Jump to content

Q2 i Q3 na Desire i Galaxy


Recommended Posts

Na ovom linku imate uporedni test Quake 2 timedemoa na dva Android telefona - HTC Desire i Samsung Galaxy -

Rezultati su krajnje zanimljivi, Galaxy je razvalio Desire i ima "stabilnih" 50-60 FPS-ova u svakom trenutku.

Sa druge strane, ovaj link -

donosi timedemo Quake 3 na Samsung Galaxy S.

E sad, geek sajtovi širom neta mahom se bave time što je Desire tako podbacio u odnosu na Galaxy kad su slični, plus ovaj ima bolji procesor itd, ali u suštini mene je "puklo" doba Q2 pa kasnije i Q3, i razmišljam, nije to baš tako daleko bilo. Jeste 10 godina, ali sve te Voodoo 2 i 3 kartice, jači procesori, munje i gromovi da bi čovek mogao da gura Q3, a vidi ga sad, fura sjajno na mobilnom telefonu :) Uvek se zapitam tako šta nas sledeće očekuje.

Link to comment
Share on other sites

Na ovom linku imate uporedni test Quake 2 timedemoa na dva Android telefona - HTC Desire i Samsung Galaxy -

Rezultati su krajnje zanimljivi, Galaxy je razvalio Desire i ima "stabilnih" 50-60 FPS-ova u svakom trenutku.

Sa druge strane, ovaj link -

donosi timedemo Quake 3 na Samsung Galaxy S.

E sad, geek sajtovi širom neta mahom se bave time što je Desire tako podbacio u odnosu na Galaxy kad su slični, plus ovaj ima bolji procesor itd, ali u suštini mene je "puklo" doba Q2 pa kasnije i Q3, i razmišljam, nije to baš tako daleko bilo. Jeste 10 godina, ali sve te Voodoo 2 i 3 kartice, jači procesori, munje i gromovi da bi čovek mogao da gura Q3, a vidi ga sad, fura sjajno na mobilnom telefonu :) Uvek se zapitam tako šta nas sledeće očekuje.

tačnije, Desire/Nexus nemaju jači procesor, oba su na 1 GHz, s tim da Galaxy ima zaseban grafički čip (novija generacija onog koji je u iPhone 4 i iPad-u), pa je logično da razvaljuje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Gotivna je fora. Takođe, na rootovanim Androidima možeš da koristiš bluetooth gamepade (pa čak i PS3 kontroler), a kako npr Galaxy S podržava DLNA (bežični prenos 720p sa telefona na plazme/LCD televizore koji to podržavaju) a ima i microUSB video-out, možeš sasvim komotno i da se igraš. Doduše, FPS-ove nećeš moći da igraš, al igre sa SNES/Sega/PSX emulatora će raditi samo tako

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Čekirao sam to baš malo, videh da ljudi furaju opušteno i Wii kontrolere koji su bežični (ne sam wiimote, već one arcade). Stvarno nije nerealno da za par godina bude i eyePhone :)

btw, spiking of ta tema, ima zanimljiv članak koliko su realni back to the future gadgeti, pošto je drugi deo filma u 2014. godini - http://videosift.com/video/Back-to-the-Future-vision-a-reality

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...