Jump to content

Problem sa Battle.netom


Recommended Posts

Imas krekovanu verziju warcrafta, uninstaliraj sve. Skini standalone 1.22 patch, instaliraj wc, pa tft, pa taj patch i radice ti normalno.

(preduslov je da imas original cd kijeve)

Problem je sto je to radilo do pre 3 dana i samo se najedanput pojavio ovaj prblem. Naravno da imam licenced keys zato sto se radi o igraonici. Pokusacu opet sa tim standalone patchom pa cu ti javiti da li se ista promenilo. Hvala u svakom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

U AI-u se pre nekoliko meseci desilo isto.

Naime, zbog toga sto ti verovatno 30-tak kompova ide na b.net preko iste IP adrese, verovatno si popio neki IP ban sa battle.net-a

(recimo, 20 likova u isto vreme spamuje na battle.net-u sa iste IP adrese, i kad preterate dobijete malo poduzi time ban na IP adresu)

Kako da proversih dal je ovo shto sam rekao?

Tako shto probash da se povezesh na neki drugi battle.net (US West, US East ili Asia), pa ako mozesh tamo da se logujesh, onda je time ban na Northrendu...

Kako da sprechish da se to deshava u buducnosti?

Tako shto uzmesh vishe IP adresa za igraonu

(recimo, u KGB-u ljudi vishe ni ne ispadaju sa b.net-a, zato shto su rasporedili 32 IP adrese na 100 kompjutera, a od tih 100 kompova, 32 su nameshtena da mogu da hostuju, i sve sada radi bez ikakvih problema - i hostovi i ostali)

Nadam se da sam pomogao

Edited by Dotar
Link to comment
Share on other sites

U AI-u se pre nekoliko meseci desilo isto.

Naime, zbog toga sto ti verovatno 30-tak kompova ide na b.net preko iste IP adrese, verovatno si popio neki IP ban sa battle.net-a

(recimo, 20 likova u isto vreme spamuje na battle.net-u sa iste IP adrese, i kad preterate dobijete malo poduzi time ban na IP adresu)

Kako da proversih dal je ovo shto sam rekao?

Tako shto probash da se povezesh na neki drugi battle.net (US West, US East ili Asia), pa ako mozesh tamo da se logujesh, onda je time ban na Northrendu...

Kako da sprechish da se to deshava u buducnosti?

Tako shto uzmesh vishe IP adresa za igraonu

(recimo, u KGB-u ljudi vishe ni ne ispadaju sa b.net-a, zato shto su rasporedili 32 IP adrese na 100 kompjutera, a od tih 100 kompova, 32 su nameshtena da mogu da hostuju, i sve sada radi bez ikakvih problema - i hostovi i ostali)

Nadam se da sam pomogao

Promenio sam IP adresu i sad je sve ok. Hvala vam puno na pomoci. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

i ja imam problem pa da ne otvaram novi topic moze i ovde...

pre 3-4 dana odjednom vise nisam mogao da se konektujem na battle.net, stalno mi izbacije gresku:"Unable to validate game version. Please reconnect to Battle.net, or apply the current game patch manually"

izbrisao sam w3, ponovo isntalirao, skinuo najnoviji patch, patchovao uspesno, ali opet ista greska. ponovo sam izbrisao i instalirao ponovo, pustio preko bn update da skine patch, pono patchovao uspesno i ponovo ista greska... probao sam i sa cd-om i bez cd, uvek ta greska... help!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja vidim da nema teme o ovome, eurobattle.net je u pitanju, ako je zabranjeno da se spika o tome, neka neko brisne post, ja se neću ljutiti :)

Igram na ovom Eurobattle-u jedno 2 nedelje, kao i triliion milijardi ljudi sa njihovog foruma, imam problem sa diskonektovanjem odmah posle početka.. Sve sam portove oslobodio, sve firewallove disejblovao, uneo sve što treba od programa u izuzetke u Win firewallu, i dalje isto... Jedino što nisam odradio je neko forwardovanje portova, a pošto sam ja na netu preko Wireless Routera na koji sam lanom nakačen, nema za to uputstva...

- Jel imao neko prob i kako je rešio?

- Jel ima još neki server piratski za pikanje osim ovog, a da ne drnda sa tim?

:D

Link to comment
Share on other sites

google-garena np np

pogledaj levo dole skroz

Ubi me brate, nema ništa dole levo, u kom meniju misliš? Uđem u wtft, neku od Evropskih soba, dole bi trebalo da ima play ladder opcija ispod javnog čet prozora ima settings i start game... Tu levo bi trebalo da bude dugme play ladder (barem ga ima na nakom tutorialu kako igrati ladder) ali nema niš...

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...