Jump to content

Bora Čorba


Recommended Posts

onda si nesposoban i ne mozes da dokazes svoje tvrdnje. ili sam ja glup.

ajmo ovako, pozivam ceo RUR da mi izvede, posto italiano ne ume jer smatra da su sami citati dovoljno jasni, po kom osnovu ja treba da zakljucim da je klinac balavac rekao da je psovanje umetnost.

eto, cisto kao nevinom posmatracu jer evo, upinjem se i upinjem i ne uspeva mi.

hvala.

za pocetak, pokusacu sam

neću braniti svaku pojedinačnu pesmu Bore Đorđevića, jer on, kao i svi umetnici

ovde vidim tvrdnju da je bora umetnik. mozda prepotentan i samozvan zakljucak, ali ne vidim tvrdnju da je psovanje umetnost.

Ono šta ja tvrdim je da Bora Đorđević ima jednu priličnu količinu pesama i kompozicija koja je kritično brojna da bi mogli da govorimo o njemu kao o umetniku vrednog pažnje.

ovde vidim isto sto i iznad.

Taj njegov vulgarni stil izražavanja je odlika rokenrola. To je prosto njegov stil, stil umetničkog pokreta kome pripada.

ovde KB kaze da je borin stil vulgaran, i dalje ne vidim da je iko tvrdio da je psovanje umetnost. ovo moze da se podvede pod ono pitanje na koje si odgovorio potvrdno. dakle, i kod ovog citata mi promice to sto ti vidis.

Narodni jezik za mene je ono što sam mogao da pročitam u sakupljenim Vukovim pripovetkama, gde ima i kuraca i sisa, ono što mogu da čujem na pijaci, u selu na sokaku, u gradu na ulici, u autobusu, u kafani...

ovo ne vidim kakve veze ima.

ovo sto pricas, koliko ja vidim odavde, bi pilo vodu kad bi se bora sluzio ISKLJUCIVO PSOVKAMA ili kad bi mu barem SVE PESME SADRZALE PSOVKE. nisam preterano dobar u izvlacenju borinih pesama iz malog mozga, ali sam siguran da to nije slucaj.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

neću braniti svaku pojedinačnu pesmu Bore Đorđevića, jer on, kao i svi umetnici

Установљавамо - Бора Ђорђевић је уметник. Checkmark2.png

Taj njegov vulgarni stil izražavanja je odlika rokenrola. To je prosto njegov stil, stil umetničkog pokreta kome pripada.

Вулгарност (псовање?) (вулгарни стил изражавања) је стил уметничког правца (?) коме [он] припада. Checkmark2.png

A dozvoli, psovke su vrlo deo našeg narodnog duha, izdignut gotovo na nivo umetnosti, tako da i nesrpski narodi psuju na srpskom.

Само ово би ми било довољно, али сам на то налетео на крају. Но, добро. Checkmark2.png

Да би на крају додао:

Narodni jezik za mene je ono što sam mogao da pročitam u sakupljenim Vukovim pripovetkama, gde ima i kuraca i sisa, ono što mogu da čujem na pijaci, u selu na sokaku, u gradu na ulici, u autobusu, u kafani...

Што је, као што већ рекох, моје омиљено повезивање ВСК са народним језиком.

Рачунам да сам сада нацртао.Checkmark2.png

Капсуј опет ако нисам.

ovde KB kaze da je borin stil vulgaran, i dalje ne vidim da je iko tvrdio da je psovanje umetnost. ovo moze da se podvede pod ono pitanje na koje si odgovorio potvrdno. dakle, i kod ovog citata mi promice to sto ti vidis.

Дозволи, али шта је вулгарност?

Опет улећеш. [xx(]

Link to comment
Share on other sites

Вулгарност (псовање?) (вулгарни стил изражавања) је стил уметничког правца (?) коме [он] припада.

pa cekaj, ako neko psovkama izrazava nesto, to ne znaci da je psovanje umetnost, to potpada pod ono gde smo se slozili, da psovanje moze biti legitiman element umetnickog dela.

Само ово би ми било довољно, али сам на то налетео на крају. Но, добро.

ovaj gore citat jeste malo na svoju ruku, priznajem, mada i tu ne tvrdi da je psovanje umetnost vec da kod nas ima zajebaniji karakter nego kod drugih, sto jeste tacno. takodje mislim da je to pisano u nekom polu-afektu, no dobro, ovaj citat ti je najjaci argument, medjutim, mislim da nije dovoljan, ako nista, zbog onog 'gotovo'. a da smo kreativni s psovkama, jesmo [^]

Дозволи, али шта је вулгарност?

dobro, psovke spadaju u vulgarnost, ali to je ono sto smo vec pricali, vulgarnost (psovke) mogu biti sastavni element umetnickog dela. bora ih koristi, to je taj njegov 'stil' ko sto kaze KB. i dalje ne znaci da je psovanje samo po sebi umetnost. ako je adekvatno primenjeno u ilustraciji necijeg umetnickog dela, to delo je i dalje umetnicko (bora na stranu).

ili hoces da kazes da po pravilu pesme koje sadrze psovke izuzimas iz umetnosti? onda se to kosi sa tvojim potvrdnim odgovorom koji si dao ranije.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Baš sam ja hteo da uradim analizu stavku po stavku, kao što si ti Doolio ti uradio, hvala, uštedeo si mi trud, nemam suštinskih primjedaba što bi rekli...

Ako logikom nešto ne možeš dokazati nešto nekome, najpametnije je da od njega digneš ruke.

Što se tiče najnovijeg citata, on je ovog puta bez ikakve dileme i iskasapljen i izvađen iz konteksta, ali i ovaj put, čak i takav, za onoga ko želi da čita precizno i dobronamerno je jasno da ne tvrdim da je umetnost, jer ako za nešto kažeš da GOTOVO da je tako (npr. gotovo da mi je nestalo beznina, znači da nisam stao na putu i išao pet kilometara peške sa kanticom do pumpe) to ne znači da je tako, nego upravo kako je Doolio protumačio, i kako bi protumačio svako nemaliciozan, da nam je psovanje razvijeno i maštovito. I naravno da nije nikakav argument.

Nisam baš siguran, ali čini mi se da je Isidora Sekulić rekla da je narodni jezik neposredan i potpun izraz narodnog duha. A dozvoli, psovke su vrlo deo našeg narodnog duha, izdignut gotovo na nivo umetnosti, tako da i nesrpski narodi psuju na srpskom.

Dakle, ta rečenica je komotno moglda da bude ista rečenica sa prethodnom i da stoji zarez pre tog A, jer pojašnjava Isidorinu definiciju narodnog jezika. Bez psovki, taj jezik kako ga je definisala Isidora ne bi bio ni potpun (jer bi falile psovke), ni neposredan (jer u izražavanju posreduje pristojnost i ostale konvenvionalne stege koje nas sprečavaju da npr. pred profesorom govorimo kao kada menjamo gumu na autu).

Ali radi se o patološkoj potrebi da se bude u pravu... Jer kada mu je Doolio, za koga se pre može reći da je bliži njegovoj strani, nego mojoj i po pitanju Čorbe i politike, zdravorazumski izbio sve argumente iz ruku nateravši ga da se izjasni da li misli da prisustvo psovki onemogućavaju proglašenje nečega za umetnost ili ne, on se uhvatio toga da dokaže kako sam ja rekao nešto što je notorna glupost - da je samo psovanje umetnost!

Evo ako hoćeš malo da ti dam još goriva i da te raspalim, malo sam razmišljao o psovkama i daću ti par čvrstih i eksplicitnih sudova, pa se igraj:

1. Prosto psovanje nije vid umetničkog izražavanja (ispoljavanja).

2. Prisustvo i količina psovki u nekom delu su irelevantni za procenu da li se radi o umetničkom ostvarenju (adekvatnost jeste).

3. Svakodnevna psovka nije umetnost.

4. Vulgarne reči nisu umetnička dela, nego prosto reči kao i sve druge.

5. Umetnost je ponekad moguća čak i u obliku psovke. (npr. neki aforizam)

6. Psovke su neraskidivi deo kulture jednog naroda, odnosno jezika.

7. Jebo mi pas mater što gubim vreme sa takvima kao što je Italiano!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ја сам малициозан. Сва срећа па бар не претерујем и на теми о музичару не говорим о нечијем политичком опредељењу.

1. Prosto psovanje nije vid umetničkog izražavanja (ispoljavanja).

2. Prisustvo i količina psovki u nekom delu su irelevantni za procenu da li se radi o umetničkom ostvarenju (adekvatnost jeste).

3. Svakodnevna psovka nije umetnost.

4. Vulgarne reči nisu umetnička dela, nego prosto reči kao i sve druge.

5. Umetnost je ponekad moguća čak i u obliku psovke. (npr. neki aforizam)

6. Psovke su neraskidivi deo kulture jednog naroda, odnosno jezika.

7. Jebo mi pas mater što gubim vreme sa takvima kao što je Italiano!

1. Али сложено псовање, очигледно, јесте.

2. Вероватно у вулгарном стилу уметности.

3. Ко говори о свакодневној псовци?

4. Vulgarne reči nisu umetnička dela, nego proste reči kao i sve druge.
- fixed.

5. Афоризам је уметност?

6. [b)]

7. Твоја тема.

Твој основни проблем је што сматраш да су псовке дозвољени део дискурса, којих се лишавамо само када треба пазити да некога не увредиш. Твоје речи - "имамо сочне псовке" (парафразирам) - говоре само о томе да родитељи децу не васпитавају довољно добро, генерацијама уназад. Дозволи, ако Јанко Веселиновић говори да Црнобарци никада нису псовали било шта осим паприке, он не смишља имагинарни свет, већ вероватно говори о неким својим искуствима. Дакле, то НИЈЕ дубоко укорењено. То се само продаје као нешто дубоко укорењено и природно, и народно, исл.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, posle kraće vožnje po sporednoj pruzi, da se vratimo gospodinu Đorđeviću, (estradnom) umetniku.

Radi zaštite umetnosti gospodina B.Đ. možemo reći da ovo što on radi poslednjih deceniju-dve nije umetnost već estrada i izbegnemo neprijatno poređenje Bore Đorđevića i Bore Đorđevića.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nisam bas citao sve strane topika ali se nadam da je neko pre mene pomenuo ovo kada je pricao o "kreativnosti" Bore Đorđevića

http://www.youtube.com/watch?v=0CSk9m_EcpU

pesma na koju se najvise pali 90 posto njegove publike..cisto da se zna sta je preveo..

eto mozda usput da pomenem i -

http://www.youtube.com/watch?v=ClQepFF-Sr0

iliti Danas nema mleka..

da ne ispadne čačanin ne znam kakav umetnik..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

nisam bas citao sve strane topika ali se nadam da je neko pre mene pomenuo ovo kada je pricao o "kreativnosti" Bore Đorđevića

http://www.youtube.com/watch?v=0CSk9m_EcpU

pesma na koju se najvise pali 90 posto njegove publike..cisto da se zna sta je preveo..

eto mozda usput da pomenem i -

http://www.youtube.com/watch?v=ClQepFF-Sr0

iliti Danas nema mleka..

da ne ispadne čačanin ne znam kakav umetnik..

ne mozes da kazes preveo, adaptirao pre

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

dobro, to je lol argument, to su svi radili ukljucujuci i cepeline, who itd. a i no milk today je previse poznata pesma da bi se 'tajno' obradjivala, sto se toga tice, verujem da je uradio zajebanciju za koju su svi znali. nesto ko pekinska patka sa bila je tako lepa.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...