što rekoh, vi biste igru koju igra ogroman broj ljudi balansirali na uzorku od par stotina igrača (koliko ih već učestvuje u GSL kvalifikacijama ne znam ni ja tačno). A neko je napisao na prethodnoj strani da su neki od igrača rekli protoss igrači za sada nemaju dovoljno skilla.

Zašto neko od komentatora ili pro castera barem ne provuče priču da su protosi možda up? Samo ljudi po forumima kukaju na to, jer otkud znam, valjda očekuju da konstantno imaju 90% pobeda na ladderu. Guess what, i najbolji igrači imaju približno 50% bez obzira na rasu koju biraju.

Link to comment
Share on other sites

Jes' zahebo sam se za GSL1. Znam da je NEXGenius dobio neki turnir. Blizzcon možda? Mrzi me da guglam sada, na poslu sam.

Samo pogledaj statistike. Procenat ide u korist protossa u PvT, i nemoj da budeš drzak da mi govoriš 'da prekinem'. Idu mi na živce svi koji kukaju 'terran is OP' bla bla bla... pa da je OP svi bi igrali samo terrana ffs.

Videćemo šta će sledeći patch da donese, ali više očekujem neko balansiranje u ZvT matchupu. Videćemo, nisam milan tarot.

edit: jes' Blizzcon. http://www.sk-gaming.com/content/31031-NEXGenius__wins_BlizzCon_SC2_Grand_Final

Izvinjavam se na ogromnoj grešci.

ne bi svi igrali terrane... neki imaju i selfrespect... ja prelazim na toss-a... zerg vise nije ultimativno najslabije djubre po kome svi pisaju... gde je tu izazov :P

Recimo da cu pre verovati noniju i ostalim top protosima koji kazu da je problem manjka protossa u gslu skill igraca a ne balans nego tebi koji statistike iz diamond liga, blizzon, mlg, i generalno sve osim gsl-a poredis sa silver ligom.

pricate o potpuno razlicitim stvarima... naravno da im manjka skill... zato sto treba jebeno duplo vise skill-a za toss-a nego za terran-a... da je thor huge jedinica koja moze da se ubija fenixima dok on puca samo na zemlju, falio bi skill i terran-ima :P

Offtopic: Idra je odlicno odigrao prve dve sezone, a trecu ce po svemu sudeci silovati.

Ja ne znam kakav je to balans kad svaki drugi teran na gsl-u ide 2rax allin i njegove varijacije :D

Po meni tos ima ima kombinacije koje jednostavno mogu da pregaze sve pred sobom, jedini problem je sto su, poput carriera, underused, kao sto je bilo sa zergom dok ljudi nisu provalili da muta baneling siluje sve.

o da... idra je premocan igrac... monstrum bez obzira na prethodne plasmane...

Već sam negde napisao: voleo bih da vidim Foxera koji, po meni, ima najbolji micro koji sam video, da igra protosse. To bi bio show :)

failovao bi vrlo brzo... zaboravio bi da napravi gas :P

objanicu ti zasto je ovo logic fejl :)

protos nije od bete UP i ljudi su u startu krenuli da igraju sa rasama koje su im drage...ovi proovi ne menjaju rase tek tako pa da sa svakim pechom uzme naj OP rasu, nego cuti i igra svoju igru, a vremenom ce se stvoriti i taj balans

eto... ne moze krace i jasnije... naravno da bih izgubio prvih 100 partija sa terran-om u diamond ligi... ne bih mnogo ni naucio... ne bih znao sta se desava... ako zelis da predjes na drugu rasu treba ti potpuni reset, nov acc, 10k replayeva i reset mozga ;D a sve to vreme u glavi cujes zvukove: "picketino presao si na easy mode" :P

Dobro... znači smatraš da je recimo Protoss UP i misliš da će svako izgubiti partiju ako izabere Protossa?!? Ima li to veze sa mozgom :D

Moje mišljenje je da je Protoss dovoljno dobar (zato i igram sa njim) ali isto tako su i Terran i Zerg dobri. Zapitaj se: ako ti je Protoss UP a ti igraš sa Protossom, možda si ti u stvari UP?!? ;)

NE... smatra da je protoss dovoljno dobar da se gajbi igras... ali NIJE dovoljno dobar da osvojis najznacajniji turnir na svetu...

Link to comment
Share on other sites

imam 1 vic za tebe, Vozi mujo autoputem u kontra smeru i slusa radio gde spiker kaze "ljudi pazite se jedan glupak je skrenula i ide suprotnom trakom cuvajte se" a on kaze "e moj spikeru, ja ih vidim na stotine". nhf ali pricas gluposti i po tvome bi protoss trebao da se oslabi vs terrana?....

~~

Link to comment
Share on other sites

Ma sta ti je pobogu, pa isti kurac igrao za 87k $ ili diamond ligu ...

pritom postoje mehanizmi da se igrica ujednaci i za silver i za diamond i za pro... zato se zealot pravi duze i nerfovan je VR... smanjivanje range-a za EMP njima nije ni plus ni minus... ne koriste ga... da ga koriste ne bi bili u silveru 100%...

Link to comment
Share on other sites

pritom postoje mehanizmi da se igrica ujednaci i za silver i za diamond i za pro... zato se zealot pravi duze i nerfovan je VR... smanjivanje range-a za EMP njima nije ni plus ni minus... ne koriste ga... da ga koriste ne bi bili u silveru 100%...

So true. Mada ne bih ja to menjao. Chini mi se, kad sam igrao sa toss-om, da je mali range storma. Mada isto tako mi se chini i za fungal... [:D]

@topic Ljudi danas imamo zanimljive parove. [:)] Prvi mech igra Foxer, i to protiv zerga.

Edited by Rema

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

Dečko ti imaš ozbiljne probleme sa stavom! Nisam ja tvoj drugar pa da možeš da me nazivaš bolidom ili sličnim imenima.

Ti ne možeš da shvatiš da se neko jednostavno ne slaže sa tvojim stavom, i da ima argumente koji to potvrđuju. Tvoj jedini argument je nedostatak protosa u završnim fazama GSL-a.

Zar ti ne bi palo na pamet da bi neko od tih protos igrača barem SPOMENUO da igra ima balance issue trenutno? Baš zbog para koje su u igri, oko kojih se vrte svi vaši argumenti (pare i GSL je li....)!

Zar ne bi ti igrači pokušali da vrše neki pritisak, a kako u ogromnoj meri utiču na promociju igre (samim time i na prodaju iste), zar ne misliš da bi njihove tvrdnje o problemima sa balansom imale malo veću težinu nego nečije ovde kukanje na forumu (ovom ili bilo kom drugom)? Takođe ni jedan pro komentator ili caster koga sam slušao nije tako nešto spomenuo. Au majku mu, mora da ih sve plaća Blizzard lično pa da ne smeju da kažu ništa protiv igre i balansa u istoj?

Baš me živo interesuje šta će da donese sledeći patch.

Već dva puta sam napisao, hajde da se ne svađamo već da se vratimo na temu, ali ti si (mislim na mohikanca, ali ni peja ne zaostaje) neverovatno tvrdoglav, a povrh svega drzak i bezobrazan.

Aj ti supermoderatoru lepo pobriši sve poruke sa ove teme koje se tiču priče oko balansiranosti igre umesto što vređaš članove ovde, pa da lepo nastavimo da komentarišemo partije sa GSL3 na ovoj temi koja je tome namenjena.

Čoveče posle toliko godina se vratim na ovaj forum (imao sam nalog ja mislim još 2001. a možda i ranije, dok sam pikao SWOS), i zateknem moderatora koji vređa članove foruma. Super!

Link to comment
Share on other sites

Aj ti supermoderatoru lepo pobriši sve poruke sa ove teme koje se tiču priče oko balansiranosti igre umesto što vređaš članove ovde, pa da lepo nastavimo da komentarišemo partije sa GSL3 na ovoj temi koja je tome namenjena.

ti si zapoceo sve ovo inace

Čoveče posle toliko godina se vratim na ovaj forum (imao sam nalog ja mislim još 2001. a možda i ranije, dok sam pikao SWOS), i zateknem moderatora koji vređa članove foruma. Super!

da sam hteo da te uvredim, ja bih ti za ovo

Dobri stormovi uvek dobijaju meč protiv terana, što se ovde tačno pokazalo.

rekao da si glup kao noga, ali nisam, nego sam ispao fin. ti pricas gluposti i to je to, tako da ja sa tobom vise necu raspravljati o ovoj igri

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Eh ispada da sam ja otvorio ovu temu :)

Zašto ulažete toliko truda da me vređate nije mi jasno?

Svaki replay koji pokažem budem dočekan sa pričom da sam glup, trol, da ne znam gde je levo i slično.

evo što se tiče ovog poslednjeg:

zar nije očigledno da lik ne može da ide i na MMM+tenkovi i ghostovi istovremeno u onakvoj partiji (u smislu da je intenzivna, da su se makljali non stop, a ne mirno expandovali)?

Isto tako protoss je mogao da ide immortale recimo umesto kolosa ili templara. Bio je poprilično even match, kao i izbor tech-a, samo je protos bolje odigrao.

Možda je bolje da se ova tema obriše da se ne bi svađali bez veze, i da sačekamo sledeći patch.

Link to comment
Share on other sites

A moze da ide na tenkove? Ghost academy 100/50 kosta i dva ghosta su dovoljna.

Odgledaj sve partija, lik je svaku isao na marine/marauder TANK ... SVAKU ponekad ubaci helion/banshee haras pre toga i onda siluje ovo ... sranje od igre ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Eh ispada da sam ja otvorio ovu temu :)

pa ono, i jesi, sad je samo 'zvanicno' :)

Zašto ulažete toliko truda da me vređate nije mi jasno?

Svaki replay koji pokažem budem dočekan sa pričom da sam glup, trol, da ne znam gde je levo i slično.

pa sta ocekujes da ti kazem na ovo: "Dobri stormovi uvek dobijaju meč protiv terana, što se ovde tačno pokazalo."?

'bravo brate, sad mi je jasno' ili 'ili trolujes ili ne znas nista o ovome'?

mislim izvini ako te to vredja, ali ova tvoja recenica je previse besmislena

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

E ovako ja igram tossa i mislim da je balans poprilicno dobar, nije savrsen ali je dobar.

Promenio bih :

1. Da mule donosi manje minerala ( 1 mule = 270 minerala ). Problem je kad terran pushuje marinci + scv ili marinci + thor + scv i onda terranu izgine jedno 10 scv ,a toss-u izgine jedno 5 proba onda terran ima i dalje dobar incoming ,ako ne i veci od toss-a.

2. Baneling da kostaju vise supply-a ili vise minerala ( mnogo je jeftin i kad vidis da te napada protivnik mozes da pretvoris zerglinge u Baneling-e za sve pare koje imas bez obzira da li ti imas slobodan supply ili ne ).

3. Da kad Infestor baci Fungal Growth na High Templar-a da High Templar ne moze da baci Storm. ( Zato sto kad toss u late gamu ima immortale + ht + gates t1 unit zerg ne moze da ga dobije ).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...