Jump to content

Nova kucna mahina...


Sd D1ablo

Recommended Posts

Skupio sam 40k za novi kucni rachunar pa mi treba savet. Planirana konfiguracija je:

AMD PhenomII X4 945 3.0GHz QuadCore

ATI Radeon HD4850 512MB

4GB DDR2

1TB HDD

Treba da tera buduce verzije CAD paketa, Visual Studia i za gejming.

Trebaju mi preporuke oko komponenti koje da uzmem i kolika je realna cena te konfiguracije?

Hoes before NGOes

Link to comment
Share on other sites

Moja topla preporuka da ides na Intel varijantu i neku plocu koja ima P45 chipset.

Ostavi ATI-ja posto je bolji za manje pare, posto treba da se radi na njemu, naravno nVidia je bolja za igre chak sta vise u nekim igrama i ATI je bolji, ali o5 kazem posto planiras da radis na mahini uzmi ATI.

Na sajtu ITsvet.com imas odprilike cene komponenata ( znaci nisu 100% tacne cene, cak nisu ni 100% tacne one karakteristike, ali naravno informativnog karaktera je super sve na jednom mestu ).

Jos jedna stvar vidim da ces da kupis iz komponenata, preporuka je da uzmes sve na jednom mestu zbog garancije ( ako udari maler da nesto crkne smorices se dok saznas sta je pa jos dok iscimas garanciju ). A jedino sto mozes da ustedis par evra zato sto je neki deo negde kostao manje, a moze da ti se obije o glavu posle zbog garancije.

Link to comment
Share on other sites

Uzmi Windows 7. Što se tiče kompatibilnosti, ako kupiš procesor koji podržava Intel VT za virtuelizaciju (imaš spisak ovde), onda možeš da skineš WinXP Mode za Win7 i tako rešiš sve probleme sa starijim i potencijalno problematičnim procesorima (moraš da imaš procesor sa Intel VT, WinXP Mode ne radi na onima bez).

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Intel Core i5 750, kolika je to brzina procesora i koliko jezgra?

Kakva je razlika izmedju AMD PhenomII X4 945 i njega?

Danashnji CAD paketi zahtevaju min. dual core, igre ne koriste vishe od 3 ali ovaj komp treba da bude u radnoj upotrebi bar 4-5 godine...

Ima li vidne razlike izmedju DDR2 i DDR3, da li da jurim trojku?

Da li se u prodavnicama naruchuju samo gotove konfiguracije ili mogu da im dam da mi sklope po specifikacijama, ili sam da spajam i pakujem?

Hoes before NGOes

Link to comment
Share on other sites

prvo si rekao da nema nista normalno ispod 16000 :) a sad od 10-15 :) ako si normalan korisnik mozes da nadjes za te pare :)imas fatsov topik ovde pronadji ga mislim da je na drugoj strani :) tu je bila rasprava o monitorima pa pogledaj

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi ovaj Philips je potpuno korektan monitor drugar je kupio na prosloj akciji kada je bio oko 10000 din i zadovoljan je... ne razlikuje se nista od drugih monitora iz te klase tipa LG, Samsung, Benq i ostali sto imaju 22 fullhd a dosta je jeftininiji i ide sa 3 god garancije tako da ako neces da dajes vise para za monitor tipa preko 16000 da imas i dvi onda uzmi taj Philips i uzivaj...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

x64

Ja bih preporučio sledeću kombinaciju, malo je skuplja al mislim da vredi:

Intel Core i5 750 (oko 155)

GigaByte GA-P55-US3L (oko 90)

2x2 GB DDR3-1333 Transcend (oko 80)

PowerColor Radeon HD 4770 (oko 90)

Cene su iz Atoma (atom.rs), ne znam pošto je i hard od 1 TB.

Moze josh koje bi napajanje bilo dobro uz ovo i koji hdd od 1tb da suzmem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...