Jump to content

3G za WoW?


cageSerbia

Recommended Posts

Z ljudi,iam pitanjce u vezu 3g+WoW...

Igram WoW duze od 3 god i skurchilo mi se da budem "casual" ceo zivot zbog shugave konekcije (chitaj:dial up...) -_-

U najboljem slucaju mogu da idem 10man raidove+ne smem da udjem u dalaran ni pod tackom razno osim ako nije 6 ujutru pa nema previse ljudi ili tako nesto u suprotnom dobijam momentalni dc...

WiFi sam isprobao,preslab signal,Telekom me laze za ADSL jace od 2 godine... Jedina 2 resenja su 3G ili da batalim WoW a ovo drugo necu sigurno ;P

Citao sam masu foruma i skontao da bi mi ping bio oko 200 sto je ljudima sa normalnom konekcijom mozda lose ali mislim da bi meni to bilo eksta u odnosu na sadasnjih 300-600ms....

Pitanja su:da li bi ping stvarno bio toliki? Hteo sam da uzmem 5gb mesecno cenim da bi to bilo ok?

Ae neki odgovor plox a u medjuvremenu cu da se setim jos necega sigurno,thx in advance :P

Link to comment
Share on other sites

5gb samo za wow je sasvim ok kolko se ja secam. Samo onda zaboravi ikakav dowload. Inace znam kakave su ti patnje. Nekad davno i ja muku muchih sa krvavim dial-up. Agonija

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

godinu dana mi je bilo dovoljno 4gige mesecno na adsl-u (oko 8h dnevno) a ako ne igras duze od toga bice ti sasvim dovoljno!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

zavisi... ako furash 5 man ili levelujesh onda da... ako igrash AV onda ne...

Kek! (ili Bur!-kako ko voli ;P)

Druze meni je za lvlup i za 5man dialup sasvim dovoljan,sad hocu malo da radim nesto ozbiljnije...

Iam na 70 locka,warra,drooda na 77 palu i na 80 hunta znaci lvlovanja mi preko glave veruj mi ;(

4Moyo:pa teoretski 3g ide do 3,6mbit/s ali ja bih bio presrecan sa stabilnom vezom od 200 kbit/s koja ne kuca jebene impulse ;(

godinu dana mi je bilo dovoljno 4gige mesecno na adsl-u (oko 8h dnevno) a ako ne igras duze od toga bice ti sasvim dovoljno!

Thx alot za ovaj info druze,znaci trebalo bi da je 5giga sasvim dovoljno za wow... Sto se tice downloada ja i ovako nikad nista ne skidam sa neta jer me dialup ubija u pojam...

E nego zna li ko kakav je ping? I to mi je prilicno bitno jer ako nesto uber laguje to je qrac onda...

Link to comment
Share on other sites

ne bi trebalo da je vise od 150-200 ali neka ti neko potvrdi.

Pozdrav...

Evo ovako, odma za ping, oko 400 je da kazem realno(telenor u pitanju),ping dosta varira a to je ono sto kod 3g ne valja.

Ja sam koristio probno od telenora mesec dana kad su pustili i posle jos nesto malo i vratio uredjaj.

Maximalna konekcija koju na koju sam se ja kachio iz B. Jerkovica je bila 7.2 Mbit,iz centra je bilo isto signal na max>>> 7.2 mbit,Novi BGD isto ide na max...u sustni to je nebitno jer tebi ne treba vise od 400 kbit/100, ali u cemu je fora, fora je u pingu,

koji se kostantno menja pa cak i kad je signal pun!!!

Ja to nisam prvenstveno uzeo zbog wowa,ali sam ga cepao preko toga,i nisam bio zadovoljan jer uzasno mrzim lagg,a laga ce biti to mogu 100 pct da ti potvrdim.

Veoma bitno sa koje se lokacije kachis i da ih pitas kakva je pokrivenost te oblasti sa 3g mrezom,

zavisis od od preopterecenosti mrze,od vremenskih uslova,blizine repetitora....

Ali ako nemas druge mogucnosti..jbga sta ces,moras 3g!

E da sto se tiche wowa,on ne moze 1gb da ti uzme mesecno,ali ako samo wow koristis preko toga.,mi smo nesto testirali jedno 2dana da samo wow radi pa nam je ispalo ,slagacu te do 1gb mesecno!

JOs nesto, to ti je rizik extra sto se tiche downloada i blejanja na netu,ja sam pricao u telenorovoj prodavnici u Knezu sa likom kome je izasao RACUN 89.000 din,lik mi se kune da nista nije skidao a stigo mu racun 1k oira.

Mozes neki Vajrus na navacis zagusuje mrezu(tacnije puni up load<<>>down load) i cao!

Tako da ono,dobro razmisli o ovome.

Ako te nesto konkretno interesuje,pusti mi PM,zadnje vreme slabo posecujem rur,radim ko crnac :p

Ajd pa pozdrav ljudi!

P.S E da , probacu da nadjem statistiku pa cu ti posaljem,sa raznih lokacija kako je meni radilo.

Link to comment
Share on other sites

Kek! (ili Bur!-kako ko voli ;P)

Druze meni je za lvlup i za 5man dialup sasvim dovoljan,sad hocu malo da radim nesto ozbiljnije...

Iam na 70 locka,warra,drooda na 77 palu i na 80 hunta znaci lvlovanja mi preko glave veruj mi ;(

ne pricham ti zbog brzine nego zbog protoka i koliko ce to da te koshta... primati informacije od 80 klienata istovremeno ( AV ) obichno ubije ideju o ekonomichnosti tvog poduhvata :)

Link to comment
Share on other sites

Pfff,thx for info ppl,sad ste me izbedachili maximalno ;(

Anyway,ja sam vec narucio modem+paket pa cu da ga isprobam par dana jer im je probni period sad skracen na samo 3 jebena dana,pa cemo videti... U svakom slucaju cu da vam prenesem utiske ovde kako sam prosao da bi ljudi koji,eventualno,razmisljaju o tome za ubuduce znali sta ih ocekuje.

Link to comment
Share on other sites

Pfff,thx for info ppl,sad ste me izbedachili maximalno ;(

Anyway,ja sam vec narucio modem+paket pa cu da ga isprobam par dana jer im je probni period sad skracen na samo 3 jebena dana,pa cemo videti... U svakom slucaju cu da vam prenesem utiske ovde kako sam prosao da bi ljudi koji,eventualno,razmisljaju o tome za ubuduce znali sta ih ocekuje.

e to majstore, napisi ovde utiske, i iz kog dela grada si ga koristio itd.

ja sam se razmisljao da uzmem telenor net onaj od 2gb(1200din) da probam jer bih ga koristio samo kad nisam kod kuce. imam gajbi inace cable 2mb preko sbb tako da mi je sve fino nego sam ovo hteo da koristim kad nisam gajbi ( da ne objasnjavam sad bezveze) ;p

Link to comment
Share on other sites

Konacno su mi pre par sati aktivirali konekciju pa da vam iznesem prve utiske ;)

Prvo da se zna,ja nisam iz Bgd nego iz Smed Palanke (80ak km od Beograda) ako je to uopste bitno a mozda i jeste...

Sto se neta tice...

Malo sam drndao WoW,oko sat vremena,veza je konstantna i stabilna,nema prekida,nema spajkova etc. Ping je konstantno oko 300ms bez obzira sta radis,dal si u Dalaranu i skidas nesto u pozadini ili si u nekoj vukojebini potpuno sam.Kontam da to nije najsjajniji ping ali u odnosu na dialup je tetka ;)

Skinuo sam neki programcic od 30ak mb,dwnload ide ko lood,nema nikakvih problema etc.

Ne znam sta bih jos dodao,ipak je ovih par sati malo za neke ozbiljnije cinjenice ali nadovezacu se jos sutra=prekosutra jer hocu leeepo da ga isprobam i zbog sebe da bih,eventualno,vratio modem ako nisam zadovoljan jer je probni period sada samo 3 dana.

E da,probacu mal oda skinem ping pa ako i to uspem javicu ;)

Ae zz od draenei huntarda sa sylvane ;)

Link to comment
Share on other sites

E,zz,opet ja kao sto sam i rekao ;P

Pa ovako,posle 3 dana konstantnog drndanja Telenor interneta ponajvise sa WoW-om ali i sa nesto malo dwnloada,streaming radija etc nemam sta puno da dodam na ono sto sam vec napisao.Sve sto mogu da kazem je da sam PREZADOVOLJAN!Neuporedivo bi bilo bolje da je paket flat ali sa malo samokontrole i ovih 5giga mesecno ce biti sasvim dovoljno.Sto se samog WoW-a tice poenta je da je ms konstantno 250-300 ali da se to ni na koji nacin ne odrazava na samu igru,tj nema kasnjenja etc.Probao bg-s,probao 25 man raid,blejao po Dalaranu ovih veceri kada je bilo zilion ljudi unutra i radi savrseno.Nijedan dc nisam dobio plus uopste ne jede prenete podatke (dnld+upld) kao sto sam se ja plasio da ce biti kada je puno igraca oko mene.

Zakljucak je da vredi uzeti ko nema izbora ALI napominjem da ja nisam iz Beograda i da u ovoj mojoj provinciji sigurno nema toliko ljudi koji opterecuju repetitore kao u Bg pa je zato valjda i veza odlicna.Mozda gresim i mozda to nema veze ali nisam siguran ako neko zna neka potvrdi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...