Jump to content

Start again...


Recommended Posts

Znam da vam je dosta istih pitanja ukrug ali stvarno ne znam drugo mesto gde da pitam. Naime, posle pauze od par godina sam resio ponovo da instaliram q3 i da se malo krsim kao u stara dobra vremena. Nasao sam neku instalaciju ali vidim da mi treba jos mnogo toga da instaliram a i da podesim. Da li bi ste mogli molim vas samo da mi napravite spisak i redosled stvari koje treba da instaliram i sta da podesim pre nego pocnem da igram a ne bi bilo lose i koji server... Citam forum ali sam i dalje blago zbunjen. Evo ja cu da krenem a vi me dopunite. (btw. imam adsl sezamov 512/64ako je uopste bitno za podesavanja...) Znaci:

1. Instaliram Q3 :)

2. Instaliram Q3 pointrelease 1.32.

3. Sad neki mod verovatno?...

4. ...

Hvala Vam unapred ...

p.s. nasao sam ovo:

SBB keepDsmile:Duel > 82.117.194.235:27961

SBB KeepDsmile :) 1 > 82.117.194.235:27960

SBB KeepDsmile :) 2 > 82.117.194.235:27962

EUNET #1 > 194.247.192.43:27960

EUNET #2 > 194.247.192.43:27961

EUNET #3 > 194.247.192.43:27962

Da li rade svi i da li su ovo q3 serveri ?

Nasao sam i ovo, jel tacno?

Podeshavanje veze za internet igranje.

Spustite konzolu.

(pritiskom tastera ~, tilde, obichno taster pre broja 1 na tastaturi)

Ukucajte naredne komande jednu za drugom:

\rate 7000

\snaps 40

\cl_maxpackets 30

\cl_timenudge -10

(pritisnite ENTER nakon svake ukucane komande)

Edited by WlayCo
Link to comment
Share on other sites

Sve imash na ovom forumu pod sekcijom QUAKE:

http://www.serbiangamers.com/forum/

Instalacija Q3:

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=80.0

Domaci serveri:

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=76.0

Ostali uputi:

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?board=19.0

**Ostali serveri ( TeamSpeak, FTP, QuakeWorld, Quake 2, Quake 4 ):

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?board=14.0

** Dignut je i Ventrilo javni server sa 10 slotova na istoj ip adresi.

Adresa za Ventrilo server je 82.117.194.235:3784.

1. Q3 serveri.

- Postoji jos server za Q3 CPMA mod:

82.117.194.235:27964 SBB keepDsmile :) .

2. Za ADSL 512/64 ide:

\rate 7000

( jer je 64kbit upload ustvari 7000 bajtova )

\snaps 40

\cl_maxpackets 30

( pakete mozes isprobavati do 60, ali verovatno veza nece moci da trpi pa ce da podize ping jer je jako mali apload, 30 je default s kojim mora da radi okej )

\cl_timenudge -10

( probati izmedju -20 i 0, funkcija je da da efekat manjeg pinga, ako je -10 onda kao da je ping manji za 10 )

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

wow, ovo je bas opsirno... sad cu da procunjam. Hvala ti puno!

Znaci q3 , pa onaj 1.32c , pa point release 1.32 , pa iskopiram OSP folder u q3 direktorijum i to je to. Ona podesavanja jel moram svaki put da ih kucam kada pokrenem igru?

Edited by WlayCo
Link to comment
Share on other sites

np ;)

Q3, 1.32, pa zamenish quake3.exe fajl sa onim 1.32c quake3.exe fajlom, zatim osp i/ili cpma.

Ne, kad udjes u OSP ili CPMA kad ih jednom ukucash igra ih upamti, a mozes i da snimish svoja podeshavanja komandom:

\writeconfig pa_naziv_fajla_za_tvoj_cfg

a da uchitash komandom:

\exec pa_naziv_fajla_za_tvoj_cfg .

Ima i o tome neshto malo o OSP-u i komandama:

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=87.0

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=88.0

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

OK , sve sam instalirao i uradio i radi. Igrao sam malo na nekom eunet-ovom serveru i sve je bilo ok , onda sam presao na SBB i sreo dosta nasih ljudi koji su mi pomogli jos malo. Dok sam u spectate modu sve ok ali kad kazem JOIN odamah ping skoci u nebo i izbaci CONNECTION INERRUPTED. Nikako nisam mogao da se ubacim. Jel moguce da oni koji su igrali su LOCK-ovali server da niko ne moze da im se pridruzi? Sve u svemu , u principu sve radi. Ping mi je u proseku oko 20-30 (kad odem na TAB)... Hvala jos jedanput...

Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da oni koji su igrali su LOCK-ovali server da niko ne moze da im se pridruzi?

Ne, na SBB serverima je lock iskljuchen bash zbog toga.

Za xDSL nije neobichno da je ping od 30-65, chak 80 za Sezam ( pre 2 godine, kad se pojavio adsl ).

Komanda \snaps kada se podesi na 40 prepolovi ping.

Manji broj paketa ( najmanji je 30 ) smanjuje i stabilizuje ping na slabijim vezama.

Dok si spektator moguce je da ti se u scores tabli ( "TAB" ) prikazuje ping onoga koga pratish a ne tvoj, tvoj se pokazuje tek kada udjesh u igru.

Pozdrav!

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

ok a sta znaci onaj mali prozor u donjem desnom uglu ekrana sa zelenim pikovima , ako znas na sta mislim. Dok sam u spectate pikovi su pri dnu a kad odem na join oni skoce do vrha i izbaci slicicu sa iscupanim mreznim kablom i porukom CONNECTION INTRRUPTED... Kada igram na eunetu oni su isto pri dnu i a ako mreza davi oni skacu pa sam pretpostavio da je to ping mozda...

Edited by WlayCo
Link to comment
Share on other sites

To je lagometar. Pokazuje gubitak paketa u odnosu klijent/server.

Crveni pikovi su totalni gubitak, zeleni da je sve u redu. Za zutu nisam sasvim siguran shta znachi.

Plava linija je granica pinga.

Visha linija ka sredini znachi vishi ping.

Zelena masa koja ne prelazi ping liniju znachi da svi paketi stizu do servera i od servera ka tebi.

Pikovi koji predju ping liniju znache da se gube neki paketi.

Svaki gubitak koji imash je negde u vezi ti-poshta-tvoj_provajder-PTT-SBB, tako idu traceroute putanje i link.

Znam samo da interno SBB radi strava jer su serveri premeshteni direktno u server sobu sa ruterima i ostalim serverima SBB-a.

Za ostalo ces morati da se zalish svom provajderu i naznachis im da testiraju svoju vezu ka SBB-u.

Imaj na umu da "ne-SBB" provajderima nije u interesu da imaju idealan link sa SBB-om jer su mnoogo puta manji i drze se zajedno da zadrze bar ADSL deo trzishta za sebe. Drkanje podrshke ponekad urodi plodom. ;)

Shto se tiche gejminga su u problemu jer ADSL nije ni blizu kablu, bar kod nas, kabl uvek ima bar za 30-tak nizi ping ( bilo gde ), shto je problem ( bar sa sadashnjim netcodom u igrama ) za brze igre, kao shto su fps-ovi koji traze shto brzi odziv i kvalitetniju vezu.

Izmedjuostalog je, radi stednje veze, PTT zabranio slanje vishe od 30-40 paketa.

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

q4, ces ako naidjem?

ne znam koliko se to igra

imaju originale, onda imaju neke "the best of" i starih igara i od proshle sezone u polu-soc pakovanjima, predpostavljam da su originali jer imaju i kod nas te warijante, kao oni starkraftovi isl.

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...