Jump to content

European Nations Championship cs?


suba

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Lee Jun Fan,

Imash neshto protiv Rokija? (Roki >>> svi)

[:D]

@ Bjeli,

Istina,

Naravno da Lin nije obavezna nishta da uradi, samo ona se i trudi, i najvishe nervira za scenu kakva je...

Shto se tiche mrachenja topika, to je dobro bash zbog pomenutog revolta :)

Shto se tiche svega toga, naravno da je to sve jako teshko, ali poenta i jeste da ako svi samo kazu "scena je u kurcu" i nishta i ne urade povodom nje, ona ce i biti u kurcu...

Ja neznam da li vi znate, ali DotA ima gomilu besplatnih inostranih ligi / turnira, za koje vam treba samo 2-3 sata nedeljno, u kojima nema nagrada, nema nichega, sem "fight for glory" [:D], i siguran sam da i u CS-u postoji neshto tako...

Najbolji primer takve lige je dota-league.com, koja sada ima preko 100.000 registrovanih user-a, preko 500 timova u CW ligi, a koja nikad nije dala nikakvu nagradu osim organizovanja i uglavnom poshtenog nadgledanja mecheva i po nekog misha/podloge/slushki...

I da, vecina najboljih DotA timova igraju/vezbaju u njoj... (MYM, SK, Mouz, etc...)

Tako da, ako ocete neku bash priznatu i debelo placenu ligu, oznojte se malo za nju...

(nije konstruktivno, al je to jedino shto mogu da kazem poshto CS ne-igram ozbiljno vec 5-6 godina - zadnji put sam igrao CS "ozbiljno" kad je josh 1.5 bio oficijalni CS...)

Ako samo ocete da igrate dobre i zanimljive partije, i da napredujete u skill-u, za to su dovoljne i besplatne lige, kojih verovatno ima na sve strane... (i iggi organizuje takve dogadjaje kolko sam video/svatio)

Jbg, mrachenje i prazne priche, al bolje i to nego nishta...

Link to comment
Share on other sites

igi organizuje za domace ! a za strane lige treba stim PA ODAKLE LJUDIMA 800 DIN!!!!:D:D:D:D

realno nece da kupe stim a hoce neki napredak nagrade kurac palac ha ulozi nista dobi mnogo ne moze :D

tako da kk gg tnx no re

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Odavno sam ja cs gamerima predlozila organizaciju u kojoj bi se placala clanarina 50 din, a to islo u fond organizacije turnira i eto potencijalne licence.

Samo ti ne shvatas jedno to bi proslo prvih mesec dana a posle bi svi izbegavali obaveze. Hteli bi sve od jednom na gotovo, a za ovu pricu treba prvo poverenje i strpljenje.

Nije ni problem toliko iscimati se za sponzorstvo kad znas da iza sebe imas ljude kojima mozes da verujes sto iskreno ovde to nije slucaj.

Razuveri me da gresim i ja cu biti srecna.

I sta ja postujem ovde kad je bre ovo MOJ DAN :P

ciaos

When i speak i cross my fingers, would you know you've been decieved ? :)

Link to comment
Share on other sites

Lin,srecan osmi mart,kao i svim pripadnicima lepsheg pola i kalimeru [;)][^][:p][:D][:X]

@tema: Bjeli,jeste to teorija ali zato sam napisao da se konsultuju svi koji mogu sa bugarima,hrvatima,rumunima itd. shta chiniti,jer i oni su imali iste ovakve probleme i koliko vidim...uspeshno su ih reshili...jel problem probati samo i pokushati da se iscimash za neki napredak!? jer u sushtini nemash shta da izgubish osim eventualno nekog sponzora koji mozda i ako pomogne zeli da pomogne josh vishe da u ono shto je ulozio da mu se isplati.

Nego...jel zvanichno postoji neki community koji sluzi da se maltretira tim problemom?

koliko sam skontao da nema i zbog toga sam predlozio u teoriji da se tako neshto napravi i pomogne svima onima koji zele da uspeju u gejmingu,poshto je cela ta pricha kao i 90-ih shto se tiche svega samo volonterski i od nechije ljubavi a te individue same nemogu dugo to da rade + real life obaveze + cimanje za 0 din a osobe ubrzo osede [|)]

ne mrachim brate moj samo kazem kako jeste...ako ti mislish da postoji neki pozitivniji nachin od ovog onda brate progovori [:D] mada vec si napisao da neko ko ima i iskustvo u tome i neke veze u svim tim marketingshkim stvarima moze mnogo da pomogne...samo gde je ta osoba i da li nju zanima ovo?

Edited by twisted system

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

@tema: Bjeli,jeste to teorija ali zato sam napisao da se konsultuju svi koji mogu sa bugarima,hrvatima,rumunima itd. shta chiniti,jer i oni su imali iste ovakve probleme i koliko vidim...uspeshno su ih reshili...

nisu, resili ali se trude :)

tacnije, kod njih postoje neki ljudi koji se trenutno time bave, scena kod bugara i rumuna nije slaba koliko sada kod nas, a hrvati su od katastrofe u kojoj su bili napravili neke pomake definitivno. kao sto rekoh ne bavim se time vise pa ne mogu da pricam o detaljima :)

jel problem probati samo i pokushati da se iscimash za neki napredak!? jer u sushtini nemash shta da izgubish osim eventualno nekog sponzora koji mozda i ako pomogne zeli da pomogne josh vishe da u ono shto je ulozio da mu se isplati.

nije problem, ajde probaj :)

Nego...jel zvanichno postoji neki community koji sluzi da se maltretira tim problemom?

ne

koliko sam skontao da nema i zbog toga sam predlozio u teoriji da se tako neshto napravi i pomogne svima onima koji zele da uspeju u gejmingu,poshto je cela ta pricha kao i 90-ih shto se tiche svega samo volonterski i od nechije ljubavi a te individue same nemogu dugo to da rade + real life obaveze + cimanje za 0 din a osobe ubrzo osede [|)]

problem je sto nemas kome da predlazes :)

nije da ovde postoji rulja zainteresovanih ljudi da se bave tako necim, koji samo cekaju da ih neko prosvetli...

ako hoces da se bavis tako necim uzmi pa napravi spisak stvari koje treba da se rese, trazi pomoc, pa cemo pricati :)

mozda mene to nervira vise nego druge jer mene ljudi startuju sa pricama "e a sto ne probate da napravite nesto" na PM i MSN (iako im kad sam radio to nije odgovaralo)

terajte se svi, ako zelite nesto probajte sami, ja mozda pomognem ako mogu :P

ne mrachim brate moj samo kazem kako jeste...ako ti mislish da postoji neki pozitivniji nachin od ovog onda brate progovori [:D]

mracis i mracices dok ne probas da uradis nesto konkretno :)

a to jeste jedini nacin, da se nesto radi, umesto da se prica o nacinu

mada vec si napisao da neko ko ima i iskustvo u tome i neke veze u svim tim marketingshkim stvarima moze mnogo da pomogne...samo gde je ta osoba i da li nju zanima ovo?

nema :)

tacnije, neki ljudi imaju i oni vec prave WCG kod nas, uz ogromne probleme

ne verujem da imaju zelju da preuzimaju na sebe jos posla

na ovom topicu Mikica ispade seljak zato sto nece da pravi ESL kod nas

za to vreme taj isti Mikica vec par godina za redom spada u ljude koji drze WCG u Srbiji

sa ESWC-a se prosle sezone nije plasirala ni jedna nasa CS ekipa, a ove ga verovatno nece ni biti, dakle taj WCG ce biti jedini put za napolje

sto se jednog dela price tice jos bih samo dodao ovo :

sa jedne strane jako je bezobrazno reci da u Srbiji nista ne moze da uspe jer nema volontera

varijanta da uzmes i platis licencu, a da zatim - gle cuda - nema ljudi koji bi nesto hteli da rade 8 sati dnevno za dzabe

zna se koje vreme moze da se ocekuje od nekog ko volontira i kolika njegova posvecenost moze da bude

oni koji se vise isticu obicno ili batale posle nekog vremena ili dobiju nesto za svoj trud, sto bi ovde gde je tesko platiti i licencu bilo tesko izvodljivo

prosecna dnevnica za sudiju na cs turniru se vrtela od 500 do 1000 dinara, sto mu dodje oko 14 sati sudjenja dnevno gotovo bez pauze

nije to neki tezak fizicki posao, a ne treba ni neka posebna skola, ali da ceo dan sedis negde dok se drkas sa ekipama - jako malo para

obicno ljudi sude par puta dok ih drzi ljubav prema kanteru i odustaju

sudije obicno nisu dobre samim tim jer retko ko to radi vise od par puta, tako da samim tim nema iskusnih ljudi

s druge strane, ja sam predlagao kada je ovde bila ona prica o propasti cs scene, da ljudi uzmu i prave ponovo turnire po uzoru na one plato opene

dakle treba ti 8 ekipa

200 din po coveku, dakle 8000 dinara

7000 podelis u nagrade, 1000 dinara uzme covek koji je to trebao da organizuje

sve to pravite pre podne u nekoj igraonici koja je tada malo praznija

za to sam siguran da bi se nasao neko ko bi pristao da ustupri prostor u zamenu za to da se malo prica o tome

moze da se pravi recimo jednom u 2 nedelje, 8 ekipa uvek moze da se nadje

i taj ko bi to organizovao imao bi koristi jer bi uzeo 1000 dinara za turnir koji moze maksimalno da traje 5-6 sati

cak sam na msn pitao par ljudi vezano za to i svi su bili u fazonu ili da nemaju vremena, ili da im je 1000 dinara nesto sto potrose za izlazak za jedno vece pa sto bi se cimali :)

zanimljivo neki od tih koji 1000 din potrose za vece ni dan danas nisu kupili steam, pa ako se prepoznaju i uvrede sta da im radim :))

Link to comment
Share on other sites

da da i da uplatite na ziro racun koji cu ja da otvorim.

ne brinite necu otici iz zemlje [:D]

2009-a mart mesec stize mi razglednica, Pozdrav iz daleke Kube,evo ovde nije loshe,za ove pare mogu da zivim ovde 10 godina a video sam dobru kubanku koja zeli da je posedujem. Best regards ur friend Dejan [^]

joke by the side...

@bjeli : matori sjajan si kao i uvek,jbg nemogu da kazem da nisi u pravu kad jesi...ali nisam rekao da mora da se odustane i mrachio na taj nachin,nebitno da ne shirimo prichu o tome mrak/dan,ali opet svest ljudi je zapostavljena samim tim i ostalim potrebnim ljudima...

nema ko tu da se ljuti na tebe i da se nadje uvredjenim ako je "pro" igrach a troshi 1000 dindzi za jedno veche koje dobijaju oni likovi na gradilishtu po zimi suncu vetru kishi...skontaj malo li je i teshko li je bilo shta raditi osim pomenutog rada na gradilishtu za 1000 dindzi...da sam znao da su tolike plate za sudije bio bih tu 28 sati dnevno a ne u srbija putevi za 600 po danu! [^]

back to point,makar se trude bjeli i koliko god da im loshe ide bolje im je nego nama koji nishta ne radimo.

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

2009-a mart mesec stize mi razglednica, Pozdrav iz daleke Kube,evo ovde nije loshe,za ove pare mogu da zivim ovde 10 godina a video sam dobru kubanku koja zeli da je posedujem. Best regards ur friend Dejan [^]

joke by the side...

@bjeli : matori sjajan si kao i uvek,jbg nemogu da kazem da nisi u pravu kad jesi...ali nisam rekao da mora da se odustane i mrachio na taj nachin,nebitno da ne shirimo prichu o tome mrak/dan,ali opet svest ljudi je zapostavljena samim tim i ostalim potrebnim ljudima...

nema ko tu da se ljuti na tebe i da se nadje uvredjenim ako je "pro" igrach a troshi 1000 dindzi za jedno veche koje dobijaju oni likovi na gradilishtu po zimi suncu vetru kishi...skontaj malo li je i teshko li je bilo shta raditi osim pomenutog rada na gradilishtu za 1000 dindzi...da sam znao da su tolike plate za sudije bio bih tu 28 sati dnevno a ne u srbija putevi za 600 po danu! [^]

back to point,makar se trude bjeli i koliko god da im loshe ide bolje im je nego nama koji nishta ne radimo.

nije sve tako jednostavno :))) ali sretno na promeni posla :D

Link to comment
Share on other sites

back to point,makar se trude bjeli i koliko god da im loshe ide bolje im je nego nama koji nishta ne radimo.

Pa aj radite, ko vam brani :))

ja to gledam iz svog ugla

recimo svi sad pricaju Lidiji - e Lidija uradi nesto, ti se time bavis blabla

Lidija se vec bavi Glorijom i reprezentacijom. Nek ESLom uzme da se bavi neko ko se ne bavi nicim :)

Link to comment
Share on other sites

@Hamlo...imam posao u tome i jeste fora [^] ...ako moram ja koji ima dobru zelju i volju za nekog da se cimam koga boli tuki oce sve na gotovo onda je to jako tuzno i zalosno...nebi bio problem da pomazem i da stvorim sebi "drugu smenu" ali necu sam da uchestvujem u celoj toj stvari,pre sam i mogao i zbog shkole i svega i da se smaram sa prokletim dancima i nemcima da ih spojim sa domacom scenom ali jbg sam nisam mogao,nisam imao dovoljnu podrshku,ljudi ovo gledaju samo kao gubljenje vremena i zabavu za jedan dan.

@bjeli: faj tazon...samo ko hoce da se upusti u to? da li zelish ti a? [:p]

Lidiji svaka chast...znachi ona je jedna od retkih koja zeli da neshto konkretno uradi a ne samo da pricha+ shto trpi da je pljuju...svakakvi...stvarno joj svaka chast skidam kapu i nazdravljam u to ime [:D]

Edited by twisted system

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

alo bre za muvanje imas pm :D

ne muvam je samo kazem kako jeste,kamo srece da ima vishe takvih osoba mi sad ovu prichu nebi vodili! [:)][^][:p]

ili se zajebava

ili zaista misli da ce preko foruma naci ribu

ne trazim ribu preko foruma,samo mi to josh treba da nedaj boze dajem alimentaciju preko pm-a [:p]

Ovo drugo :)

ne [;)]

ili ne ?

sa kube se kaze

dobro bre Milka Canic izadji shta se krijesh!? [:p]

ne, ali ja zato za razliku od brda ljudi i ne kucam "tuga :(" na svakom topicu koji ima veze sa tim kako kod nas nema turnira

tuzne su neke druge stvari, to da li cemo igrati ESL ili ne je luksuz

hahaha pa da brate,nisam od onih "tuga :(" nego kazem uvek kako jeste sa neke moje tachke gledishta,ja igraonicu nemam,mene ni majka ne voli [:p] ,tako da mene mogu samo da pljunu a ne da poslushaju shto se toga tiche...znash i sam onu igraonicu u Indjiji gde je organizovan turnir Sidzo & Playnet turnir,glorija uzela,sve je bilo ok dok gazda nije skontao na kraju da imaju da popijo pivo on i njegov radnik...choveku puko film ceo dan se zaebavao i josh je turnir kasnio jer su neke ekipe kasnile,povedeni tim iskustvom nikad vishe im na pamet nije palo da organizuju neshto zato sam ja bio na tapetu jer sam nagovarao da se napravi neshto,Storm je dechko odradio 50 kompijutera za jedan dan da bi sve bilo cakum pakum,niko mu ni hvala nije rekao a ne da mu je neko dao pare...sve je to bilo iz ljubavi pa na kraju ipak ispadne da su pare najveci problem...ako mora uvek neko da daje pare za sve vezano za cs onda se tu ljubav prema ovoj drevnoj igri gubi...

elem,nadam se da ce neki planovi da se ispune pa da ovoj prichi vec jednom dodje kraj sa stanovnishtva negativnog gledanja na sve vezano za cs i gejming.

cus

Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih pređemo odlaskom u nemoguće.

76561198022439373.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...