Jump to content

Josh jedan pokushaj za Guild


Melw

Recommended Posts

Ako se iko seca postovao sam ovakvu temu vec negde u Aprilu cini mi se. Dakle josh jednom cu pokushati s tim da se ovaj put radi samo o hordi i server je Twilight's Hammer. Dakle guild se formira tek u expanziji , i cilj njega je zajednichko levelovanje i progress u 5/10/25 man instancama.

Ljudi koji treba da se prijave :

• Prijateljski nastrojeni

• Sa PVE iskustvom u TBC-u

• Sa poznavanjem mehanike klase koje igraju ili koju planiraju da igraju

• Visoko motivisani i strpljivi, spremni da mnogo rade na uspehu/opstanku guilda

• Spremni da prihvate kritike kao i da daju

Ljudi koji treba da zaobidju forum :

Ljudi koji planiraju da hateuju , flameuju , ismejavaju itd.

forum : srbguild.freehostia.com/phpbb2

Unapred zahvalan.

Edited by Melw
Link to comment
Share on other sites

ne pokusavam da hejtujem cak savim regularno pitanje u vezi guilda

sta tacno se nudi iz tog guilda sto bi pozvalo ljude da dodju bas na taj server i bas kod vas a ne negde drugde

da bi izgledalo ozbiljno treba to malo vise napisati

kao npr koje instance ste ocistili u bcu i slicne

samo savet.

Link to comment
Share on other sites

Kaze covek da se guild tek formira i da je u ekspanziji ne verujem da je neko preveliko iskustvo iza guilda ostalo :)

Elem, meni su ovakvi projekti oduvek bili simpaticni ali tesko ostvarivi. Ljudi koji ovde dolaze mahom imaju dobre guildove koje uveliko ciste egi i spremaju za expanziju u wotlk tako da ne verujem da bi zrtvovali sve to zarad nekog naseg guilda od kojeg najverovatnije nece biti nista. Neo je pokusao nesto slicno i na kraju od toga nista nije ispalo jer taj guild niko nije jebo ni pet para i dolazio je na guild kanal samo da bi chatovo..

A da ne ispadne da sam ja neki kurton iz nekog besnog guilda koji cisti ilidana ili kilj :) ja bi mogao reroll jebe mi se, i onako svakih 15 dana nesto novo rolam kad god mi se ucini da je op u bg-u tako da mi ne bi bio problem da krenem od nule ili eventualno transferujem nesto ako bi od ovoga stvarno nesto bilo.

Ali iskreno ne verujem da ce biti :D Mislim jebiga, pesimista sam, a nije da nemam razloga za to.

indeed

Link to comment
Share on other sites

pitanje shta guild nudi ... hmm malo je lame pitanje tbh ... ali ono ... ugl, trebalo bi da funkcionishemo kao zaednica neka koja bi u sushtini shto brzhe progressovala uz fun i tako dalje i blizhe ... znamo svi manje vishe koji su bili u nekim "ozbiljnijim" guildovima shta se ochekuje od koga (a takvi bi bili i pozheljni).

bilo bi dobro recimo kad bi se ljudi regovali na srbguild.freehostia.com/phpbb2 i zapocheli neku ozbiljniju spiq...

po meni idealno bi bilo kada bi se guild formirao nekih mesec dana il tako nesh pre wotlka ... ipak da se reshi tu par stvari ... da se vidi ko je shta je kako je itd ... ko tje leadovati shta tje leadovati itd... ima tu par konkurenata koji su zainteresovani za takve stvari koji recimo imaju Kj-a na farmu vetj itd itd ...

isto tako bilo bi dobro napraviti thread na kome bi bilo ono tipa ko bi shta igrao, neki kratji opis o sebi ... wow xp itd ... ugl kao da bude neki kratak app chisto ono da se vidi shta i kako, da se dobije neka vizija jbg ...

... ljudi koji otje u ovako nechemu da uchestvuju ipak trebaju malo i da zhrtvuju neke stvari... da se potrude malo, iscimaju itd, jer svi ono chekaju zdravo za gotovo. .. shto tje realno teshko biti ... za one koji recimo ne planiraju xfer, da se pochne lagano lvlovanje ... (ja bash lvlujem tanka atm, ali imam lock-a sa kojim igram pve na TH-u)...

ne trea vishe biti pesimista ;) neamo shta da izgubimo... daj malo da se potrudimo ti koji otje ... i da pochnemo da igramo ko gospoda ;)

zashto mi ne bi mogli da napravimo neshto ovako ako su hrvati napravili jebenu suzu u oku i farmuju illidana josh odavno.. pogledajte im speccove, realno <_> , neam ja nish protiv njih ofc ... ali garantujem da mozhemo i mi ... samo naravno puno bolje [jupi]

na onom forumu tje se sutra napraviti malo duzhi app form ipak ... netjemo kratke kako bi napravili retard check [fro]

Edited by repsi
Link to comment
Share on other sites

ne pokusavam da hejtujem cak savim regularno pitanje u vezi guilda

sta tacno se nudi iz tog guilda sto bi pozvalo ljude da dodju bas na taj server i bas kod vas a ne negde drugde

da bi izgledalo ozbiljno treba to malo vise napisati

kao npr koje instance ste ocistili u bcu i slicne

samo savet.

Dakle guild i dalje nije formiran i nece ni biti formiran dok ne bude dovoljan broj zainteresovanih i motivisanih ljudi. Elem ne smatram da ke tvoje pitanje pogreshno Killy, od tebe sam i ocekivao :) i potpuno je na mestu. Nudi im prijateljsku atmosferu

bez tipichnog balkanskog mentaliteta (to vouchujem za ljude sa TH koji su zainteresovani). Pored toga i sam znash da je najlakshe skapirati se sa “svojima”

ako su iole normalni. WoW svakako postaje vrlo retard friendly igra tako da velike

nuklearne fizike u skapiranju boss encauntera sumnjam da ce biti shot ne znachi da

totalni promashaji treba da se prijavljuju i da ce isti ti i upasti u guild. Naprotiv,

prednost ce imati najmotivisaniji , jer iskreno ni oni naj skillzor 1337 tipovi nisu

najbolje reshenje , jer su chesto oni i razlog neuspeha guilda. Dakle NORMALNI

ljudi su dobrodoshli. Shto se tiche prijave bice postavljena sutra i bice vishe formalna.

Da se ima uvid u to shta se ljudima igra, njihovo poznavanje klase i uopshtena zainteresovanost za guild. Pomoglo bi mnogo kad bi iskusniji tipovi tipa Neo, Mohi , Silencer , Kole itd. podelili razloge neuspeha proshlih srpskih guildova, ali konkretne ne tipa “ma srpska posla” i tome slichno.

srbguild.freehostia.com/phpbb2

Edit. "Proklet bio Word"

Edited by Melw
Link to comment
Share on other sites

Zelim ti puno srece u osnivanju guilda i nemoj shvatiti moj post kao bilo kakav hate ili pokusaj da te miniram.

Dobre strane nacionalnih guildova jesu sto kada nadjes prave ljude mnogo je lakse da odrzavas kontakt sa njima IRL i samim tim budes siguran u svoj raid force, situacije tipa "OMG wher is my MT tonight?!?" su vrlo retke.

Vidim da odprilike znas o cemu pricas a cini mi se da je i repsi u semi za taj guild sto je sasvim dobar start (ponekad dva dobro organizovana igraca su sve sto je potrebno da se brzo podigne guild), a iz njegovog posta vidim i da ste o tome malo i razmisljali (prica o wow xp, dogovoru o class selection i application formi je sasvim na mestu).

Ako imas osnovnu grupu ljudi koja zna sta radi i nece drzati likove u guildu samo zato sto su srbi a neznaju ni gde je class trainer, na dobrom si putu.

To sto hrvati i slovenci imaju svoj guild a mi nemamo nece mnogo motivisati ljude da se prijave (bar ne onu grupu ljudi potrebnu za PvE progres), ljudi gledaju skandinavske guildove osnovane na jednoj nacionalnoj pripadnosti i misle pa sto ne i mi, ali 70% igrackor tela na EU serverima cine skandinavci tako da brojnost njihovih uspesnih nacionalnih guildova i nije zacudjujuca.

Iz licnog iskustva mi srbi se tesko slazemo IRL jos teze na forumima a u WoWu jedva, jer (a ovo govorim kao GM uspesnog raiding guilda pre TBC)tesko ces ti da objasnis nasem coveku da je on isti kao i svi drugi i da nema protekcije kod tebe, tu cak i da dodjes to potrebnog raiding forca bice ljudi koji ce non stop spamovati kako njima treba oprema ili flamovati druge ljude u guildo na krajnje vulgaran nacin samo zato sto misle ma nasi smo. Pa kad krenu da vucu svaki na svoju stranu propade ti gold za tabard samo tako. Na zalost za nas vise nego za bilo koga drugog mogu reci da izreka "Batina je iz raja izasla" nije uzaludna a disciplina se tesko zavodi u takvoj situaciji.

Ja nisam mogao da kikujem dva lika iz BG-a samo zato sto su srbi a dzigericu su mi pojeli dok sam bio GM, konstatnim spamovanjem i glupostima koje su pravili zato sto je GM njihov zema. Ako ti imas celicnu ruku onda neces imati taj problem, onda ces imati problem pravdanja zasto si nekog kikovao...problem sa autoritetom je duboko u nama a kada pomisle "ma sta se ovaj ovde kurci" problemi tek pocinju.

Da dodjes do ljudi koji su duze vreme u PvE zajednici i morali su da naviknu na pravila te zajednice i izgradili rep i likove na serverima uz mesto u end game raiding forcu bice Mission Immposible. Niko od njih nece sve to napustiti samo da bi zadovoljio svoj nacionalni ponos. To i nije bitno u PvEu i svi oni to znaju, skim god da igras vazno je dali on zna sta radi i dali te nervira a za to nacinalna pripadnost nije bitna.

Zato i uz veliki broj odlicnih srpskih igraca jos uvek nemas neki ozbiljniji broj srpskih guildova koji imaju neki reputation iza sebe.

LoL kada se setim da je na Kosavi pustana emisija o Serbian Knights (oprostite mi zaboravio sam koji server ali bili su alliance) koji su bili opisani kao jedan od "jakih guildova sa dobrom reputaciom" na serveru, kao da hoce da kazu da su oni nasi ambasadori. Pustali su klip sa nekim likom u zelenisu i podelili im neke miseve da bi boostovali nacionalni ponos, hteo sam da umrem od blama sto zivim u istoj zemlji i samo sam molio boga da tu emisiju ne vidi neko van nase zemlje, sta vise da ti kazem.

Da skratim pricu, nisam sve ovo napisao da bi flamovao nas kao narod nego cisto da ti predocim sta sam ja iskusio i sta tebe ceka i ako ne uspes u ovome da te na neki nacin utesim. Jer ako ti je cilj guilda PvE kao sto tvrdis ceka te one bumpy ride my friend.

You receive loot: [Frostmourne]

Frostmourne receives loot: [Your soul]

Link to comment
Share on other sites

zato ja imam i alliansu i hordu .. pa de puklo da puklo ... ali puca na hordu za sada :D

eo bash dingovo 55 sa warrom ... nije strashno .. nekih 20-25 dana laganog igranja i eto ti.. lvlujem uz joana's lvling guide ... pa ako nekom zatreba slobodno me kontaktirajte jer kontam da ne zheli svako da transferuje a neko i ne mozhe jer ima samo alliansu ... Phosis mi je name warra pa se slobodno javite bilo shta da je u pitanju ...

zashto smo izabrali TH... zato shto tamo vetj imamo 10tak proverenih (uglavnom irl friendova) koji rade swp atm .. tako da bi u startu imali neke ozbiljnije core membere..

btw aj malo vishe registracija na onom forumu pa da se zapochnu neke ozbiljinije teme jbg ..

Link to comment
Share on other sites

znam da tje bar njih jedno 8-9 100% izatji ... a ima ih i vishe na TH-u koji bi sigurno joinovali kad bi videli da se formira itd itd ...

jer sada realno svaki jebeni guild farmuje illidana chak i klinci od 11 god ... kao i kalecgosa koji je retard check... brutallus je kao neka barijera koju probiju vetjina ozbiljnijih guildova... shto znachi da ti je svaki drugi guild u swp-u shto i nije nesh ne znam ni ja shta ... <--- iz chega proizilazi da pomenuti ljudi ne moraju biti skillovani ... ne kazhem da su svi imbah op ... ali bar imaju neki xp i trebalo bi da znaju shta rade...

Link to comment
Share on other sites

kad bi se ljudi poput sciona, stivena, killygora, onog ortaka u nihilumu serbandsteela, failure i tih momaka slozili da naprave neki gild, RADO bih ucestvovao u organizaciji, nikako da igram, vec bih hteo pomoci u sponzorstvu i kao sto vec rekoh nekoj tehnickoj organizaciji gilda

jer nema nista od gilda kad ulaze ljudi koji nisu videli dalje od karazana i tka, jerbo prave srpski gild i odma ce da budu imba kad se svi skupe, a nisu bili imba zato sto nisu imali sa kim da igraju pre :/

ne mozete da postanete dobar raider i ''pro'' igrac preko noci

ako vec pravite gild koji ce moci da se nosi sa jakim svetskim gildovima, onda u njega ne mozete primati likove koji su prosli u TBCu i vanilla wowu na gore naveden nacin, vec samo one prave raidere i ok momke (a cenim da vecina njih ima imba gildove i puca im pimpek da ih napuste :( )

 

 

Link to comment
Share on other sites

pa pazi ovako ... mi ovo zaista zhelimo da napravimo jer u svakom sluchaju nishta netjemo izgubiti ... jedno novo iskustvo vishe ako nishta drugo ... (nadam se da netjemo ostati na tome) ali ako bi se tu par ljudi potrudilo malo vishe moglo bi se reshiti ... realno neverujem da tje lik izlaziti iz nihiluma ... ali kao shto rekoh ... svi neki prosechni guildovi su vetj davno u swp-u ... ali ja garantujem za ove moje ortake sa th-a (ne sve) da znaju shta rade ... i da u potpunosti poznaju mehaniku svoje klase i svoj role u pve-u... jer igramo zaista jedan dugi period zajedno ...

kontam ja tebe shta ti govorish Koma ... ni ja svakako ne zhelim u nashem guild takve momke koji su "raidovali" kz i tome slichno... kako upravo do toga ne bi doshlo napravitjemo neki detaljniji app form gde tje se ipak videti ko je i shta je ... veruj mi... skill se veoma lako i brzo vidi posle 1-2 hc run-a ... tako da oko toga nema dileme .. ali mi da bi kickovali tj ubacivali skillovane ljude ... moramo ipak ditji taj guild i imati bar nekih 30tak ljudi za wotlk jer tje to prvenstveno biti hc lvlovanje i onda heroici i 10 man instance ... pa tek onda praviti neku selekciju (shto ne znachi da tjemo za dizanje guild primati neke klince ...) jer ako pochnemo odmah sa jakom selekcijom, bojim se da netjemo skupiti dovoljno ljudi kako bi se guild mogao osnovati.

Link to comment
Share on other sites

ja ne zelim ljude koji su raidovali kz i tome slichno, woooow u guys are so imbah... kakve to veze ima :S

shta ako lik raiduje samo kz onda to mora da znachi da je nab ili da nema pojma da igra? mozda nekome jednostavno puca da se cima da apply za neke nadrndane guildove koji se tripuju da je sve u opremi? i po gearu procenjuju igracha, ja znam t5 ljude koji su isti sluchajno dobili, pogotovo neke huntere recimo, a nemaju blage, ne znaju josh uvek kako funkcionishe md... po meni bitno je koliko je neko normalan, da li je u stanju da prochita taktiku ako ne zna, ili barem da saslusha, da nije neki flamer/hater itd retard... mozda greshim :/

www.500px.com/chegster26

Link to comment
Share on other sites

Necu da pljujem, al svaka ti se dala ako skupish 25+ ozbiljnih srba na jedno mesto, koji nece prodati za manje od mesec dana, koji ce dolaziti na 80% raidova, imati consumable uvek i igrati dobro.

good luck :)

Ovo. Probali su nasi vec na Frostmaneu koliko znam i raspali se posle 2 nedelje. Znam par ljudi koji su migrirali i iscimali se max na startu BCa da bi ga ispusili i cekali CD da se vrate nazad na Magtheridon.

Every man dies,not every man really lives...

sig-282239.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pre Sunwella retko shta je izazov u TBC-u , Kael i Vashj pre nerfova i pre skidanja attunementa. Jedan od razloga zashto se traze ljudi koji su imali vishe iskustva sa ovim bossovima i bossovima u Sunwellu je jer su isti ti morali da uloze truda u taj kill. Da zapravo prochitaju malo vishe od bosskilers.com , da nafarmuju potove, consumable.

I da provode po chitavo veche wipeovajutji da bi na kraju posle vishe raidova najzad i ubili Bossa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...