Jump to content

Objasnjenje za pocetnika


Recommended Posts

Prelistao sam dosta stranica na ovom forumu ne bi li nasao neko objasnjenje koje objasnjava kako se Counter Strike moze igrati na netu i nisam bas nasao odgovore na moja pitanja. Posto sam potpuni pocetnik u ovome i ne znam terminologiju i skracenice kojim se koristite, voleo bih da mi neko objasni sta je sve potrebno da bi se igrao Counter Strike na internetu?

1.Ja sam skinuo CS v.1.6 (neka ruska verzija) a imam i neku tursku a imam i jednu sa nekog naseg bloga i sa sve 3 verzije sam probao da igram na netu i nisam uspeo. Ciju verziju da instaliram i da li je to uopste bitno?Greske koje su mi se javljale prilikom konekcije na nekom od mnogobrojnih servera su bile razlicite (u nekima se pominje "STEAM", u nekima "wrong version" , nekad mi trazi sifru, a na nekim uopste nece da udje).

2.Cuo sam da se pominju STEAM i NO-STEAM termini. Sta je to i kako se proverava?

3.Koji programi, patch-evi, i dodaci MORAJU da se instaliraju da bi upao na neki server?

4.Sta je potrebno da bi se BESPLATNO igrao CS v.1.6?

5.Ako igranje CS nije besplatno, KOME se placa i KOLIKO i sta je onda potrebno od dodatnih programa?Ne zelim da zakupljujem server (nasao sam detaljno objasnjenje na ovom forumu o tome) nego samo da povremeno odigram koju partiju. Da li za to mora da se dobije neka sifra, da li se ta sifra placa? Koliko, kome i kako?

6.Imam ADSL 512 kod sezampro-a. Da li je ta brzina dovoljna za igranje CS-a na netu ili nije?

7.Counter Strike sam poslednji put igrao pre 4 godine. Da li postoji neki server na kome igraci nisu profi?

8.Koji CS je najbolji za on-line igranje (1.5, 1.6, Zero ili Source) i da li postoji neki server gde igraci ne varaju siframa nego gde se stvarno igra Counter Strike?

Unapred puno HVALA svima koji mi odgovore!

Link to comment
Share on other sites

Prvo i pre svega, jedno veoma korisno "dugme" za tebe jeste SEARCH - nasao sam odgovore na bar 3 tvoja pitanja :)

1. Odgovor

2. Jednostavan odgovor na ovo pitanje sam nasao ovde

NonSteam:

+ puno servera, puno ljudi, na nekim serverima admini su "normalni" pa nema citera, besplatno igras (ne trebas kupovati nalog)

- citevi i ostala gamad

Steam:

+ Nema citera, sigurna igra, sve vise i vise warova se igra na steamu

- Mora se kupiti, manje servera nego NonSteam, manje ljudi.

Zapravo kupujes steam account, vise info-a ovde

3. Isto kao i pod 1. - Odgovor

4. I o5 isto kao pod 1. Odgovor

5. Igranje cs-a je za sada besplatno na non-steam serverima ( lista servera ). Ne moras da zakupljujes server da bi se igrao :) dovoljan ti je non-steam cs + jedan od servera sa gore spomenute liste koji ima bar 1 prazan slot u tom trenutku.

6. Odgovor

7. Odgovor

8. Trenutno najaktuelnija verzija koja se igra online jeste 1.6, iako se jos uvek negde igra 1.5 :) (jbg, nostalgija :p) Source sux, realno.

Edited by Vlajke

WCG ADRIA

Link to comment
Share on other sites

Hvala Vlajke na informacijama. Instalirao sam sve kako si napisao i uspeo sam samo na kratko da udjem na neki server i odmah posle toga mi je igrica izasla u glavni meni. Nema sanse ni na jedan server da se konektujem normalno i da igram. Ili mi trazi password ili pise da nema nikog na serveru (a pise recimo 13/24). Desilo mi se i par puta da pocne da se konektuje i onda mi izadje upozorenje da nemam rezervisano mesto na tom serveru. Kako da rezervisem? Ne umem da ubacim IP adresu nasih servera. Ja odem na ADD server i upisem IP broj iz one liste sto si mi dao pa na OK i onda ga nema u spisku nigde taj server? Ne znam zasto je to tako pa se razmisljam da kupim STEAM account pa da mogu da igram. Sad me interesuje sta se dobija za tih 700 dinara? Da li onda mozes da igras kad hoces ili ne? Nije mi bitno ko odakle su ljudi sa kojima igram, samo da ne varaju sa onim glupim siframa i da me ne izbacuju iz igre bez razloga...Interesuje me i koliko dugo traje taj account od 700 dinara?

Link to comment
Share on other sites

evo sta dobijas:

88681389ky8.png

By misticx

ove dole igre mozes free skinuti i instalirati.

p.s. ako necjes cheatere juri VAC servere i nema brige.

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

Steam:

+ Nema citera, sigurna igra, sve vise i vise warova se igra na steamu

- Mora se kupiti, manje servera nego NonSteam, manje ljudi.

Ti momce bogami zivis u zabludi i to teshkoj :D

Steam servera ima nenormalno mnogo, vise nego sto bi ti ikada zatrebalo :)

Nasih steam servera nema mnogo zato sto su ljudi stoka i ne zele da se otvore jednom u zivotu(jednom kupis dozivotno igras) i kupe steam account.

Cheatera ima ali u daleko manjim kolicinama posto ban na steamu znaci ban zauvek. Igra je sigurnija u smislu da serveri nisu crackovani i da su stabilniji. Sve lige koje postoje na svetu(ako zanemarimo beton lige) se igraju preko steam-a posto je to jedini nacin da se dokaze autenticnost igraca(naravno koliko je to moguce online).

Link to comment
Share on other sites

Steam:

+ Nema citera, sigurna igra, sve vise i vise warova se igra na steamu

- Mora se kupiti, manje servera nego NonSteam, manje ljudi.

Ti momce bogami zivis u zabludi i to teshkoj :D

Zapravo, odgovor na njegovo pitanje sam nasao na guglu, tako da... to nije moj odgovor ;)

WCG ADRIA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...