Jump to content

SC2 pro game castovi i vodovi


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dule koji ti kurac, trebalo je 7 godina da bi to postao standard u BW-u [:)]. U SC2 trebace godinu dana verovatno. A ko zna kakva cemo ludila tek videti...

Bash sam gledao sa remom ovu partiju koja je okacena. Sad mi je jasno kako me je isilovao neki lik na istoj mapi sa istom taktikom. Verovatno je gledao ovaj ili slican riplej i naucio sve kako se lepo radi. Sve vishe naginjem da je bolje reshenje za takvu situaciju overlord drop a ne nidus kanal.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa resenje je najdus u bazu samo za zerlinzima pet sati ranije i dok se jedan kenon nije napajao a drugi se tek pravio mogao je zerglinzima ubiti preostale pajlone itd itd. Ovo se efikasno brani spine crawlerima probijes wallin i onda udjes sa vojskom pre nego on stigne da napravi istu, a kad se to vec desilo onda najdus u bazu, imao je prozor kad je mogao jer tossu pola baze nije bilo skautovano pa je posle napravio pajlon dole kad je video a i mogao je da usteka malo taj najdus.

blabla theorycraft ali brani se ovo bez problema.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Dule koji ti kurac, trebalo je 7 godina da bi to postao standard u BW-u [:)]. U SC2 trebace godinu dana verovatno.

pa dobro nije standard da ga rade i nubovi, ali je spadao u sasvim normalno mikrovanje, kao i gomila drugih stvari koje ljudi sad retko rade...zato kazem da je sc2 vise okrenuta makru nego mikru

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

nisam igrao sc2 ali drop mikro u broodu i wc3 ne mogu da se porede + u ovom wc3 dok stigne attack (ovo sranje sto baca ovaj konj, ili vec sta) do jedinice mozes jednom rukom da odradis load u cepelin : )

al ajde sto mikruje sa prizmom nego u isto vreme baca do jaja ff!

i ne bih se bas slozio da je brood vise bio mikro, mislim da je vise bio makro samo sto je sada to vise izrazenije..

1336¼

Link to comment
Share on other sites

Mikro u zivotu jedne igre dolazi uvek posle makra. To je prosto psihologija ljudi. Makrom ostavarujesh velike prednosti koje su lako vidljive. Tek kada divljaci skontaju kako se sve makruje i iskristalishu se build orderi skroz onda cemo videti pojavu stvarno bolesnog mikra.

Naravno tu je onaj standardni mikro 10 zilota protiv 7 marinaca ali stvarne boleshtine ce tek da dodju. Barem je to moje mishljnje, vreme ce pokazati.

Theory craft drugari koji pricaju da se ovo lako brani ne znaju o cemu govore dok se ne sretnu sa tim iz prve ruke. Problem na ovoj mapi je shto ne mozesh da ih dohvatish spinecrawlerom ako toss uradi ono shto je uradio doticni a to je da stavi cannone malo dalje i pylon josh iz njih.

Moje reshenje koje uspeva cesto jeste da prvo izgradim jedan spine da mu pobije pylone koji zagradjuju i eventualno josh neku zgradu ako nije dobro postovio. Onda fast lair sa dva gasa, napravish drugi hatch i uzmesh oba gasa. Cim dobijesh dovoljno gasa dignesh nydus negde relativno blizu sebe ili na pola mape i napadnesh ga sa massom zerglinga koje si izgradio za vishak minerala i odma zabadash exp. Problem sa ovom strategijom su dve stvari: 1) Postoji timing gde si ranjiv na VoidRay-ove i 2) nemash shansu za counter attack uglavnom osim ako on nije uzeo drugi nexus (shto mi se desilo retko), jer je nastavak ove strategije obicno ili void ray ili 4 gate. Zato mi se cini iz iskustva da je bolje overlord drop sa brzinom (isto koshta kao nydus a maltene ista je brzina istrazivanja) jer posle mozesh sa massom zerglinga da uradish counter attack cak i ako se ushteka na ulazu sa sentrijima. Nisam to josh probao, ali hocu sledeci put kada mi se desi :).

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

nzm sta se lozite na ovaj prism mikro, pogledajte ovo http://www.youtube.c...h?v=yuugycc71Pw archera mikrovati je malo lakse nego marinca :P

nisam igrao sc2 ali drop mikro u broodu i wc3 ne mogu da se porede + u ovom wc3 dok stigne attack (ovo sranje sto baca ovaj konj, ili vec sta) do jedinice mozes jednom rukom da odradis load u cepelin : )

al ajde sto mikruje sa prizmom nego u isto vreme baca do jaja ff!

^ What he said!

Show must go on

spearvstank.gif

Link to comment
Share on other sites

i to me nervira sto ljudi vise ne rade takve stvari ko u kecu...tamo je bilo normalno da ljudi mikruju 2 tenka sa dropshipom, a sad kad neko to uradi odmah omgprowtf

mozhda zato shto je sc2 triput brzhi od keca, da ne pominjem da je vrednost pojedinih jedinica mnogo manja nego u sc1, pogotovo u early game-u

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

FF su teško silovanje, moraće da ih nerfuju nekako.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

kako bezveze izgubljen gejm

http://www.youtube.c...65Q&feature=sub

Pa nije bzvz, niko mu nije kriv što je povuko loše poteze.

Nego jel gledao neko ovaj predzadnji Haskijev, sa boxerom. Koja partija lebac ti, stacraft 2 u svom punom sjaju.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...