Jump to content

Telekom ADSL HG510 ruter i VPN Cisco Client


jabre

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

Evo ja se javljam sa jednim problemom...Naime vikednom imam potrebe da se preko VPN clienta(v5.03..) kacim na posao i radim neke gluposti remotely. Problem se javlja na samom uspostavljanju konekcije, naime ne dobijam prompt da verifikujem etoken i vpn user/pass nego posle 10ak sec loadinga dobijam poruku "Reason 412: The remote peer is no longer responding..." Server je lepo namesten drugi mogu da se konektuju a i ja takodje kad odem kod nekog drugog gajbi sa drugim netom/ruterom, ali sa ovim mojim HUAWEI 510 nema leba...

PPPoE mi je konekcija.. Propustio sam port za vpn client 1723 nema firewalla ustalom kao sto rekoh kod komsije radi! Stavio sam i DMZ ip ali ne pomaze jednostavno... Jedini nacin na koji sam uspeo da konektujem je kad sam prebacio u Bridge mode i uzeo user od ortaka za neobee i tako je sljakalo. Ali necu tako ako bas bas ne mora.

Googlao sam ali bezuspesno, neki kazu da starija verzija clienta radi ali jos vise je bilo odgovora tipa da cak ni 4.2xxx ne rade sa ovom krsinom.

Molio bih vas mastere ako znate resenje za ovaj problem...HELP :(

T_T

Link to comment
Share on other sites

ja furam istu tu verziju VPNa sa gajbe, isto imam telekom ADSL samo onaj stari mali huawei modem i na njega nakacen neki tp link wifi ruter na koji sam nakacen sa lapa... i sve mi sljaka, kacim se na komp u firmi!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ja furam istu tu verziju VPNa sa gajbe, isto imam telekom ADSL samo onaj stari mali huawei modem i na njega nakacen neki tp link wifi ruter na koji sam nakacen sa lapa... i sve mi sljaka, kacim se na komp u firmi!

Znaci nema leba sa ovim ruterom? hg510?

znam ja da sljaka sa drugim ali me ovaj moj krs konkretno interesuje :(

T_T

Link to comment
Share on other sites

E pa tek sad sam ukapirao da i ja koristim isti (hg520s) model i da redovno idem vpn na posao verzija 5.0.02.00900 i da to radi vrh

Nisam otvarao portove, nisam bridgeovao, sve po "difoltu"

Tako da probaj da resetujes ruter i vidi kako ide.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E pa tek sad sam ukapirao da i ja koristim isti (hg520s) model i da redovno idem vpn na posao verzija 5.0.02.00900 i da to radi vrh

Nisam otvarao portove, nisam bridgeovao, sve po "difoltu"

Tako da probaj da resetujes ruter i vidi kako ide.

Erm, ja mislim da nije isti? Moj je 510 tvoj 520, nece po defultu nikako :S

T_T

Link to comment
Share on other sites

Ja kao i fatso, 5.0.02.00900, kačim se na ASA 5505 i 5510, kući imam Linksys WAG200G, takođe Telekom ADSL, i sve šljaka ok. Ako ti treba ova verzija klijenta, mogu da ti je uploadujem sutra kad stignem na posao, pa da isprobaš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja kao i fatso, 5.0.02.00900, kačim se na ASA 5505 i 5510, kući imam Linksys WAG200G, takođe Telekom ADSL, i sve šljaka ok. Ako ti treba ova verzija klijenta, mogu da ti je uploadujem sutra kad stignem na posao, pa da isprobaš

ma nije problem do telekom adsl nego ovaj havaji 510 ebo ga ja...ceo net sam prevrnuo i nema sanse. Thx Hajli ali nemoj da se cimas sa uploadom.

T_T

Link to comment
Share on other sites

al što bi on bio problem? Za VPN se portovi forwarduju na mestu servera, a ne klijenta, ja sebi ništa nisam dirao ni za Cisco VPN klijenta, ni za Nortel Contivity VPN klijenta, a ni za Windowsov klasični, a kod Linksysa ti je uvek sve "zaključano" po difoltu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ah, shto nisam video ovo ranije, da pomognem choveku. :))

Nema stvarno leba, da Cisco VPN ili bilo koji drugi da proradi na tom djubretu. Drkao sam se sa njim mesecima dok na kraju nisam prebacio radni rezim u bridge mode i reshio problem.

Loguj se na router, prebaci mu radni rezim u bridge mode. Posle toga router ce ti sluziti kao obichan adsl model.

Zatim napravish klasichnu Dial up konekciju u Windowsu sa Login detaljima koje si dobio uz modem i wolaAA problem reshen.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

hg510 i hg520 se razlikuju samo po tome shto hg520 ima wireless...

postoje i varijante hg510i i hg520i koje se koriste kad imate ISDN linije...

za bridge mode imash u ugovoru od telekoma username i password ZA MODEM znachi ne mail nego modem (kapiram da ti je jasno i bez capsa ali da naznachim ;) )

napravish bridge i uzivash, ako nemash sluchajno user i pass poshalji mi pm pa cu da ti objasnim kome da shaljesh mail da ti daju user i pass... ae uzdravlje

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...