Jump to content

Uh jos jedan problem


Adaron

Recommended Posts

Elem pokusavao sam da otvorim portove radi brzeg skidanja torenta prateci razna uputstva... i sad pravio sam neke redirecte i posle toga nista nije bolje samo nisam mogao da otvaram stranice a imam net posto mi je msn upaljen i dalje e sad obrisao sam redirecte sto sam napravio, sejvovo ali i dalje nemo gu da otvaram stranice restartujem komp i mogu ali samo prva 2 3 minuta i onda opet ne mogu da otvaram..... a za msn mi kaze kad probam da se nakacim opet error 18...... ne i onda pogledam sta kaze i kaze DNS ne moze da prepozna ip i problem sa key ports... sa torrentima sam zavrsio za ceo zivot najvece govno koje postoji a ako neko moze da mi pomognem da bar vratim u normalu sta god da je problem...

Link to comment
Share on other sites

Elem pokusavao sam da otvorim portove radi brzeg skidanja torenta prateci razna uputstva... i sad pravio sam neke redirecte i posle toga nista nije bolje samo nisam mogao da otvaram stranice a imam net posto mi je msn upaljen i dalje e sad obrisao sam redirecte sto sam napravio, sejvovo ali i dalje nemo gu da otvaram stranice restartujem komp i mogu ali samo prva 2 3 minuta i onda opet ne mogu da otvaram..... a za msn mi kaze kad probam da se nakacim opet error 18...... ne i onda pogledam sta kaze i kaze DNS ne moze da prepozna ip i problem sa key ports... sa torrentima sam zavrsio za ceo zivot najvece govno koje postoji a ako neko moze da mi pomognem da bar vratim u normalu sta god da je problem...

Torrenti su ql, nznm shta si svirao kurcu sa portovima.

Restor to factory settings na ruteru...

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

uradio sam factory settings reboot, ali stvar je u tome sto mi je taj modem za dva kompa preko usb i preko ovog drugog ethernet sta je vec e sad na drugom kompu je sve savrseno a na ovom mom je problem znaci nije do modema vec do kompa sta li moze biti zna li neko?

A dreadlord koga god sam pitao sto mi sporo skida torente rekli su mi da moram da otvorim portove tj takozvano forwardovanje portova sad sto je tebi to neko vec namestio pa nemas problema to je druga stvar meni nema ko da namesti a nisam strucan za to....

Link to comment
Share on other sites

uradio sam factory settings reboot, ali stvar je u tome sto mi je taj modem za dva kompa preko usb i preko ovog drugog ethernet sta je vec e sad na drugom kompu je sve savrseno a na ovom mom je problem znaci nije do modema vec do kompa sta li moze biti zna li neko?

A dreadlord koga god sam pitao sto mi sporo skida torente rekli su mi da moram da otvorim portove tj takozvano forwardovanje portova sad sto je tebi to neko vec namestio pa nemas problema to je druga stvar meni nema ko da namesti a nisam strucan za to....

Teshko da mi iko ishta nameshta dokle god mi je profesija informatika :)

E sad ovako, znajutji poprilichnu kolichinu ljudi koja koriste torrente jedino shto mogu da zakljuchim oko tog otvaranja porotova je da je urbana legenda. A ako pogledash i sa tehnichke strane to se poklapa. Torrent kolko se ja setjam koristi jedan port za komunikaciju koji podeshavash u opcijama i on je po default postavici poprilichno otvoren...zapravo nesetjam se da mi je iko reko da je imao problem sa time.

Jedino de ima to sa portovima, i to ne otvaranje nego forwardovanje, je DHT network...koji ako se setjam koristi odredjeni range portova (davno sam se akao sa tim) i tu sam jedino imao problem i to davno - Azureus sam po sebi ti prijavi dal si u mrezhi ili iza firewalla tj dal ti je kurac od tih portova oko DHTa. Takodje on ima jedno lepo objashnjenje koji su portovi u pitanju i kako ih otvoriti na firewallu za vetjinu poznatih firewalla i kako ih forwardovati za vetjinu rutera.

Nema puke logike da tje otvaranje bilo kojih portova tebi ubrzati download sem ako ti iz nekog razloga nisu sjebani DHT portovi - a poshto nemash router ne bi ni trebalo da imash problem sa time. Ljudi prosto nemogu da skapiraju da za torrente jedino shto mogu da rade je da sednu i da chekaju, neki idu 120kb/s a neki 12kb/s - jbg zato gledash odakle uzimash torrente i kolko ima seedova i kolko peerova tj koji je odnos ta dva, pa znash na chemu si...

Elem. Od chini sve shto si radio podshavajutji te porotove, onda idi control panel, network, network setup wizard i odradi ga. Ako tu ne prodje (a cenim da netje) onda ti jedino ostaje da odradish reinstall uz jednu malu proveru...idi u guest nalog ili bilo koji drugi i vidi dal ti se tamo isto deshava.

Tj restartuj kompjuter, ne ulazi u svoj nalog, nego pravolinijski u Guest nalog ili bilo koji drugi i vidi dal ti tu radi normalno internet.

Ja sam svojevremeno imao taj problem, iz chega se lako da dedukovati da sam zakchio neki ozbiljan virus ili sam prosto profesionalno i impozantno razjebao registre umom nalog. Pa sam tako neko vreme drkao kurac po drugim nalozima, dok se nisam smorio i odradi reinstall.

I ja pre cenim da je ovo drugo no ovo prvo, i poprilichno sam siguran da nema veze sa Torrentima to shto ti sad internet svira kurcu.

Shto se tiche onoga oko portovi + torrenti, rad sam da me neko ispravi od autorizovanih ako sam pogreshio...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

da al zato sam i postovao ovo... nadje on 1800 peerova i 100 seedova kad sam skidao futuramu ali kad dole otvorim peer listu na primer samo od njih 5 6 skida i to po 0.5 0.6 kb jel postoji nacin da od svih skida po malo ali desi se na primer da naidje lik od kog skida po 10 kb i to je max

Link to comment
Share on other sites

Pa loooool imash 100 ljudi koji daju fajl i 1800 koji vuku fajl...nije ni chudo shto je 0,5.

I da ovaj peerovi su ti koji vuku (te i share-uju deo koji imaju), a seedovi su ti koji imaju ceo...

Ok retjitjesh da i peerovi pushtaju, pushtaju ali uglavnom imaju ogranichenje na 2kb/s upload i ostalih 1799 ljudi pored tebe koji pokushavaju da vuku od njih, tako to ti je machku o rep

A onda i ti seedovi imaju ogranichen upload...ili imaju josh tonu stvari na uploadu...

To ti je neshto sa chime morash da se nosish u P2P a ne samo sa torrentima, zato je rapidshare premium zakon!

Predpostavljam da skidash ceo komplet futurame...jedno nepisano pravilo je da su jalova posla skidati cele kolekcije (diskografije, celu seriju itd) bolje skidaj CD po CD ili seoznu po sezonu...

Najlakshe ti je da dash meni 3 soma ili 2 soma (nemogu se setim dal je dva ili tri DVDa) i ja ti dam celu futuramu...

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...