Jump to content

Hladjenje za komp


b1oh4zz4Rd

Recommended Posts

Posto ovog leta teram dva harda u kucistu, treba mi neko dodatno hladjenje prvenstveno za njih, jer sam primetio da se bas dosta greju u nekom mid loadu i brinem se koliko ce jos potrajati.

Izdrzavaju do neke granice. Uglavnom na kompjuteru u pozadini downloadujem i seedujem, slusam neku muziku i koristim mozillu. Kroz dva-tri sata tog mog slusanja muzike (istina sa DVD/720p koncerata, ali ipak), on krece da koci i samo se zacrni ekran, cujem da kuler vrti brze (kao dok se pali recimo) i tako bleji dok ga ne resetujem.

Pretpostavio sam da je do hardova, jer sam pre mesec-dva ubacio drugi i nisu se videli neki problemi sem po ovakvim temperaturama (to jest, do sad).

Jos u proslom talasu vrucine sam otvorio kuciste i ono stoji bez te jedne stranice, sto se tad pokazalo dovoljnim.

Jedino sto mi jos pada na pamet je da mozda zeza napajanje, isto zbog ta dva harda. Imam neki Frontier technology od 400w, ne verujem da je previse kvalitetno.

Jel moguce da je njemu drugi hard preopterecenje, na moju konfiguraciju?

AMD Athlon 64 x2 5600+

2x1gb RAM-a, nisam siguran za frekvenciju.

NVIDIA 8600GT 512mb

160gb hard, verovatno 5600rpm posto je star oko 3 godine.

+malo mladji 640gb hard koji sam ubacio naknadno (sam).

Pretpostavljam da nisam nesto zajebao u namestanju hardova. Ostavio sam istina samo jedan slot razmaka izmednju njih, treba ovih dana da izvadim floppy pa da povecam taj razmak. Oce li to biti dovoljno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...