Jump to content

Pomoc oko umrezavanja


Recommended Posts

E ovako, imamo 5 racunara u jednoj prostoriji, svih 5 su na windows 7 i lepo su umrezeni vide se svi... u drugoj prostoriji imamo 1 komp na kom je window xp, i wireles koji treba da nam da net za tih drugih 5 racunara ali je problem sto se na tom kompu ne vidi ovih 5, lepo smo uzeli lan kabal iz tog kompa razvukli do switcha iz kog idu kablovi za ostalih 5 kao sto treba da se uradi... al i dalje se ne vidi tih kompova... jel neko moze da da neki predlog ili nesto?

Link to comment
Share on other sites

Na svim rachunarima koji su ti pod Windowsom 7 enejbluj File sharing... Control Pannel > Network and Sharing Center > Change Advanced Settings. Stavish Turn Network Discovery da bude ON, i stavish Turn ON file and printer sharing... Network type neka ti bude recimo Home network. Ako si pravilno definisao IP adrese, sve ce biti u redu ali u principu ako imas pravilno iskonfigurisan switch to bi trebalo da fercera bez problema.

Link to comment
Share on other sites

samo dve stvari:

-promashio si podforum

-malo je licemerno da ti trazhish ovde besplatne savete o podizanju mrezhe koja ce tebi donositi pare, lepo plati nekog ko ce znati da ti to namesti

koliko sam ja skapirao decko trazi da poveze 5 racunara da bi igrali lan momci , kakve ce to njemu pare doneti ??? ne otvara igraonicu od 20 kompova o_O

Link to comment
Share on other sites

izvinjavam se ako sam promasio podforum 1. a 2. ne zaradjujem nista na tome, imamo 5 racunara na kojima cemo mi samo igrati i to je to... Twisteru radili smo to, pokusali smo al ne vredi :S... jos jedna stvar jeste sto na kompu sa xpom iz nekog razloga ne moze lan da se instalira, to je izuzetno bitno al sam zaboravio da napisem to :). Hvala svima za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Da, sad će da menja operativne sisteme na pet kompjutera jer OS na jednom zeza. Logika ftw.

Pishto, na sedmici je uveden koncept HomeGroup-a radi lakšeg deljenja resursa. Da bi XP mašina to videla, moraš da je nateraš da prepozna i učlani se u HomeGroup. Kucaj na guglu "connecting windows xp into homegroup".

Link to comment
Share on other sites

samo dve stvari:

-promashio si podforum

-malo je licemerno da ti trazhish ovde besplatne savete o podizanju mrezhe koja ce tebi donositi pare, lepo plati nekog ko ce znati da ti to namesti

pravimo sebi bootcamp, kakvo crno zaradjivanje . resili smo problem, hvala svima

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

8.000 / 512 kbita ADSL je dovoljan za 5 komada sa full rates ( telekom adsl )

sa 768 kbita uploada mogu da igraju 7 ( telekom adsl )

a teoretski CS trosi 64 kbita uploada max ... znaci, 320 kbita na optickom liknu bi bilo dovoljno za 5

ne znam kakvo je stanje sa kablovskim netom ali je sigurno bolje od adsl-a

[PLAYGROUND] pretor

Link to comment
Share on other sites

pretore ti si sav u teoriji, ali u praksi to nije tako :) treba ti 128k po igrachu za max rejtove, shto ce reci da bi vas u praksi 768k upload na kablu ili 1mbit na adsl-u okrpio :)

nope ... ja uglavnom iz prakse izvodim zakljucke :p

U igraonici playground je prvo bio ADSL 16.000 / 768 @ 10 kompa ... na svim kompovima sam stavio traffic shaper XP i ogranicio net na 768 / 64 a pre toga je net razdvajala fedora. Na taj nacin su mogla 5orica da igraju CW sa max rates (101,101, 25k , 0.01) i sa druge strane su mogla jos dvojica da igraju CS sa full rates, ako udje osmi lik u CS ili radi nesto sa upload-om onda svima skace ping i nije moguce igrati.

Sada igraona ima 20 kompova i 2x 8.000/512 ADSL ( telekom je provajder u oba slucaja ), sada na jednom adsl-u mogu da igraju petorica maximum CS sa full rates.

Inace probao sam da ogranicim upload na samo 32kbita i onda je moguce igrati sa pola rates ali ako neko stavi full rates onda izbacuje one packet errore i cesto crashuje CS... Igrali smo cak i svih 10 kompa odjednom na netu sa rejtovima 80/80 15k

Kod adsl-a veliki faktor ima i modem i kvalitet adsl konekcije (udaljenost od centrale i kvalitet instalacija)...

[PLAYGROUND] pretor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...