Jump to content

vađenje lične karte


Recommended Posts

Da ne bih otvarao novi topic:

Sutra rano sam planirao da idem po novu licnu kartu, dosta sam se raspitivao, ali se jos nisam odlucio u koji MUP da odem... Vecina mi je rekla da je najbolje na Bezanijskoj kosi, s'obzirom da je manje ljudi, ali je i manje brojeva, mada tamo nisam nikad isao, pa ne bih da rizikujem. Mislio sam da odem rano ujutru, tipa 5-6, pokupim jutarnje novine i natenane... Mada sam do sada sve dokumente vadio u MUP-u na Novom Beogradu, pa se i dalje razmisljam... Rekoh mozda neki forumas, koji je skoro isao, zna gde se najmanje ceka/gde ima najvise brojeva/gde bi se cela procedura zavrsila bez katastrofalnih cekanja od 5+ sati...

Zna li neko kakva je procedura da bi se izvadila licna sto pre, (valjda "po hitnom postupku", na sajtu mup-a ne pise nista sto se toga tice, cak nisam siguran da postoji za licnu, vec samo za pasos) recimo da bude gotova do 23-ceg? Zakonski rok im je 15 dana, tako da, po zakonu, bi morala da bude gotova do 31-og, (mozda cak ne racunaju neradne dane, ali nigde ne pise radnih dana) ali kad bi moglo da se ubrza nekako bilo bi mi mnogo lakse zbog prevoza za letovanje...

E da, licne karte, sa cipom ili bez cipa, jel biranje jednog od ova dva ubrzava proces izradjivanja licne karte, ili je potpuno svejedno? Pre bih svakako uzeo bez cipa, ali ukoliko je brze sa cipom onda cu se verovatno odluciti za to.

Edited by SilentCat

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Idem ja sutra (nocas) da predam za novu licnu i za pasos...

javljam ti sutra kako je proslo...

Kolko mi rekose, pojavis se tamo oko 3, pola 4 i upises se u neki upisnik tamo...onda se pojavis ujutru oko pola na kurcu te nosam i zakazu ti za taj dan kad da se pojavis da te slikaju i tako to...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

pa idem i ja sutra...

hvala na infou...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno da li vadis sa cipom ili bez, isti je postupak samo ce te oni pitati da li zelis jednu ili drugu. Ja sam pre godinu dana vadio svoju sa cipom, tipa otisao sam ujutru oko pola 7, uzeo svoj broj i vreme kada da dodjem kasnije istog dana sa dokumentima, posle sam u dogovoreno vreme dosao da se slikam, predao dokumenta i to je to. Ceka se cini mi se 10 do 20 dana (ne znam tacno s obzirom da sam vadio i novi pasos i licnu kartu u isto vreme pa ne znam da li sam zbog pasosa cekao 20 dana, mada mislim da je 10 dana vreme cekanja). Posle tih 10 dana, opet dolazis ujutru na drugi ulaz (ako pricamo o Novom Beogradu), uzimas broj rano ujutru (ja sam bio dvesta cetrdeset i neki) i u zakazano vreme cekas u holu da te prozovu. Tako je bilo za mene, ne znam da li se menjalo sto god.

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skoro izvadio pasosh (licnu nisam hteo) u Barajevu. Problem je samo doci na vreme i uzeti brojeve, ali ako ste tamo u 6 (pa i nesto kasnije) 100% mozete uzeti broj. Fora je da rade od 8, ali ljudi se sami upisuju na spisak, i po tom spisku krecu od 8 da se redjaju za brojeve. Ne dele mnogo brojeva, ali ne bude velika guzva. Znaci ja sam se upisao oko pola 7 cini mi se (mada je bolje ranije da ne izvisite) Otisao oko 1h da me slikaju itd... i rekli mi da mogu vec za 10 DANA da uzmem pasosh. Rekao bih da je to brzo.

Link to comment
Share on other sites

rekao bi da je to brzo dok ne shvatiš da se u normalnim zemljama pasoš vadi za jedan dan

Nije to bas u svim 'normalnim' zemljama tako. Ono sto kod nas nije normalno je neorganizacija u smislu podnosenja. Sto ne mozes sve papire da vadis na jednom mestu, sto treba negde da cekas od 4 ujutru da bi uopste podneo itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...