Jump to content

Ploca proc mem savet


mohican

Recommended Posts

Treba mi neka ne preterano jaka ali stabilna i novija kombinacija ploce procesora i memorije po mogucstvu sa integrisanom grafikom i sto vise sata 3 portova.

 

Dajte savete da ne idem jednu po jednu plocu na itsvetu i berzi itd itd.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

AMD-ovi noviji čipsetovi su ovde jači, pošto imaju sve SATA 3 portove. Intel ima do dva na čipsetu, i eventualno još dva na ploči ako ima dodatni kontroler (a to nije često), plus standardni potencijalni problemi (npr. ja ne bih kreirao LVM-ove i RAID-ove na diskovima koji su na različitim kontrolerima, pa nek su i čisto softverske kombinacije).


Tako da jebiga,

 

Procesor + grafika

Ploča

RAM

 

Sedam komada SATA 3, you can't explain that

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo pre nekih 2-3 meseca ga-b75-d3v plocu, g860 procesor i 2x4gb kingston ddr3 memoriju i prezadovoljan sam. Nije preterano skupo, ali takodje i ne moze ni da se ocekuje nesto posebno.

 

Bolje je svakako ovo sto je voodoo rekao.

Edited by Member
Link to comment
Share on other sites

Joj sto ne volem amd :| a i ja sam primetio taj trend sa intelom i kontrolerima.



Al realno 7x sata3 objasnjava. Samo daj neki slabiji tj jeftiniji cpu uz ovo i uzecu 4gb memorije jer mu ne treba vise, bice small office file server.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

4gb ddr3  tipa kingston ili hyperX  (dokupi u buducem periodu jos 4 ili 2gb)

 

procesor athlon II x4 quad core ili phenom quad core (kolko para tolko muzike jbg) ili amd A6 - 3670K

 

mobo : za ova prethodne 2 kartice moze asus m5a97  a za A6 cpu moze f1a55-m le r2.0

 

pogledaj na emmi.rs sajtu cene

www.senseyeesports.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...