Jump to content

Dokle smo stigli sa pro-gamingom?


Recommended Posts

Pretpostavljam da si ti igrao WoW i presao sve sto se moze preci u igri u rekordno kratkom roku da mozes tako reci?

Evo ja mogu reci ... wow porediti sa wc3 je isto kao wc3 porediti sa starcraft :)))) 

Salim se poredjenje je jos gore naravno wow je totalno iza te dve igre ... jedna od osnovnih stvari je sto je wow ogranicen ( pored wasd spama koji ne znaci nista ) na 1 sekundu global cda tako da imas 1 sec pa uradis nesto pa imas jos jedan sec pa uradis nesto i tu se zasniva sav skil i nadmudrivanje ... dok u starcraft - warcraft nema tog ogranicenja tako da je ko brzopodezni sah pa je i mnogo tezi ... recimo jedna od najgorih stvari sto su mogli u wowu da urade jeste da vidis non stop protivnikove buffove sto je napravilo igru jos vise noob friendly a upropastilo i ono malo sanse da postane dobar esport ima tu naravno jos dosta stvari al da ne duzim...

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo rasprava bila WC3 > WOW ili obrnuto, već u kom pravcu će gaming industrija praviti igre.

Nekako sve više i više se upravo ta industrija kreće ka "milion igrača koji misle da imaju skill" i boli ih uvo.

"This deck of cards is a little frayed around the edges, but then again so am I and I've got fewer suits..."

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo rasprava bila WC3 > WOW ili obrnuto, već u kom pravcu će gaming industrija praviti igre.

Nekako sve više i više se upravo ta industrija kreće ka "milion igrača koji misle da imaju skill" i boli ih uvo.

Pa generalno nema tu neke buducnosti posto trenutno kompanije koje drze trziste u tome vide samo jos jedan nacin podsticaja hype masinerije u cilju prodavanja igara na kratke staze i nista drugo... zato nikada nece ni zaziveti nije im u interesu da imaju jednu standardizovanu igru kao npr starcraft koja ce da zivi 10 20 godina vec da izbacuju svaka 2 meseca novo sranje :))) jbg vise para tako dodje jer da bi se isplatilo nesto kao starcraft moras da imas razvijenu mrezu za marketing da se sve to promovise a niko se do sada nije ozbiljnije upustio u to ( osim ljudi u SKorea ) ... e sad oni su dokazali da to jeste moguce medjutim verovatno su svi ostali videli da je lakse i profitabilnije jednostavno shtancati igre ala EA style :)))

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Evo ja mogu reci ... wow porediti sa wc3 je isto kao wc3 porediti sa starcraft :)))) 

Salim se poredjenje je jos gore naravno wow je totalno iza te dve igre ... jedna od osnovnih stvari je sto je wow ogranicen ( pored wasd spama koji ne znaci nista ) na 1 sekundu global cda tako da imas 1 sec pa uradis nesto pa imas jos jedan sec pa uradis nesto i tu se zasniva sav skil i nadmudrivanje ... dok u starcraft - warcraft nema tog ogranicenja tako da je ko brzopodezni sah pa je i mnogo tezi ... recimo jedna od najgorih stvari sto su mogli u wowu da urade jeste da vidis non stop protivnikove buffove sto je napravilo igru jos vise noob friendly a upropastilo i ono malo sanse da postane dobar esport ima tu naravno jos dosta stvari al da ne duzim...

Ovo sto si sad izjavio je isto kao reci "warrior je nub klasa samo charge hamstring i mortal ololo". Manageovanje cooldowna i predvidjanje protivnikovih akcija je veci deo skilla u wowu kad se predje preko onih osnovnih "ubo sam pummel".

Eto ja sam igrao wow sa sk|fiskerom na 60om 70om i 80om nivou. Igra covek prista i dobro ga igra, i igrao je ozbiljno arenu i to disc priest/rogue koji je uvek bio visoko rejtovan kombo ali nikad nije nagurao neki ozbiljan rejting. Bio je na oko 2200 rejtinga ali "pro" ekipa u wowu je na 2600+ u zavisnosti od komboa, a covek je pro gejmer koji zivi od gejminga. Ocigledno nije toliko noskill koliko neki ljudi misle samo nije sve u apm-u.

I verujem da bi on da su mu pare u tome navezbao i wow da igra al onda opet dolazimo do toga da zahteva skill i dosta vezbe ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto si sad izjavio je isto kao reci "warrior je nub klasa samo charge hamstring i mortal ololo". Manageovanje cooldowna i predvidjanje protivnikovih akcija je veci deo skilla u wowu kad se predje preko onih osnovnih "ubo sam pummel".

Eto ja sam igrao wow sa sk|fiskerom na 60om 70om i 80om nivou. Igra covek prista i dobro ga igra, i igrao je ozbiljno arenu i to disc priest/rogue koji je uvek bio visoko rejtovan kombo ali nikad nije nagurao neki ozbiljan rejting. Bio je na oko 2200 rejtinga ali "pro" ekipa u wowu je na 2600+ u zavisnosti od komboa, a covek je pro gejmer koji zivi od gejminga. Ocigledno nije toliko noskill koliko neki ljudi misle samo nije sve u apm-u.

I verujem da bi on da su mu pare u tome navezbao i wow da igra al onda opet dolazimo do toga da zahteva skill i dosta vezbe ...

"warrior je nub klasa samo charge hamstring i mortal ololo" ne nigde nisam mislio to da kazem jedino nisam hteo da previse vremena posvecujem postu i sirenju rasprave u offtopic. 

Generalno shvatanje vestine u video igrama se moze razvuci na vise razlicitih vidova vestine. Ja sam naveo dva ( a u wowu ih ima vise ) koji su "hendikepirani" u odnosu na sc i war3. 

Prvo je APM pitanje ... dakle u wowu si ti generalno ogranicen na kolicinu efektivnih komandi koje mozes da uputis prema svom avataru u igri. To je taj 1 sec global cooldown , u sc i war3 ako mozes brze i preciznije to je bolje i nikako ne odmaze ... dakle ko je brzi taj je bolji u tim igrama. Naravno brzina nije sve ni to ne osporavam ali u wowu ona nije kljucan faktor bas zbog tog limita i nacina na koji igra funkcionise.

Druga stvar koju sam izneo mada nisam hteo da je bolje pojasnim jeste prikazivanje svih buffova. Dakle informacije. U war3 i starcraftu postoji jedna stvar koja se zove scoutovanje ili rat za informacije tako je nekada bilo i u wowu donekle ... dakle znao si koja je rasa i klasa ali nisi znao spec bar ne dok ne krene da se bori. 

U sc i war kao i u wow mozes da naucis osnove igre ta jedinica dobro bije tu jedinicu i taj ability i spec moze dobro protiv tog i tog , medjutim osnovna razlika jeste sto fog of war donosi jos jednu stvar o kojoj konstantno moras da mislis i razmisljas i racunas i funkcionises oko nje gde se otvara mogucnost prevare i navodjenja protivnika da misli pogresno. To u wowu nema vise , sve sto treba da uradis kada startuje arena jeste da selektujes protivnika i znaces koji je spec i sta da ocekujes. 

Takodje postoje i recimo preciznost koriscenja misa i refleksi ... tu recimo counter je neprevazidjen dok preciznost kontrole misa u wowu nije nesto najbitnije , a refleksi znace u momentima kada trebas da puleujes i counterspelujes i jos mnogo drugih manje ili vise bitnih.

Sve u svemu postoji vise slojeva vestine za video igre ... kada se sve sabere ne kazem ja da za neku vrstu PvPa u bilo kojoj igri ne treba skil vec kolicina koja treba za to generalno zavisi od zanra igre i toga kako je zamisljena. U wow ona jednostavno ne moze da se meri sa blizardovim RTSom.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

realno promasen topic i promasen subforum, i niko, tj bar mi sto nismo igrali wow, ne razume nista :)..

diablo303kl4.jpg

grinder says:

eo bas sam sad izmikrovao demona 6-icu

grinder says:

:)

grinder says:

i uspeo sam ....

grinder says:

NE!

` Nemanja Recoba ` says:

:D

grinder says:

realno i am kad ukljuci ulti maltene isto shiba?

Link to comment
Share on other sites

znaci mis = skill

ok idem da skinem sve keybindove

vauu sto si pametan ... pokusaj da igras quake III 1 na 1  na tasturi samo bez misa...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...