Jump to content

Mesta za kulturu!


Lucky

Recommended Posts

Iako sam pre vise nedelja primetio porast hejta na forumu, nekako sam se malo iskulirao, racunajuci, nova godina je, Bozic, toplo vreme negativno utice na razdrazljive, sve to skupa, procice ... Medjutim, u proteklih nekoliko dana dobio sam seriju poruka negodovanja i nezadovoljstva od aktivnih korisnika ali i "posmatraca" foruma kako je situacija losa, kako se sve pretvara na pijacu i svadju u romskom naselju, i kako to nije dobro kako za imidz ovog foruma tako i za medjuljudske odnose uopste. Pa posto sam prilicno siguran da ne zelite da izgledate kao poslednji retardi ili klincadija od 3 godine koja se svadja oko toga ko ce da bude "Hi-men" a ko mora da bude Orko ili Shila, odlucio sam da malo uozbiljimo stvari u januaru i februaru mesecu, koje cemo ovom prilikom proglasiti "Mesecima prijateljstva i druzenja pod zajednickim imenom - Leptiritj 2007". Sta to znaci:

- Automatskim suspenzijama ce se kaznjavati svaki zlonamerni hejt, prozivka ili bilo sta drugo sto nije primereno komunikaciji na forumu.

- Automatskim suspenzijama ce se kaznjavati svaki beskorisan post, flood, spam, "oneliner" sa smajlijem i slicno.

Ovo bi trebalo da vam bude dovoljno da znate kako nadalje da se ponasate, ali evo, ucicu i u poneki detalj:

- Suspenzije ce trajati po jedan dan, za teze slucajeve ili ponavljanje istog prestupa i po 2, 3 i vise dana.

- Od suspendovanja niko nije izuzet, pa cak ni admini i moderatori. Sta vise, oni su i u losijem polozaju jer pored suspenzije rizikuju da ostanu i bez svoje pozicije koju obavljaju.

- Nije na vama da isterujete pravdu ovog sveta, i zbog toga ne zelim da vidim da vi nekome ko ide na splavove ili u Teatro govorite da je debil. Skapirace on to sam u jednom trenutku, a konacno, svako ima pravo na svoj izbor.

- Upravo zbog ovoga, ne zelim da ti koji idu na splavove i u Sargon provociraju druge korisnike foruma kako bi "izmamili" suspenziju, jer ce i oni biti suspendovani zajedno sa njima. To ce reci, idite na splavove, ali nemojte okolo da prichate kako ste vi face i na istim trosite stotine i stotine evra.

- Ovo naravno ne znaci da su prozivke all around zabranjene. Jasno se zna sta je zezanje, sta je "bockanje" i sta je fora koja cak mozhe biti i blagi hejt, ali je iz cistog zezanja i niko je ne shvata ozbiljno. To je kao i uvek dozvoljeno. Niske, jadne i vulgarne prozivke naravno nisu.

- Oneliner postovi i vezani postovi su takodje zabranjeni, pri cemu se posebno misli na oneliner-retard prozivke izmedju nekoliko clanova foruma.

- Kada govorimo o prozivkama, posebno cu biti netolerantan prema prozivkama upucenim zenskom delu populacije, ne zato sto sam ja sad ne znam kakva faca, vec iz prostog razloga sto to nije u redu. Razumem ja vase raznorazne krstaske pohode i zelju da pomognete ovom forumu, ali pokusajte to na jedan laksi i blazi nacin. U obrnutom smeru, mole se i devojke sa foruma da ne koriste svoju poziciju da bi prozivale korisnike na nacin na kojim im zaista ne prilici.

- Posebno je vazno da se moderatori i administratori, kao i "stariji forumashi" vode ovim pravilima, jer od njih sve polazi i hteli oni ili ne, definitivno imaju najveci uticaj na nove clanove.

Mislim da je to to za sada, otvoren sam za bilo kakvo pitanje koje eventualno imate.

Moderatori/Admini: Ovaj topic mozhete koristiti i linkovati ga prilikom suspendovanja korisnika po bilo kojoj tacki od gore postovanih, i to morate raditi u svakom pojedinacnom slucaju kako bi bili poznati razlozi suspenzije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...